Sekite naujienas

Auto

Tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje dažniausiai apgadinami „Subaru“ markės automobiliai

Paskelbta

-

Automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ atliktas tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje dažniausiai į eismo įvykius patenka „Subaru“ automobiliai, o rečiausiai – „Peugeot“ . Visgi tarp visų tikrintų transporto priemonių didžiausias vidutinis apgadinimų skaičius fiksuojamas tarp „BMW“ modelių. Didžiausią vidutinę žalą patyrusių automobilių trejetuke – „Porsche“, „Subaru“ ir „Jeep“ markės.

4 iš 5 „Subaru“ automobilių buvo apgadinti

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Dažniausiai Lietuvoje žalas patiriančių automobilių sąrašo viršuje – „Subaru“. Net 78,7 proc. visų tikrintų šios markės transporto priemonių buvo patyrusios didesnių ar mažesnių apgadinimų. Toliau rikiuojasi „BMW“ (74,7 proc.), „Porsche“ (74,2 proc.), „Hyundai“ (62,9 proc.) ir „Jeep“ (61 proc.).

Tarp jų išsiskiria „BMW“ – daugumoje tyrime dalyvavusių šalių, būtent šios markės automobiliai į eismo įvykius patenka dažniausiai.

„Senesnius „BMW“ modelius mėgsta įsigyti jaunesni ir mažiau patyrę vairuotojai, kurie dažnai sukelia avarijas. Net ir draudimo kompanijos pripažįsta, kad „BMW“ vairuotojai kelyje linkę labiau rizikuoti. Tai įvertinus, nestebina, kad šios markės automobiliai pagal apgadininimų statistiką dažnai atsiduria įvairių sąrašų viršuje“, – sako automobilių rinkos ekspertas ir „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis.

Rečiausiai Lietuvoje apgadinami – „Peugeot“ automobiliai (37.1 proc. visų platformoje tikrintų modelių). Toliau rikiuojasi „Renault“ (40,2 proc.), „Fiat“ (42,7 proc.), „Citroen“ (44 proc.) ir „Opel“ (47,1 proc.).

Į didelę avariją patekęs automobilis gali būti nesaugus vairuoti ir turėti rimtų defektų, kuriuos vėliau teks pašalinti. Norint įsigyti tvarkingą transporto priemonę, svarbu patikrinti automobilio istoriją ir pasitarti su profesionaliu mechaniku.

Daugiausiai žalų įrašų randama tarp „BMW“ automobilių

Kai kurių transporto priemonių istorijos ataskaitose galima rasti gerokai daugiau apgadinimų įrašų nei kitų. Lietuvoje daugiausiai žalų įrašų užfiksuojama „BMW“ automobilių istorijos ataskaitose – vidutiniškai 2,12 žalos. Penketuke taip pat randama „Lexus“ markė – 2,09, „Porsche“ – 1,99, „Land Rover“ – 1,96 ir „Subaru“ – 1,92.

„Statistiškai, automobiliai į eismo įvykius patenka kas penkerius metus. Žinoma, daug ką lemia ir vairuotojo per metus nuvažiuojamas atstumas. Daug žalų patyrusį automobilį gali būti brangu ir sudėtinga prižiūrėti. Tarp mūsų per pastaruosius metus tikrintų automobilių išsiskiria vienas „Volkswagen Passat“, kuris turėjo net 32 žalos įrašus“, – pasakoja M. Buzelis.

Mažiausiai apgadinimų patiria ekonominės klasės automobilių gamintojų modeliai: „Fiat“ – 1,51 žalos, „Citroen“ – 1,57, „Peugeot“ – 1,59, „Opel“ – 1,6, „Mazda“ – 1,61. Kadangi greičio mėgėjai paprastai šių markių nesirenka, tai atsispindi ir jų fiksuotų žalų statistikoje.

Aukštesnės klasės automobilių apgadinimai atsieina brangiau

Lietuvoje didžiausia vidutinė apgadinimų vertė fiksuota „Porsche“ automobiliams – 6 150 eurų. Toliau rikiuojasi „Subaru“ – 5 028 eurai ir „Jeep“ – 4 495 eurai. Kuo didesnę žalą yra patyrusi transporto priemonė, tuo didesni gali būti jos patirti apgadinimai. Perkant tokį automobilį reikia gerai įvertinti visas rizikas ir išsiaiškinti, kaip buvo suremontuoti defektai.

Aukštesnės klasės automobilių patiriamų apgadinimų vertė didesnė nei ekonominės klasės. Sutvarkyti net ir nedidelį prabangaus automobilio įlenkimą gali atsieiti tūkstančius eurų.

Tarp visų tyrime dalyvavusių šalių, brangiausiai vertinami „Dodge“ automobilių apgadinimai – vidutinė žalos vertė siekia 5 945 eurus. Į trejetuką taip pat patenka „Porsche“ (5 236 eurai) ir „Tesla“ (4 896 eurai).


Tyrimo metodologija

Tyrimo metu išanalizuotos „carVertical“ vartotojų įsigytos automobilių ataskaitos nuo 2022 m. spalio iki 2023 m. spalio. Kiekvienoje ataskaitoje užfiksuotos žalos buvo priskirtos konkrečiai markei, paverstos į procentus ir surikiuotos. Kasmet apdorodama milijonus automobilių istorijos ataskaitų, įmonė gali įžvelgti naudotų automobilių rinkos tendencijas ir prognozes.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |