Sekite naujienas

Auto

10 metų senumo Toyota, Honda ir Volkswagen – kas šioje kompanijoje geriausi?

Paskelbta

-

Pirkdami vidutinės kainos automobilį neišvengiamai susidursite su itin gerai pas mus vertinamomis Toyota, Honda ir Volkswagen markėmis. Kuri iš šių markių suteikia geriausią kainos ir kokybės santykį, kurie modeliai patys patikimiausi, kurių varikliais galima labiausiai pasitikėti? Pabandykime atsakyti į šiuos klausimus remdamiesi Lietuvos vairuotojų patirtimi ir palyginkime šių trijų markių tos pačios klasės automobilius. Į šią kompaniją įtraukime ir dar vieną sparčiai pas mus populiarėjančią markę – Hyundai.

Remsimės ne apklausomis, o šių automobilių savininkų vertinimais, kuriuos galite rasti atsiliepimų svetainėje Autoasas.lt. Kadangi Lietuvoje įregistruojamų automobilių amžiaus vidurkis yra 9-10 metų, o savininką pakeitusių naudotų automobilių vidutinis amžius yra 14 metų, tai paimsime panašaus senumo automobilius. Palyginsime analogiškus šių keturių markių modelius, pažiūrėsime kaip atrodo kiekvieno modelio vertinimas palyginti su jo konkurentais t.y. su visais panašių metų tos pačios klasės automobiliais. Tokių panašių konkurentinių automobilių paprastai yra apie 20 automobilių. Vertinimai yra pateikti penkių balų sistemoje ir pagal šiuos kriterijus:

– Patikimumas
– Variklio vertinimas
– Interjero kokybė
– Valdymo savybės

Kompaktiniai automobiliai


Toyota Auris, (E150) 2006 – 2013 Viso įvertinimų: 14
Honda Civic, (FK/FN) 2005 – 2011 Viso įvertinimų: 24
Volkswagen Golf, (Mk6) 2008 – 2012 Viso įvertinimų: 12
Hyundai i30, (FD) 2007 – 2011 Viso įvertinimų: 9

Toyota, Honda ir Volkswagen patikimumas įvertintas labai panašiai – nuo 4.4 iki 4.6 balų. Tai maždaug 10 % geriau nei klasės vidurkis, kurį atitinka Hyundai i30 su 4.1 balo vertinimu. Varikliai pas visus automobilius vertinami labai panašiai. Galima išskirti Honda, kuri su 4.7 balais yra vertinamas aukščiausiai ir Hyundai, kuris su 4.3 balais yra vertinamas prasčiausiai. Interjero kokybė pas Toyota ir Honda įvertinta identiškai – 4.1 balo, kas yra kiek geriau nei klasės vidurkis. Volkswagen interjeras įvertintas geriausiai – 4.3 balais, o Hyundai pastebimai prasčiau nei kiti – tik 3.7 balais. Nestebina tai, kad valdymo savybės geriausiai įvertintos Honda automobilio – net 4.8 balo. Įdomu ir tai, kad Volkswagen visai nedaug nuo jo atsilieka – įvertintas 4.7 balo. Toyota įvertinimas atitinka klasės vidurkį – 4.4 balai, o Hyundai yra ženkliai prastesnis nei klasės vidurkis – 4 balai.

Verdiktas: panašu, kad pasirinkimas tarp Toyota Auris, Honda Civic ir Volkswagen Golf yra tiesiog skonio reikalas. Visi trys automobiliai yra labai gerai vertinami, galbūt galima išskirti Honda Civic kaip geriausiai valdomą ar Toyota Auris kaip komfortiškiausią, tačiau šie skirtumai yra minimalūs. Reikia pastebėti, kad Volkswagen nerekomenduoja 17% savininkų – tai kiek daugiau nei buvo galima tikėtis. Hyundai i30 yra pastebimai prastesnis nei minėti konkurentai – tai automobilis labai artimai atitinkantis klasės vidurkį, žodžiu vidutinis automobilis. Tačiau jo nerekomenduoja tik 11% savininkų – tai reiškia, kad šis automobilis daugmaž atitinka pirkėjų lūkesčius.

Vidutiniai automobiliai


Toyota Avensis, (T270) 2009 – 2018 Viso įvertinimų: 20
Honda Accord, (CU/CW) 2008 – 2015 Viso įvertinimų: 10
Volkswagen Passat, (B6/B7) 2005 – 2015 Viso įvertinimų: 31
Hyundai i40, 2009 – 2016 Viso įvertinimų: 9

Patikimumas ženkliu skirtumu geriausiai įvertintas Honda automobilio – net 4.8 balais. Antroje vietoje esantis Toyota įvertintas gerokai mažiau – 4.3 balais, kas yra šios klasės vidurkis. Tuo tarpu Volkswagen patikimumas yra tik 3.6 balai, o Hyundai tik 3.2 balai kas yra net 24% prasčiau nei klasės vidurkis. Variklių įvertinimas identiškai atkartoja patikimumo vertinimus, tik Toyota varikliai įvertinti 4 balais kas yra kiek prasčiau nei klasės vidurkis. Interjero kokybės vertinimai nustebina, nes skirtumai yra labai dideli. Geriausiai interjeras vertinamas pas Honda automobilį – 4.5 balai, Toyota – 4 balai, Volkswagen ir Hyundai vėl gerokai atsilieka – tik 3.5 ir 3.4 balo. Valdymo savybėse vėl visiems nosis nušluosto Honda – 4.9 balo yra beveik idealus vertinimas. Toyota valdymas atitinka klasės vidurkį – 4.2 balo, laipteliu prasčiau pas Volkswagen ir Hyundai – 3.9 balo ir 3.8 balo.

Verdiktas: “Visose srityse neabejotinai geriausias yra Honda Accord automobilis, ypač gerai jis vertinamas patikimumo, variklių ir valdymo srityse, jį rekomenduoja visi iki vieno atsiliepimus parašiusių žmonių. Toyota Avensis yra pastebimai prastesnis – jo įvertinimai yra net kiek mažesni nei klasės vidurkis, o jo nerekomenduoja net 20% savininkų. Volkswagen Passat pagal visus parametrus yra prastesnis net už klasės vidurkį, jo nerekomenduoja beveik trečdalis savininkų – tai labai daug. Na, ir Hyundai i40 – šis automobilis tikrai nėra konkurentas nei vienam iš aptartų modelių. Jo nerekomenduoja daugiau nei pusė savininkų“, – sako Nerijus 2008 metais įkūręs Autoasas.lt svetainę.

Kompaktiniai krosoveriai


Toyota C-HR, (AX10/AX50) 2016 – 2023 Viso įvertinimų: 15
Honda HR-V, (RU) 2015 – 2022 Viso įvertinimų: 8
Hyundai Tucson, (TL) 2015 – 2021 Viso įvertinimų: 10
Įtraukime klasės lyderį Nissan Qashqai, (J11) 2013 – 2021 Viso įvertinimų: 20

Patikimumo vertinimuose su 4.3 balais geriausias yra Hyundai, visai šalia yra Toyota su 4.2 balais, dar kiek prasčiau vertinamas Nissan, o štai Honda įvertintas tik 3.6 balais. Įdomu tai, kad visi šie vertinimai yra prastesni nei konkurentų vidurkis. Varikliai įvertinti geriausiai pas Nissan – 4 balai, kiek prasčiau Toyota ir Hyundai – 3.8 balai. Vėlgi visi šie vertinimai yra prastesni nei konkurentų vidurkis. Įdomu tai, kad Honda varikliai įvertinti itin prastai – tik 3 balai. Interjero kokybė anot lietuvių vairuotojų geriausia yra Nissan – net 4.5 balai, toliau rikiuojasi Hyundai – 4.2 balai, Toyota – 3.8 balai. Honda ir vėl stipriai atsilieka – vos 3.1 balo. Valdymas geriausias pas Nissan – įvertintas net 4.6 balais, nedaug atsilieka Hyundai – 4.4 balai, Toyota dar kiek mažiau – 4.2 balai. Paskutinis ir vėl Honda, tik šįkart visai neblogas 4.1 balo įvertinimas.

Verdiktas: šioje klasėje turime du lyderius – Nissan Qashqai ir Hyundai Tucson, kurie panašu neturi jokių ženklių trūkumų. Toyota C-HR pagal visus vertinimus yra labai vidutiniškas automobilis. O Honda HR-V yra tiesiog prastas automobilis, ką rodo ir tas faktas, kad net pusė šio automobilio savininkų jo nerekomenduoja. Kitų trijų nerekomenduoja 20% savininkų, kas irgi yra gana didelis skaičius. Panašu, šių automobilių savininkai turi pragmatišką požiūrį ir nėra labai ištikimi pasirinktoms markėms.

Vidutiniai visureigiai


Toyota RAV4, (XA40) 2012 – 2018 Viso įvertinimų: 5
Honda CR-V, (RM) 2011 – 2016 Viso įvertinimų: 7
Volkswagen Tiguan, (5N) 2007 – 2017 Viso įvertinimų: 10
Hyundai Santa Fe, (DM/NC) 2012 – 2018 Viso įvertinimų: 4

Toyota patikimumas yra nepriekaištingas – įvertintas net 4.8 balo, labai geras ir Honda bei Hyundai rodiklis – 4.5 balai. Pastebimai prastesnis yra Volkswagen patikimumas – 4.1 balo. Kalbant apie variklius situacija keičiasi – čia lyderiu tampa Honda su 4 balais. Tuo tarpu kiti negali pasigirti itin gerais varikliais – Toyota įvertinimas tik 3.8 balo, šalia stovi ir Volkswagen su Hyundai – 3.7 balo. Beje, visų automobilių variklių įvertinimas yra žemesnis nei klasės vidurkis. Interjero kokybės srityje lyderis vėl yra Honda su 4.4 balo, nuo jo stipriai atsilieka visi kiti – Toyota 3.8, Hyundai 3.7, Volkswagen 3.6 balo. Valdymo savybėmis visi automobiliai yra labai panašūs – geriausiojo titulą išlaiko Honda, tuomet eina Hyundai, Toyota ir Volkswagen.

Verdiktas: “Akivaizdu, kad geriausiai vertinamas yra Honda CR-V automobilis, dėl antros vietos artimai kovoja Toyota RAV4 su itin aukštu patikimumo įvertinimu ir Hyundai Santa Fe, kuris panašu yra visapusiškesnis automobilis. O Volkswagen Tiguan nuo savo artimiausių konkurentų atsilieka pagal visus kriterijus“, – sako Nerijus.

Tiek automobilių statistikos šiam kartui, laukite trečios dalies apie Škoda, Opel, Mazda, Peugeot ir Kia markės automobilius.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos6 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas7 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai8 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai8 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |