Lietuvos pinigų plovimo prevencijos sprendimų bendrovė „Amlyze“ stiprina savo komandą – prie jos jungiasi pinigų plovimo prevencijos ekspertė Eglė Kontautaitė, buvusi Lietuvos banko Pinigų plovimo prevencijos skyriaus vadovė, kuri įmonėje „Amlyze“ eis klientų sprendimų vadovės pareigas.
Reklama
E. Kontautaitė turi sukaupusi daugiau nei 13 metų finansų rinkos dalyvių priežiūros patirtį Lietuvos banke, o pastaruosius pusantrų metų dirbdama pinigų plovimo prevencijos ir tarptautinių sankcijų įgyvendinimo klausimais kontoroje „Ellex Valiunas“ gilinosi į šias sritis iš verslo perspektyvos. Ekspertė ir toliau tęs konsultacinį darbą su klientais advokatų kontoroje „Ellex Valiunas“ kaip išorinė pinigų plovimo prevencijos konsultantė.
Ji yra sertifikuota pinigų plovimo prevencijos specialistė (CAMS), turinti praktinę klientų pažinimo ir pinigų plovimo rizikų valdymo patirtį atliekant finansinių institucijų inspektavimus. Eglės profesinė patirtis apima finansų rinkos dalyvių priežiūrą pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos, taip pat operacinės rizikos (įskaitant IT rizikos) valdymo srityse. Ekspertė atstovavo Lietuvos delegaciją atliekant „Moneyval“ šalies pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemos vertinimą ir turi patirties finansų rinkos dalyvių pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos teisės aktų rengimo srityje.
„Bendrovę „Amlyze“ matau kaip automatizuotų pinigų plovimo prevencijos sprendimų lyderę ir turiu minčių bei idėjų, kaip dar labiau pagerinti esamų ir būsimų klientų patirtis, taip dar labiau įtvirtinant šią lyderystę tarptautiniu lygmeniu. Tam itin pasitarnaus mano patirtis pagrindinėje Lietuvos finansų rinkos priežiūros institucijoje, glaudus darbas su finansinių paslaugų teikėjais tiek juos prižiūrint, tiek vėliau juos konsultuojant, kaip tinkamai laikytis teisės aktų. Tenka iš arti susipažinti su klaidomis gana sudėtingoje srityje, kurioje klaidos nėra toleruojamos, o pažeidimų pasekmės yra visokeriopai skausmingos – ir tai ne tik priežiūros institucijos poveikio priemonės, bet ir reputacijos praradimas rinkoje, kurioje reputacija yra itin svarbi tęsiant dalykinius santykius tiek su klientais, tiek su partneriais”, – sako E. Kontautaitė.
Ekspertė pastebi, kad kiekviena finansų įstaiga turi savo veiklos specifiką ir labai svarbu ją teisingai atspindėti transakcijų stebėsenos sistemos nustatymuose, kad vėliau tai neatspindėtų priežiūros institucijų inspektavimų rezultatuose.
„Be tinkamo nusikalstamų veikų tipologijų suvokimo, atitinkamai į tokias tipologijas orientuotų operacijų ir sandorių stebėsenos scenarijų formavimo ir tinkamo automatizuotos stebėsenos įrankių pritaikymo, nereikėtų tikėtis ir teigiamų inspektavimo vietoje rezultatų”, – pažymi E. Kontautaitė.
„Amlyze“ siūlo automatizuotus kompleksinius pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos (PPTFP) ir dalykinių santykių vertinimo sprendimus. Bendrovė yra subūrusi platų ilgametę pinigų plovimo, finansinio sukčiavimo prevencijos ir finansų rinkos priežiūros patirtį turinčių ekspertų būrį, tarp kurių yra Jekaterina Govina, buvusi Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos vadovė, ar Mindaugas Petrauskas, buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojas.
Startuolio, kuris buvo įkurtas 2019 m., tačiau aktyvią veiklą pradėjo tik 2022 m. rudenį, tikslas – finansinių nusikaltimų prevencija, padidintas klientų sistemų saugumas ir bankams bei FinTech įstaigoms keliamų reikalavimų užtikrinimas. „Amlyze“ šiemet vykusiuose Lietuvos FinTech rinkos apdovanojimuose pelnė „Metų įgalintojo“ apdovanojimą, o pasaulinė mokėjimo sistemų operatorė „MasterCard“ šiemet kovą bendrovę „Amlyze“ kaip vienintelę Lietuvos startuolių ekosistemos atstovę atrinko dalyvauti specialioje FinTech verslo idėjų akceleratoriaus programoje (dalyvauti joje iš viso atrinkta 15 startuolių iš Norvegijos, Danijos, Estijos ir Lietuvos).