Sekite naujienas

Dirbtinis intelektas

„Google“ DI asistentas atsinaujino: ką gali „Gemini“ ir kuo jis pranašesnis už „ChatGPT“?

Paskelbta

-

„ChatGPT“ baigiant įsitvirtinti generatyvinio dirbtinio (DI) intelekto sinonimu, „Google“ į pažangiųjų asistentų lenktynes netikėtai grįžo su naujomis jėgomis. Vasarį paieškos milžinė savo įrankio pavadinimą pakeitė iš „Bard“ į „Gemini“ ir jį dar giliau integravo savo paslaugose. „Telia“ ekspertai atskleidžia, kokios naujovės slepiasi po pasikeitusia DI padėjėjo tapatybe ir kuo jis bus pranašesnis už savo konkurentus.

Bendrovės požiūris į „Gemini“ rodo, kad jai jis nėra tik vienas iš kelių dešimčių jos produktų. DI asistentu kiekvieną mėnesį jau naudojasi daugiau nei 300 milijonų vartotojų, o jų skaičių iki 2024 m. pabaigos tikimasi išauginti iki vieno milijardo. „Google“ vadovas yra ne kartą užsiminęs, kad DI robotai yra internetinės paieškos ateitis ir galiausiai pakeis populiariąją „Google“ paieškos eilutę.

„Akivaizdu, kad „Google“ į DI „baseiną“ įlipo ne ta koja. „Bard“ jau pristatymo metu elementarių klausimų atsakymuose privėlė faktinių klaidų ir kompanijos akcijų vertę kone akimirksniu pasiuntė 100 milijardų dolerių žemyn. Per visus praėjusius metus nesėkmingai bandžiusi nusikratyti antrarūšio DI asistento etiketės, „Google“ nusprendė braukti storą brūkšnį ir savo robotą atnaujinti iš esmės. Naujai atgimęs „Gemini“ „Android“ išmaniuosiuose pakeis „Google Assistant“ balso asistentą bei padės rašyti „Gmail“ laiškus ir rengti dokumentus „Google Docs“, – teigia „Telia“ Skaitmenizavimo ir analitikos vadovė Diana Gold.

„Google“ DI = „Gemini“

Dar prieš kelis mėnesius „Google“ DI produktų pavadinimai priminė šiokią tokią „mišrainę“. Tiesioginis „ChatGPT“ konkurentas buvo pakrikštytas „Bard“, kai verslui skirta jo versija vadinosi „Duet AI“, o abiejų šių įrankių veikimą įgalinantis didysis kalbos modelis (LLM) buvo žinomas kaip „PaLM 2“. Norint vartotojams aiškiau iškomunikuoti, jog minėtose paslaugose veikia DI, kompanijai buvo būtina visas jas „pakišti“ po bendro pavadinimo skėčiu.

Šis procesas prasidėjo dar praėjusių metų gruodį, kai „PaLM 2“ pakeitė trys skirtingų pajėgumų „Gemini“ LLM: „Gemini Nano“, skirtas efektyviau vykdyti įvairias išmaniųjų prietaisų funkcijas, DI asistentams pritaikytas „Gemini Pro“ ir pačioms sudėtingiausioms užduotims subalansuotas „Gemini Ultra“. Prieš porą savaičių vardų keitimo operacija buvo pratęsta, „Bard“ ir „Duet“ atitinkamai pervadinant į „Gemini“ ir „Gemini for Workplace“.

Pokyčių neišvengė net aštuonerius metus milijonams vartotojų kasdien talkinęs „Google Assistant“ virtualus asistentas, kurį „Android“ išmaniuosiuose pakeitė atskira „Gemini“ programėlė, o „iOS“ platformoje – „Google“ aplikacijoje esanti „Gemini“ skiltis.

„Kartu su pasikeitusia išvaizda pristatytas ir naujas prenumeratos modelis, skirtas tiesiogiai konkuruoti su „ChatGPT Plus“. Pasirinkę 20 JAV dolerių per mėnesį kainuojantį „Google One AI Advanced“ planą, vartotojai gaus pajėgesniu „Gemini Ultra“ „varikliu“ paremtą „Gemini“ DI asistentą ir jo integraciją kitose „Google“ paslaugose, tokiose kaip „Gmail“, „Docs“, „Slides“ ir „Meet“. Tiesa, skirtingai nei „ChatGPT Plus“ atveju, paieškos milžinė už tą pačią kainą prenumeratoriams su planu papildomai suteiks du terabaitus atminties savo debesijos talpykloje“, – skirtumą detalizuoja D. Gold.

DI, sujungtas su „Google“ paslaugomis

Trumpas atsakymas į klausimą, ką gali „Gemini“, būtų „Labai daug“. Kaip ir „ChatGPT“, jis geba apdoroti bei generuoti pačių įvairiausių tipų duomenis, įskaitant tekstą, kompiuterinio kodo eilutes, garsą, paveikslėlius ir net vaizdo įrašus. Tačiau pagrindiniu „Gemini“ pranašumu prieš konkurentus „Google“ įvardina integraciją su kitais jos vystomais produktais.

„Nemokama „Gemini“ versija gali tiek atsakyti į tokius paprastus klausimus, kaip „Kiek kalorijų turi sauja migdolų“, tiek per kelias sekundes sugeneruoti trumpą keliasdešimties minučių ilgio trukmės „YouTube“ vaizdo įrašo santrauką. Tuo metu paklausus lankytinų vietų rekomendacijų tam tikroje šalyje ar mieste, „Google“ DI asistentas jas ne tik bukai išvardins, bet ir pažymės „Google Maps“, kur jas galėsite patogiai išsisaugoti artėjančiai kelionei“, – asistento unikalumą pabrėžia pašnekovė.

Įsigijusiems mokamą „AI Advanced“ prenumeratą bendrovė žada dar didesnį savo universaliojo roboto pajėgumą. Dar tikslesniu „Gemini Ultra“ LLM paremtas „Gemini“ turėtų atsirasti „Gmail“, kur nepaliekant paslaugos lango, bus galima pasisemti įkvėpimo rašant kvietimą pietų verslo partneriui, gauti pagalbos tvarkant šeimos biudžetą per „Sheets“, ar pavesti „Gemini“ sudaryti artėjančios kelionės planą „Docs“ dokumente. Gausų integracijų krepšelį taip pat papildys „Gemini“ susiejimas su „Slides“, kur jis gebės padailinti skaidrių dizainą arba sukurti ištisą prezentaciją pagal pateiktą temą ar šaltinius.

Geros žinios lietuviams

Nepaisant „naujo rūbo“, „Google“ DI asistentui ir vėl nepavyko apsieiti be kuriozų. Prieš keletą dienų žiniasklaidą pasiekė oficialus „Google“ laiškas, kuriame bendrovė paskelbė laikinai stabdanti „Gemini“ vaizdų generavimo funkciją ir pasižadanti ją patobulinti iš esmės. Tokią drastišką paieškos milžinės reakciją paskatino reikšmingo skaičiaus vartotojų ir net paties ekscentriškojo Elono Musko skundai, kad kūrybingasis padėjėjas į užklausas reaguoja ne tik klaidingai, bet dar ir nepadoriai. Pavyzdžiui, jo paprašius parodyti kitų, nei baltaodžių, rasių asmenų nuotraukas, jis atvaizduodavo nacių Vokietijos kareivius, bei kitaip nepaisydavo rasių ir lyčių lygybės normų.

„Tokie incidentai neabejotinai trukdo „Google“ rimčiau užsiimti pozicijas kovoje su „ChatGPT“, bet nenubraukia kitų „Gemini“ privalumų. Vienas jų – net 40 kalbų palaikymas. DI asistentas kalba ne tik angliškai, ispaniškai, ukrainietiškai, bet ir lietuviškai. Tai leidžia dirbtinio intelekto galimybes išbandyti neturintiems gerų užsienio kalbų žinių ar tiesiog po ranka turėti labai pajėgią pagalbą, virtualiai bendraujant su kitų tautybių žmonėmis “, – mano „Telia“ atstovė.

Tiesa, kol kas lietuviams prieinama tik nemokama „Gemini“ versija. „Gemini Ultra“ šiuo metu veikia tik anglų kalba ir tik JAV gyventojams, todėl kol kas „AI Advanced“ prenumeratos mūsų šalyje nėra galimybės įsigyti. Išbandyti „Gemini“ jau dabar galima apsilankius gemini.google.com/app

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |