Sekite naujienas

Auto

Tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje dažniausiai klastojama „Lexus“, „Audi“ ir „Subaru“ automobilių rida

Paskelbta

-

Nors situacija Lietuvos naudotų automobilių rinkoje po truputį gerėja, šalyje vis dar parduodama tūkstančiai transporto priemonių su suklastota rida. Dėl didelių sukčiavimo mastų pirkėjai praranda ne tik pinigus, bet ir rizikuoja savo saugumu. Siekdama skatinti vairuotojų budrumą, automobilių istorijos ataskaitas teikianti įmonė „carVertical“ atliko tyrimą ir nustatė modelius, kurių rida klastojama dažniausiai.

Aukštesnės klasės automobilių rida klastojama dažniau

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Dažniausiai Lietuvoje klastojama „Lexus IS“ rida – 16,21 proc. visų platformoje tikrintų „IS“ modelių odometro rodmenys buvo pakoreguoti. Toliau sąraše rikiuojasi „Audi A8“ (14,59 proc.), „Subaru Outback“ (13,65 proc.), „Toyota Prius“ (13,28 proc.) ir „Audi A7“ (12,47 proc.).

Pirmajame dvidešimtuke randami net 5 „Audi“ modeliai. Šio gamintojo automobiliai Lietuvoje itin paklausūs, todėl juos dažnai renkasi ridos klastojimu užsiimantys asmenys.

„Net 8,3 proc. visų Lietuvoje tikrintų automobilių turėjo suklastotą ridą, o nuo odometro vidutiniškai buvo nubraukiama daugiau nei 96 tūkst. kilometrų. Automobilis su suklastota rida ne tik greičiau nuvertėja, bet dažnu atveju reikalauja ir papildomų išlaidų remontui“, – sako automobilių rinkos ekspertas ir „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis.

Apynaujų automobilių rida irgi klastojama

Tarp vairuotojų vyrauja mitas, kad šiuolaikinių automobilių ridos suklastoti neįmanoma ir nuo šio sukčiavimo būdo kenčia tik senesnės transporto priemonės. Visgi sukčiai randa būdų pakoreguoti net ir apynaujų automobilių ridą.

Net 14 iš 20 automobilių su dažniausiai klastojama rida priskiriami „premium“ segmentui. Lietuvoje vyrauja didelė naudotų aukštesnės klasės automobilių paklausa, todėl nesąžiningi pardavėjai naudojasi šia situacija ir teikia pirmenybę tam tikriems modeliams. Sukčiai puikiai žino, kad klastojant „BMW“, „Mercedes-Benz“, „Volvo“ ar „Audi“ automobilių ridą jie gali uždirbti daug daugiau nei koreguodami ekonominės klasės automobilių odometrus.

Rečiausiai klastojama „Mercedes-Benz GL-Class“ rida

Rečiausiai iš tyrimo sąraše esančių automobilių klastojama „Mercedes-Benz GL-Class“ rida – 8,4 proc. visų „carVertical“ tikrintų modelių turėjo suklastotą ridą. Tikimybė įsigyti „GL-Class“ su suklastota rida dvigubai mažesnė nei perkant „Lexus IS“. Toliau rikiuojasi kitos šalyje mėgstamos transporto priemonės: „Opel Insignia“ (8,77 proc.), „Audi A4“ (8,98 proc.), „Mercedes-Benz E-Class“ (9,23 proc.) ir „Citroen C5“ (9,27 proc.).

Ieškant naudoto automobilio, pirmiausia, reikėtų patikrinti dominančio modelio istorinę ridą ir žalos įrašus. Vairuotojams taip pat rekomenduojama atlikti bandomąjį važiavimą ir nuvežti transporto priemonę apžiūrai į autorizuotą servisą. Kitu atveju, kyla rizika įsigyti netvarkingą automobilį, kuris dažnai ges ir bus nesaugus vairuoti.

Tyrimo metu išanalizuotos „carVertical“ vartotojų įsigytos automobilių ataskaitos nuo 2022 m. lapkričio iki 2023 m. lapkričio. Duomenų analitikai suskaičiavo automobilius su fiksuota suklastota rida ir sudarė sąrašą automobilių modelių, kurių rida Lietuvoje klastojama dažniausiai. Kasmet apdorodama milijonus automobilių istorijos ataskaitų, įmonė gali pateikti naudotų automobilių rinkos tendencijas, įžvalgas ir prognozes.

20 automobilių, kurių rida Lietuvoje klastojama dažniausiai:

1. „Lexus IS“ – 16,21%
2. „Audi A8“ – 14,59%
3. „Subaru Outback“ – 13,65%
4. „Toyota Prius“ – 13,28%
5. „Audi A7“ – 12,47%
6. „Lexus GS“ – 11,95%
7. „Porsche Cayenne“ – 11,59%
8. „Audi TT“ – 11,20%
9. „Mercedes-Benz CLS-Class“ – 10,92%
10. „Volvo XC70“ – 10,35%
11. „Volvo S80“ – 10,33%
12. „Opel Vectra“ – 10,28%
13. „Mercedes-Benz B-Class“ – 9,61%
14. „Audi A6“ – 9,51%
15. „Volkswagen Touareg“ – 9,30%
16. „Citroën C5“ – 9,27%
17. „Mercedes-Benz E-Class“ – 9,23%
18. „Audi A4“ – 8,98%
19. „Opel Insignia“ – 8,77%
20. „Mercedes-Benz GL-Class“ – 8,40%

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |