Sekite naujienas

Dirbtinis intelektas

Komikas D. Klajumas: „Dirbtinis intelektas neišvengiamai keičia komedijos kūrybos suvokimą“

Paskelbta

-

Pastaruosius keletą metų dirbtinis intelektas (DI) paskatino didelę pažangą įvairiose srityse, iš esmės pakeisdamas procesus, padidindamas efektyvumą ir skatindamas inovacijas. Apie DI įtaką formuojant novatoriškus procesus pramonėje, medicinoje ar švietime, girdime dažnai, tačiau kaip dirbtinį intelektą priima ir išnaudoja kūrėjai – vis dar išlieka šiokia tokia paslaptis. Apie tai, kaip atrodo komedijos kūrybinis procesas ir kokį vaidmenį jame užima dirbtinis intelektas, pasakoja žinomas komikas Dominykas Klajumas.

Kūryba – lyg žaidimas

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Dominykas Klajumas, stand-up komedijos veteranas, „Klajumo kanalo“ įkūrėjas bei „Samsung“ ambasadorius Lietuvoje neslepia, kad didžiulė patirtis išmokė į kūrybinį procesą žvelgti paprastai.

„Nors mano kūrybinis procesas tvarkingas ir daromas laiku, tačiau tai nėra lyg ėjimas į darbą – tai labiau žaidimas, kuris prasideda rašant, repetuojant, o baigiasi humoro programos išgryninimu lipant ant scenos ją išbandyti. Vadovaujuosi taisykle, kad mano programa negali manęs užknisti dar jos nepristačius klausytojui, todėl stengiuosi viską išlaikyti smagia ir lengva veikla“, – pasakoja komikas.

D. Klajumas priduria, jog labiau mėgsta kurti vienas – humoristui tai intymus procesas. Tiesa, jei turinį kuria kitiems, į šį procesą įtraukia ir kolegas.

Kaip DI keičia kūrybinį procesą?

Žinomo komiko teigimu, dirbtinis intelektas – tai naujai atsiradęs įrankis kūryboje, simbolizuojantis dar vieną evoliucijos laiptelį.

„Kažkada žmonės pyko, jog jaunimas nebeina mokytis į bibliotekas, o viską randa internete. Visuomenė inovacijas priima palaipsniui, ne išimtis ir dirbtinis intelektas“, – sako jis.

Kiekvieną esminį pokytį ar inovaciją lydi tam tikras sumišimas ir neužtikrintumas. Anot D. Klajumo, visi kūrėjai nuolat nerimauja, kad juos kažkas išstums – ar tai būtų DI, ar kiti kūrėjai. Nors tarp komikų dėl dirbtinio intelekto įtakos didelio susierzinimo jis nemato, D. Klajumas net neabejoja, kad DI neišvengiamai pakeis rašymo ir kūrybos suvokimą.

„Be to, daugeliui žiūrovų nerūpi, ar juokelį parašė komikas, ar kompiuteris, o ir prieš DI atsiradimą buvo pilna komikų, kurie patys bajerių nerašė. Asmeniškai, didelio skirtumo tarp to, ar kūrėjui padeda rašytojas, ar DI įrankis – nematau“, – apie DI vaidmenį komedijoje pasakoja D. Klajumas.

Kūrėjas akcentuoja, kad jam itin patinka rašyti: „Pats kikenu iš savo kliedesių ir perleisti tai daryti dirbtiniam intelektui dar neketinu.“

DI pagalbą pastebi kuriant tinklalaides, iliustracijas

Nors komedijos programos rašymą D. Klajumas pilnai patiki savo jėgoms, jis neslepia, kad bendrai kūrybiniuose procesuose su dirbtiniu intelektu susiduria dažnai.

„Jei kalbam apie stand-up ar tekstų rašymą, esu senamadiškas ir mėgstu viską daryti pats. Tačiau man pačiam jau gelbėja DI dirbant su podcastais.

Mūsų montuotojas jį naudoja dailiai iškirpti vaizdams, kad neliktų žymių medžiagoje. Taip pat esu naudojęs DI kaip laidos svečią su kuriuo bendravome kartu su Giedriumi Savicku ir kolega Andriumi Zimaičiu”, – pasakoja jis.

Komikas pastebi, kad DI plačiai naudojamas kasdienėse kūrybinėse užduotyse – nuotraukose keisti rūbų spalvoms, mimikoms, vaizdui už nugaros, ar kurti komiksų iliustracijas, memus. Jis savo telefone „Galaxy S24 Ultra” naudoja DI funkciją, kuri leidžia apibrėžti objektą vaizde ir per kelias sekundes gauti reikiamus paieškos rezultatus. Pasak D. Klajumo, tai labai smagus ir naudingas būdas, kai tingisi vesti objektą į paiešką arba neaišku, kaip apibūdinti matomą daiktą.

Tiesa, D. Klajumas teigia, kad rašyboje DI nepastebi ir kuo toliau, tuo, jo nuomone, bus sunkiau jį identifikuoti. Tokią pačią tendenciją galima prognozuoti ir manipuliacijose vaizdu – tobulėjant technologijoms, atpažinti dirbtinį intelektą ateityje gali tapti beveik neįmanoma.

Dirbtiniam intelektui nuolat tobulėjant ir progresuojant, tobulėti turime ir mes. Siekdami integruoti dirbtinį intelektą į savo darbą, pritaikyti jį įvairiose kasdienėse užduotyse, turime stengtis jį pažinti, suprasti, kaip jis veikia, o svarbiausia – išlaikyti kritinį mąstymą ir naudoti DI tikslingai.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |