Sekite naujienas

Auto

10 metų senumo Audi, BMW ir Mercedes-Benz – kas šioje kompanijoje geriausi?

Paskelbta

-

Perkant prestižinės klasės automobilį neišvengiamai susiduriame su trimis vokiškomis markėmis – Audi, BMW ir Mercedes-Benz. Kuri iš šių prestižinių markių suteikia geriausią kainos ir kokybės santykį, kurie modeliai patys patikimiausi, kurių varikliais galima labiausiai pasitikėti? Pabandykime atsakyti į šiuos klausimus remdamiesi Lietuvos vairuotojų patirtimi ir palyginkime šių trijų markių tos pačios klasės automobilius. Į šią kompaniją įtraukime ir Lexus markės automobilius, kadangi jie visais atžvilgiais yra labai artimi vokiškai trijulei.

Remsimės ne apklausomis, o šių automobilių savininkų vertinimais, kuriuos galite rasti atsiliepimų svetainėje Autoasas.lt. Kadangi Lietuvoje įregistruojamų automobilių amžiaus vidurkis yra 9-10 metų, o savininką pakeitusių naudotų automobilių vidutinis amžius yra 14 metų, tai paimsime panašaus senumo automobilius. Palyginkime analogiškus šių keturių markių modelius, pažiūrėkime kaip atrodo kiekvieno modelio vertinimas palyginti su visais jo konkurentais t.y. su visais panašių metų tos pačios klasės prestižiniais automobiliais. Prestižiniame sektoriuje tokių konkurentinių automobilių paprastai yra apie 10-15 automobilių. Vertinimai yra pateikti penkių balų sistemoje pagal šiuos kriterijus:

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

– Patikimumas
– Variklio vertinimas
– Interjero kokybė
– Valdymo savybės

Kompaktiniai automobiliai


Audi A3, (8P) 2003 – 2012 Viso įvertinimų: 19
BMW 1 klasė, (E87) 2004 – 2012 Viso įvertinimų: 12
Mercedes-Benz A klasė, (W169) 2004 – 2012 Viso įvertinimų: 3

Visų šių trijų automobilių patikimumas vertinamas labai panašiai – geriausiai 4.3 balais savininkai įvertino Mercedes automobilį, Audi įvertino lygiai 4 balais, o BMW 3.9 balais. Audi ir BMW įvertinimai yra kiek žemiau šios klasės vidurkio. Varikliai taip pat geriau įvertinti Mercedes automobilio – 4.3 balais, palyginus su BMW 4 balais ir Audi 3.8 balais. Vėlgi BMW ir Audi varikliai įvertinti kiek prasčiau nei kitų šios klasės prestižinių automobilių. Interjero kokybė geriausiai įvertinta Audi automobilio – 4.4 balais, šiek tiek prasčiau Mercedes interjeras – 4.3 ir ženkliai prasčiau BMW interjeras – 4 balais. Nenuostabu, kad Audi ir Mercedes interjeras palyginus su kitais vertinamas gerokai geriau – tai yra stiprioji šių automobilių pusė. Kaip nekeista, valdymo savybės geriausiai įvertintos pas Audi A3 – net 4.7 balais, kiek prasčiau įvertintas Mercedes – 4.6 balai, o BMW valdymas įvertintas tik 4.2 balais kas yra žemiau nei klasės vidurkis.

Verdiktas: kompaktinėje prestižinėje klasėje geriausiai įvertintas yra A klasės Mercedes-Benz. Tačiau šis automobilis turi tik tris vertinimus, todėl sunku jais tvirtai remtis. Audi A3 atrodo labai neblogai, kuri beveik visose kategorijose lenkia 1 klasės BMW. Įdomu tai, kad Audi A3 tik šiek tiek nusileidžia 1 serijos BMW variklio vertinimuose, tačiau gerokai lenkia valdymo savybių vertinime. Audi A3 valdymas apskritai yra vienas geriausių tarp visų šios klasės automobilių. Beje tiek Audi A3, tiek 1 klasės BMW nerekomenduoja panašiai – apie 20% žmonių.

Vidutiniai automobiliai


Audi A4, (B8) 2008 – 2015 Viso įvertinimų: 11
BMW 3 klasė, (E90/E91/E92/E93) 2005 – 2012 Viso įvertinimų: 52
Mercedes-Benz C klasė, (W204) 2007 – 2014 Viso įvertinimų: 15
Lexus IS, (XE20) 2005 – 2013 Viso įvertinimų: 15

Patikimumas geriausiai vertinamas pas Lexus automobilį – net 4.8 balo. Jis ne tik geriausias tarp šių keturių modelių, bet apskritai geriausias tarp visų šios klasės prestižinių automobilių. Kiek prastesnis, bet irgi labai geras patikimumas pas Mercedes automobilį – 4.6 balai, kiek mažiau įvertintas Audi – 4.3 balais, o BMW gerokai prasčiau – tik 3.7 balai. Kalbant apie variklius šie skirtumai dar labiau padidėja – dabar Mercedes varikliai vertinami beveik idealiai – 4.8 balais ir tai vienas geriausių vertinimų tarp visų šios klasės automobilių. Audi varikliai įvertinti neblogai – 4.2 balais ir tai yra vidutiniškas vertinimas šioje klasėje, o Lexus įvertintas tik 4 balais, tačiau BMW šioje srityje nusileidžia dar labiau – tik 3.5 balų. Interjeras vėlgi geriausiai vertinamas pas Lexus – net 4.6 balai, ne ką prastesnis pas Mercedes – 4.4 balai, o Audi ir BMW įvertinti gerokai mažiau – 4.1 ir 4 balai. Valdymo savybės pas visus keturis automobilius įvertintos labai gerai ir labai panašiai – apie 4.5 balus.

Verdiktas: „Geriausiai vertinamas Lexus IS automobilis, bet nuo jo visiškai nedaug atsilieka C klasės Mercedes-Benz. Be to, Mercedes varikliai vertinami daug geriau nei Lexus – taip yra dėl ne itin gerų Lexus/Toyota dyzelinių variklių. Kol kas nėra nei vieno vertintojo, kuris būtų šių dviejų automobilių nerekomendavęs. Tai rodo kokie ištikimi yra šių markių savininkai. Audi A4 yra neblogai įvertintas – jis beveik idealiai atitinka klasės vidurkį. Tačiau šios markės savininkai ne tokie ištikimi – Audi A4 nerekomenduoja 18 % vertintojų. O štai 3 serijos BMW šiems konkurentams nusileidžia visose srityse išskyrus valdymo savybėse. Šio automobilio nerekomenduoja net trečdalis savininkų“, – sako atsiliepimų ir skelbimų svetainės Autoasas.lt vadovas Nerijus Paketūras.

Dideli automobiliai


Audi A6, (C7) 2011 – 2018 Viso įvertinimų: 16
BMW 5 klasė, (F10/F11) 2010 – 2016 Viso įvertinimų: 16
Mercedes-Benz E klasė, (W212) 2009 – 2017 Viso įvertinimų: 3
Lexus GS, (L10) 2012 – 2020 Viso įvertinimų: 10

Šioje kompanijoje patikimumu išsiskiria Lexus GS automobilis, jis įvertintas idealiai – 5 balais. Visi šį automobilį įvertinę žmonės davė tik aukščiausią įvertinimą – tai apskritai pats patikimiausias automobilis savo klasėje. Kitų trijų modelių patikimumas įvertintas labai panašiai – nuo 4 iki 4.3 balo. Tai vidutinis vertinimas tarp visų šios klasės automobilių. Varikliai geriausiai įvertinti Audi automobilio – 4.5 balo, kiek prasčiau Mercedes – 4.3 balo. Šie vertinimai yra aukščiau klasės vidurkio. Lexus GS varikliai kaip ir mažesniojo Lexus IS modelio, vertinami prasčiau – 4 balais, o BMW dar prasčiau – tik 3.8. Šie du vertinimai yra žemiau klasės vidurkio. Nenuostabu, kad visų šių automobilių interjero kokybė vertinama labai gerai, geriau nei klasės vidurkis. Iš ketveriukės geriausiai įvertintas Lexus interjeras – net 4.8 balai, prasčiausiai Mercedes – 4.3 balo. Kalbant apie valdymo savybes, siurprizų nematome. Geriausiai įvertintas BMW valdymas – 4.5 balo, vos vos prasčiau Audi – 4.4 balo, laipteliu žemiau Mercedes – 4.3 balo, o štai Lexus valdymas įvertintas gerokai prasčiau – tik 3.8 balo.

Verdiktas: šioje klasėje nematome aiškaus lyderio. Jei norite didelio prestižinio automobilio, bet kartu ir patikimo su komfortišku interjeru, jūsų pasirinkimas turėtų būti Lexus GS. Jei norite gerai valdomo, tuomet BMW penktukas. Tačiau Audi A6 ir E klasės Mercedes-Benz yra visapusiški automobiliai be ženklių trūkumų. Vėlgi nėra nei vieno vairuotojo, kuris būtų nerekomendavęs Lexus GS ir E klasės Mercedes-Benz. Pasitvirtina teiginys, kad šių markių vairuotojai yra itin ištikimi savo markei. Tačiau Audi A6 ir 5 serijos BMW nerekomenduoja irgi tik labai nedidelė dalis vairuotojų. Taigi, šioje klasėje atrodo visi turi savų privalumų.

Vidutiniai visureigiai


Audi Q5, (8R) 2008 – 2017 Viso įvertinimų: 7
BMW X3, (F25) 2011 – 2017 Viso įvertinimų: 4
Mercedes-Benz GLK klasė, (X204) 2008 – 2016 Viso įvertinimų: 4

Įdomu tai, kad Audi Q5 patikimumas įvertintas itin prastai – tik 3 balais. Tai visais 31% prasčiau palyginti su vidutiniu vertinimu šioje visureigių klasėje. BMW patikimumas irgi prastesnis nei vidutinis – tik 3.7 balai, o štai Mercedes atitinka klasės vidurkį – 4 balai. Vertinant variklius situacija keičiasi iš esmės – čia blogiausiai įvertintas Mercedes – tik 3.7 balai, Audi per viduriuką – 4.1 balai, o BMW nustebina itin geru variklių vertinimu – net 4.7 balai. Interjero kokybė taip pat vertinama labai skirtingai. Audi įvertintas beveik idealiai – net 4.8 balais, per vidurį Mercedes su 4.2 balais, o štai BMW interjeras įvertintas prasčiau nei vidurkis klasėje – tik 3.7 balais. Na ir valdymo savybės. Pas visus tris modelius jos įvertintos labai gerai – nuo 4.5 iki 4.7 balo, geriausiai pas Audi.

Verdiktas: visi automobiliai vertinami labai skirtingai. Taigi, jeigu jūsų fokusas yra interjero kokybė ir komfortas, pasirinkimas turėtų būti Audi Q5. Jei svarbiausia variklis ir valdymo savybės, turėtumėt linkti link BMW X3. Reikia pažymėti, kad Audi Q5 nerekomenduoja net 43% vairuotojų – tai labai prastas rodiklis.

Dideli visureigiai


Audi Q7, (4L) 2006 – 2015 Viso įvertinimų: 6
BMW X5, (E70) 2007 – 2013 Viso įvertinimų: 8
Mercedes-Benz M klasė, (W164) 2005 – 2011 Viso įvertinimų: 3
Lexus RX, (AL10) 2009 – 2015 Viso įvertinimų: 12

Šių didelių visureigių patikimumas skiriasi labai stipriai. Lexus RX patikimumas įvertintas beveik idealiai, net 4.9 balo – tai geriausias vertinimas šioje klasėje. Labai gerai įvertintas ir Mercedes – net 4.6 balo. Tuo tarpu Audi ir BMW įvertinti labai prastai – 3.6 ir vos 3.1 balo. Pastarasis įvertinimas yra vienas blogiausių tarp visų šios klasės automobilių. Su varikliais situacija analogiška: Lexus ir Mercedes įvertinti labai gerai – 4.6 balo, o Audi ir BMW prastai – 3.5 ir 3.6 balo. Interjero kokybės srityje Audi atsiima – jis įvertintas puikiai, net 4.8 balo. Mercedes dar geriau – 5 balai, o štai BMW ir Lexus kiek žemiau nei klasės vidurkis – 4.1 balo. Nenuostabu, šių didelių visureigių valdymo savybės įvertintos vidutiniškai ir labai panašiai – visų vertinimas varijuoja tarp 3.8 ir 4 balų.

Verdiktas: „Geriausiai atrodo M klasės Mercedes-Benz visureigis, tačiau dėl nedidelio įvertinimų skaičiaus, jo balai gali būti ne itin tikslūs. Tikrai galime rekomenduoti Lexus RX – tai visapusiškai geras automobilis, su itin aukštu patikimumu. O štai Audi Q7 ir ypač BMW X5 atrodo prastai – nekelia pasitikėjimo nei jų patikimumas, nei varikliai. Jeigu Audi Q7 nerekomenduoja 17 % vairuotojų kas yra normalus skaičius, tai BMW X5 nerekomenduoja net 37 % – tai labai didelis vairuotojų skaičius“, – sako Nerijus.

Tiek automobilių statistikos šiam kartui, laukite antros dalies apie Toyota, Honda, Volkswagen ir Hyundai markės automobilius.

Naujienos

Startuoliai18 val prieš

IT egzaminas prasidėjo: startuoliai kviečia nemokamai atnaujinti technologijų žinias

Penktadienį, gegužės 17 dieną, startuoja visuotinis IT egzaminas – išskirtinis dėmesys šiemet skiriamas dirbtiniam intelektui ir kibernetiniam saugumui. IT egzaminą...

Verslas24 val prieš

Lietuvos oro uostai ruošiasi naujo terminalo startui ir esamų erdvių pertvarkoms: skirtingiems keleivių poreikiams ieškomi maitinimo paslaugų teikėjai

Lietuvos oro uostai skelbia tarptautinį nuomos konkursą, jo tikslas – pritraukti profesionalų skirtingų formatų maitinimo paslaugų veiklą vykdantį operatorių, kuris...

Verslas2 d. prieš

Aurelijus Šveikauskas. Naujoji pramonės revoliucija. Kaip paspartinti inovacijų diegimą įmonėse

Skaitmeniniai bankai stumia iš rinkos institucinius bankus, sutelktinio finansavimo platformos rimtai konkuruoja su patyrusiais investuotojais ir skolintojais, o dirbtinis intelektas...

Nekilnojamas turtas2 d. prieš

Ieškote būsto Ispanijoje? NT specialistė įvardijo 12 priežasčių, kodėl verta rinktis Esteponos miestą

Lietuviams šluojant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, dažnai susiduriama su esminiu klausimu – kurį šios šalies regioną pasirinkti? Ispanijoje nekilnojamojo turto eksperte...

Verslas2 d. prieš

„Avia Solutions Group“ obligacijomis pasiskolino 300 mln. USD

„Avia Solutions Group“ aviacijos įmonių grupė išplatino 300 mln. USD vertės obligacijų emisiją. Įmonė skolinasi 5 metams už 9,75 %...

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |