Sekite naujienas

Auto

Ieškantiems naudoto automobilio pataria nepasiduoti emocijoms – sukčiai nesnaudžia

Paskelbta

-

Išsirinkti naują automobilį nėra lengva, dar sunkiau, kai jis naudotas. Naudotų automobilių pardavėjų teigimu, norimo pirkinio paieškos gali užtrukti ir 3 mėn. – nors naudotų automobilių pasiūla, palyginti su praėjusių metų rudeniu, atsigauna, vis dėlto rinka dar nepasiekė priešpandeminio lygio. Dėl šios priežasties ieškantys naudoto automobilio turi kur kas atidžiau rinktis ir saugotis sukčių kabliuko.

Pastaraisiais metais naudotų automobilių paklausa pralenkė pasiūlą. Trūkstant automobilių nekrito ir jų kainos – šiuo metu kai kurių modelių kainos prilygsta ar net viršija buvusias prieš 2 metus.

„Situacija naudotų automobilių rinkoje išlieka kebli, ypač norintiems įsigyti apynaujus, 1-3 metų senumo naudotus automobilius. Kai kuriais atvejais norimo automobilio rinkoje tiesiog nėra, tad ieškantys konkretaus modelio su norimomis specifikacijomis turėtų apsišarvuoti kantrybe – naudoto automobilio paieška gali trukti 3 mėn. ir daugiau“, – komentuoja BRC Autocentro pardavimų vadovas Zbignev Podskorbis.

Pasak jo, Lietuvos vairuotojai dėl norimo naudoto automobilio nevengia nuvažiuoti ir į kitą šalies pusę. Pavyzdžiui, BRC Autocentro aikštelės Vilniuje ir Klaipėdoje sulaukia lankytojų ir iš kitų miestų.

„Kartais automobilis yra rezervuojamas net jo nemačius – tokių atvejų pasitaiko 1 iš 10 parduotų automobilių. Vis dėlto esame linkę rezervaciją priimti tik tada, kai pirkėjas apžiūri norimą modelį, nes neretai pasitaiko, kad atvažiavo apžiūrėti BMW, o išvažiuoja su įsigytu „Volkswagen Passat“, – pastebi Z. Podskorbis.

Daugėja elektronikos

Naudotų automobilių pasiūlai dar tik atsigaunant, specialistai siūlo gerokai atidžiau rinktis naują transporto priemonę – padaugėjo šansų išsirinkti netvarkingą automobilį arba pakliūti ant nesąžiningų pardavėjų kabliuko.

„Automobilio amžius, deja, nenurodo jo būklės – pasitaiko ir 3 metų senumo modelių, kurie atrodo puikiai, bet dėl techninės būklės reikalauja papildomų investicijų. Taip pat ir 20 metų senumo automobilis gali būti labai gerai išlaikytas – viskas priklauso nuo ankstesnio savininko, kiek jis dėmesio skyrė automobilio techninei priežiūrai, profilaktikai“, – pabrėžia BRC Autocentro atstovas.

Pašnekovas pataria naudoto automobilio pardavėjo klausti, kokie remonto darbai buvo atlikti automobiliui, kada atliktas paskutinis aptarnavimas. Svarbu sužinoti, ar automobilis nebuvo patekęs į eismo įvykius, kokią žalą patyrė ir ar buvo pašalinti visi trūkumai. Taip pat praverstų sužinoti, dėl kokių priežasčių yra parduodamas automobilis, kiek jis buvo eksploatuojamas buvusio savininko.

„Geriausia perkamą automobilį patikrinti servise, nes vien gero supratimo apie automobilius ir jų sandarą gali nepakakti. Serviso meistrai turi reikiamą inventorių bei diagnostikos įrenginius, gali nuimti dugno apsaugas ir išsamiai patikrinti perkamo automobilio būklę“, – sako Z. Podskorbis.

Toks patikrinimas darosi aktualesnis, nes vis daugiau automobilių yra „priklausomi nuo elektronikos“: diagnostikos įrankiais galima patikrinti apie 75 proc. naujesnių automobilių komponentų veikimą, istoriją, ar veikia visi elektronikos mazgai. Taip pat specialiu matuokliu gali būti tikrinamas dažų sluoksnis, kuris atskleidžia, ar nebuvo remontuojamas automobilio kėbulas.

„Atlikus patikrą visi automobilio trūkumai tampa aiškūs. Šiuo atžvilgiu naudingas yra ir kėbulo numeris, pagal kurį galima surasti nemažai informacijos pasitelkiant įvairius automobilio istorijos patikros portalus“, – sako pašnekovas.

Ar automobilis nebuvo vogtas, taip pat dažniausiai galima surasti oficialiuose valstybiniuose portaluose, pvz., Lietuvoje registruotas transporto priemones galima pasitikrinti „Regitros“ portale. Vis dėlto pasitaiko atvejų, kai apie vagystę sužinoma kur kas vėliau, automobilį registruojant.

Atsukta rida – vis dar dažnas dalykas

Kitas galvos skausmas naudotų automobilių pirkėjams, kaip pasitikrinti, ar nebuvo atsukta automobilio rida, galinti išduoti automobilio eksploatavimo intensyvumą bei dėl to kylančias technines problemas. Tai vis dar gana dažnai pasitaikantis dalykas naudotų automobilių rinkoje.

„Vertinti automobilio ridą pagal vairo nutrynimą nėra patikimas būdas. Vairas gali būti nutrintas žiedų, nagų, vairo oda kartais nudyla dėl naudojamų rankų kremų, ypač tai dažnai pastebima moterų vairuotuose automobiliuose. Įprastai skaičiuojama, kad kasdien aktyviai eksploatuojamas automobilis turėtų kasmet nuvažiuoti bent 10 tūkst. km. Žinoma, automobilio rida gali būti ir mažesnė – ją pasitikrinti galima automobilio markės atstovybėse, jei jose buvo daryti aptarnavimai. Rida sekama ir techninės apžiūros metu“, – vardija BRC Autocentro pardavimų vadovas.

Pasak jo, automobilio eksploatavimo aktyvumą išduoda ir kiti požymiai – sėdynių siūlės, gobeleno ar odos struktūrų skirtumai tarp salono detalių, nutrynimai dažnai liečiamose vietose.

„Labai norint galima nuslėpti daug dalykų, kurių kartais ir ne kiekvienas servisas gali atrasti, todėl rekomenduojama naudotų automobilių pirkėjams atidžiai tikrinti ne tik patį automobilį, bet ir jo dokumentus. Reikėtų atkreipti dėmesį, ar kėbulo numerio skaitmenys sutampa su dokumentuose esančiais, ar nėra didelių laiko tarpų tarp atliktos techninės apžiūros“, – pataria Z. Podskorbis.

Įsigijus naudotą automobilį ir tik tada pastebėjus defektus, apie kuriuose nebuvo atskleista apžiūros metu, vertėtų kreiptis į pardavėją ir išsiaiškinti, kurie defektai jau buvo, o kurie galėjo kilti dėl paties pirkėjo kaltės laiku nepasirūpinus naujo pirkinio technine priežiūra.

„Suradus taip ilgai ieškotą ir tinkamą variantą, svarbu nepasiduoti emocijoms – atlikti patikrą, išbandyti automobilį greitkelyje, ar nėra jokių vibracijų, ar sušilus varikliui tvarkingai veikia pavarų dėžė ir nekyla pašalinių garsų, taip pat išbandyti visas funkcijas. Kuo daugiau apie automobilį žinosite, tuo bus aiškiau, kiek ir ko gali tekti tvarkyti po įsigijimo“, – sako Z. Podskorbis.

Pašnekovo teigimu, įprastai ginčai tarp naudotų automobilių pirkėjų ir pardavėjų Lietuvoje sprendžiami taikiai. Bylinėtis dėl įsigyto netvarkingo automobilio nusiteikęs tik kas antras pirkėjas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |