Sekite naujienas

Auto

Apklausa: 44 proc. vairuotojų erzina keleivio komentarai apie vairavimą, manevravimą ir kelio pasirinkimą

Paskelbta

-

Remiantis reprezentatyvia vasario mėnesį „Norstat“ atlikta apklausa, beveik pusę (44 proc.) vairuotojų labiausiai erzina keleivio komentarai apie vairavimą, manevravimą ir kelio pasirinkimą.

Bendrovės „Moller Auto“ užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad penktadalį (21 proc.) vairuotojų erzina, kai šalia sėdintis keleivis staiga išblaško dėmesį ir tenka atitraukti akis nuo kelio. 7 proc. apklausoje dalyvavusių vairuotojų taip pat trikdo muzikos perjungimas, garso ir kondicionieriaus reguliavimas, 6 proc. – nuolatinis keleivio šnekėjimas, kuris trukdo susikaupti, o 3 proc. – kai šalia sėdintis žmogus valgo. Tuo tarpu 19 proc. respondentų nurodė, kad nėra tokio keleivio elgesio, kuris juos erzintų ar trikdytų.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Saugiam vairavimui įtakos turi daugybė veiksnių, tai patvirtina ir apklausos rezultatai. Be automobilio techninės įrangos bei būklės svarbų vaidmenį taip pat atlieka ir keleivių elgesys. Dėl šios priežasties keleiviams reikėtų ne tik paisyti vairuotojo prašymų, bet ir patiems įsitikinti, ar sėdinčiajam už vairo kas nors netrukdo vairuoti saugiai. Juk tokiu būdu užtikrinamas ne tik vairuotojo, bet ir paties keleivio saugumas kelyje“, – komentuoja Izida Gerkena, bendrovės „Moller Auto“ vyriausioji veiklos vadovė Baltijos šalyse.
Anot jos, kai vairuotojo dėmesį atitraukia netinkamas keleivių elgesys, itin svarbus vaidmuo tenka būtent automobilio saugos sistemoms – jos gali greitai reaguoti ir išgelbėti vairuotoją nuo nelaimingo atsitikimo.

„Automobilių saugos sistemų reikšmingumą rodo ir tai, kad automobilių gamintojai su sauga susijusią įrangą laiko vienu svarbiausių savo prioritetų. Pastebėjome, kad ir gyventojai ieško automobilių su papildoma įranga bei įvairiais sprendimais, kurie vairavimą padarytų patogesnį ir saugesnį, net kai įvairūs aplinkos veiksniai trukdo susikaupti kelyje“, – teigia I. Gerkena.

Tarp paklausiausių automobilių saugos sprendimų: adaptyvioji kruizo kontrolė, aklosios zonos stebėjimo sistema, parkavimo jutikliai, 360 laipsnių galinio vaizdo kameros, sistemos, padedančios automobiliui automatiškai išlikti savo eismo juostoje, taip pat teikiančios papildomą pagalbą vairuotojui.

Ta pati tendencija pastebima ne tik naujų, bet naudotų automobilių rinkoje. Pirkėjai, įsigydami naudotą transporto priemonę, daug dėmesio skiria su saugumu susijusiai įrangai, todėl kartais renkasi senesnį modelį su geresne įranga, o ne naujesnį automobilį su mažiau galimybių.

„Be saugos sprendimų automobilių pramonė šiuo metu daugiausia dėmesio skiria įvairioms autonominio vairavimo sistemoms, kurios ateityje atliks svarbų vaidmenį keičiant vairuotojų įpročius. Tikimasi, kad artimiausiu laikotarpiu šie sprendimai sumažins vairuotojų klaidų kelyje skaičių, padės laikytis leistino greičio ir pan.“, – dalijasi prognozėmis I. Gerkena.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |