Sekite naujienas

Verslas

Beprecedentės audros akivaizdoje siūlo planą: ką daryti, kai nutrūksta elektros tiekimas

Paskelbta

-

Lietuvoje nuo sekmadienio vakaro siaučiant stipriam vėjui ir lyjant gausiam lietui, ugniagesiai visoje šalyje maždaug 400 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių. Daugiausia pranešimų gauta iš Alytaus apskrities, Marijampolės, Kauno, Klaipėdos, Tauragės ir Vilniaus apskričių. Tuo metu energijos skirstymo operatorius ESO ankstų rytą skelbė, kad dėl stichijos elektros neturi daugiau nei 160 tūkst. vartotojų. Dauguma jų elektros neturi jau daugiau kaip parą ir dėl šios priežasties negali patenkinti net būtiniausių poreikių, pavyzdžiui, atokesnėse gyvenvietėse, kur žmonės vandenį gauna iš gręžinių elektrinių siurblių pagalba, netenka ir geriamojo vandens.

Reklama

Tokiais atvejais gelbsti namuose esantys energijos kaupikliai, kurie kaupia ir „saugo“ elektros energiją vėlesniam naudojimui.

Kaip veikia energijos kaupiklis?

Įmonės „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas pasakoja, saulės sistemos kaupimo baterija – skirta energijos saugojimui elektros energijos forma – aktuali ne tik norintiems turėti saugumo garantą, kai nutrūks elektros tiekimas iš tinklo, tačiau ir nerimaujantiems dėl augančių elektros kainų, energetinio nestabilumo.

Saulės jėgainių sugeneruota elektros energija dažnai viršija namų ūkio momentinį poreikį, ypač vasaros metu, todėl paranku sukauptą perteklinę elektros energiją saugoti kaupimo baterijose. Kai prireikia papildomos elektros energijos, kaupimo baterija atiduoda saugomą energiją į namų elektros sistemą. Tai ne tik leidžia sumažinti priklausomybę nuo elektros tinklo, bet ir sumažina sąskaitas už elektrą.

„Išmanusis kaupiklis namams yra tarsi jūsų namų atsarginis maitinimo šaltinis (angl. Powerbank). Šios baterijos dėka, jums nebereikės jaudintis dėl elektros tiekimo sutrikimų“, – sako pirmaujančios saulės energijos sprendimų kūrėjos, įmonės „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Saulės baterijos suteikia namų savininkams didesnę energetinę nepriklausomybę, nes leidžia jiems kaupti elektros energiją ir pasitelkti tada, kai reikia namuose. Bene didžiausias šių baterijų privalumas – garantuotas elektros tiekimas nutrūkus energijos tiekimui iš tinklo, pavyzdžiui, snygio, liūčių, audrų bei vėtrų sezonu, taip pat gyvenant nuošalesnėse vietovėse ar vienkiemiuose.

Pirmasis energijos kaupiklis, pagamintas Lietuvoje


Daugiau laisvės energijos vartojime gali suteikti išmanioji „NOVA“ baterija. Tai pirmasis energijos kaupiklis, pagamintas Lietuvoje.

„Su mūsų įmonės sukurta „SoliTek NOVA“ baterija gyvenimas nesustoja net ir dingus elektrai, nes jūsų elektros prietaisai veiks kaip veikę, naudodami rezervinę energiją iš kaupiklio. „NOVA“ yra daug daugiau nei tik baterija, skirta kaupti energiją. Baterijos modulius sujungus su kitais prietaisais, pavyzdžiui, elektromobilio stotele, šilumos siurbliu, ji veikia kaip išmanioji namų energijos srautų valdymo sistema“, – detalizuoja „SoliTek“ vadovas J. Sakalauskas.

Kalbėdamas apie išmaniosios baterijos privalumus, J. Sakalauskas išskiria keletą svarbiausių:

„Kaip jau minėjau, „SoliTek NOVA“ yra atsarginis energijos šaltinis. Su išmaniąja baterija, vartotojas visada turės planą B dingus elektrai. Ši baterija taip pat padeda sutaupyti. Dirbtinio intelekto pagalba baterija seka ir analizuoja duomenis biržoje ir perka energiją žemiausiomis kainomis. Tokiu būdu, sumažėja vartotojo elektros energijos sąskaitos. Turiu paminėti, kad „NOVA“ baterija gali dirbtinai padidinti vartotojo įvado galią ir yra bene vienintelis Europoje pagamintas energijos sprendimas, palaikantis trifazius prietaisus rezerviniame režime. Net ir dingus elektrai, trifaziai prietaisai, tokie kaip šilumos siurblys, nesustoja veikę“, – pasakoja J. Sakalauskas.

Jis tęsia, kad naudojant išmaniąją bateriją, galima įsirengti didesnės galios saulės elektrinę, nei leidžia tinklo apribojimai, kai ESO neišduoda sąlygų plėsti jau esamų saulės elektrinių arba išduoda leidimą įsirengti nepakankamos galios saulės jėgainę.

Įmonės „SoliTek“ sukurta „NOVA“ baterija gali talpinti net iki 40 kWh energijos, o tai šiuo metu yra bene didžiausia siūloma namams skirtos baterijos talpa visoje rinkoje. Su tokiu kiekiu rezervinės energijos 4 asmenų šeima, gyvenanti vidutinio dydžio name, galėtų išgyventi kelias dienas, net ir žiemos laikotarpiu.

Išmani elektros energijos kaupimo sistema – tai tvarus energijos šaltinių naudojimo būdas. Saulės baterijos ne tik padeda sumažinti namų ūkių paliekamą anglies pėdsaką, bet ir teikia visokeriopą naudą vartotojui.

Naujienos

Ekspertai

Ekspertai14 val prieš

Minusas lauke – rūpesčiai statybų aikštelėje: anot ekspertų, yra būdų dirbti efektyviau ir tvariau

Vėstantys orai primena apie kasmetinį iššūkį statybvietėse – be šildymo neįmanoma palaikyti komfortiškų darbo sąlygų ir užtikrinti daugelio vidaus darbų...

Ekspertai19 val prieš

Susidūrimai su laukiniais gyvūnais keliuose: Baltijos šalyse išmokėta 5,8 mln. eurų

Vairuotojai, važiuodami miškingais keliais, turėtų būti itin atsargūs. Draudikai įspėja apie rudens ir žiemos sandūroje padažnėjusius transporto priemonių susidūrimus su...

Ekspertai2 d. prieš

Visuomeniniai pastatai – vis dar nepritaikyti žmonėms su negalia: ekspertai atskleidžia, kokių pokyčių reikia

Gruodžio 3 d. jau daugiau nei tris dešimtmečius minima Tarptautinė žmonių su negalia diena. Nors tądien primenama apie būtinybę užtikrinti...

Ekspertai2 d. prieš

Didieji metų išpardavimai: atskleidė internete apsiperkančių lietuvių, latvių ir estų įpročius bei Baltijos regiono ypatybes Europos kontekste

Paskutinę lapkričio savaitę, prekybininkams viliojant įspūdingomis nuolaidomis ir išskirtiniais pasiūlymais, lietuviai, latviai ir estai gausiai apsipirkinėjo internete. Paaiškėjo, kad lietuvius...

Ekspertai2 d. prieš

Apklausa: kas antras gyventojas maistui išleidžia daugiau, bet nupirkti gali mažiau

Kas antras Baltijos šalių gyventojas jaučia stipriai išaugusias mėnesio išlaidas maistui ir gali sau leisti mažiau, nei anksčiau, rodo „Citadele“...

Visos teisės saugomos.© 2015-2024 | Kopijuoti draudžiama |