Sekite naujienas

Renginiai

Šveicarijoje surengta paroda „Art Basel“ keičia suvokimą apie meną

Paskelbta

-

Praėjusią savaitę „Messe Basel“ parodų centre Bazelyje, Šveicarijoje įvyko vienas svarbiausių meno renginių Europoje – paroda „Art Basel“. Interjero dizainerė ir „Samsung“ ambasadorė Lietuvoje Jovita Bingelytė sako, kad parodoje nustebino didelė skirtingų stilių meno kūrinių gausa. Pradedant nuo klasikos ir baigiant jaunų perspektyvių menininkų darbais.

Paroda paliko didelį įspūdį

Tokio masto meno parodoje J. Bingelytė dalyvavo pirmą kartą, interjero dizainerei iki šiol daugiausiai teko lankytis dizaino ir baldų parodose.

„Buvo labai įdomu pamatyti ir išgirsti diskusijas apie besikeičianti suvokimą apie meną ir jo vertę. Juolab, kad parodoje mačiau ne tik klasikinių, bet ir skaitmeninių meno kūrinių, judančių paveikslų, video instaliacijų ir daug kitų inovatyvių sprendimų.

Supratau, kad suvokimas apie meno kūrinius – platėja, dingsta ribos tarp to, kad menas skirtas tik pasiturintiems ar tik labai stipriai tuo besidomintiems. Menas pirmiausia suteikia emociją, sukuria ryšį ne tik su pačiu meno kūriniu ar jo autoriumi, bet ir leidžia nauju kampu pažinti save, pažinti naujas kultūras, atrasti kažką naujo”, – sako moteris.

Labiausiai sužavėjo Julie Beaufils ir Yuko Shiraishi darbai


Tris dienas vykusioje „Art Basel“ parodoje J. Bingelytė spėjo aplankyti visus joje eksponuojamus kūrinius. Didžiausia įspūdį jai paliko prancūzų menininkės Julie Beaufils darbai. Interjero dizainerę sužavėjo menininkės pasirinktos spalvos ir kompozicijos. Moteris pasakoja, kad stebėdama jos kūrinius jautė ramybę ir harmoniją. Kiti didelį įspūdį palikę kūriniai – minimalistiniai Yuko Shiraishi darbai.

J. Bingelytė pasakoja, kad parodos metu apsilankyti buvo galima ir „Samsung The Frame Lounge“ – išskirtinį stendą skirtą televizoriui „The Frame“, kurio koncepcija – tyrinėti meną. Modernus televizorius montuojamas beveik prie pat sienos, kaip tikras paveikslo rėmelis, o meno parduotuvėje galima rasti daugiau nei 2 500 meno ir fotografijos kūrinių – klasikos iki šiuolaikinių šedevrų bei kurti asmeninę savo namų meno galeriją.

J. Bingelytė teigia, kad šis stendas sulaukė daugybę susidomėjusių. Anot jos, buvo įdomu stebėti kitų žmonių reakcijas – jie praktiškai neatskyrė televizoriaus nuo tikrų paveikslų. Ypač įspūdingai atrodė siena, ant kurios buvo sudėliota kompozicija su skirtingų dydžių „The Frame” televizoriais ir formatais – viskas tikrai atrodė kaip paveikslų galerija. Kitoje zonoje televizoriai buvo komponuojami šalia tikrų paveikslų ir buvo galima spėti kur yra tikras paveikslas, o kur televizorius.

„Labai patiko stendo idėja, kad tai nėra vien apie daiktą, kuris atlieka pagrindinę savo funkciją, nors šis ekranas transliuoja ir itin kokybišką raišką ir žiūrint televizorių. Jis yra kaip gyvas meno kūrinys, kuris leidžia įgyvendinti svajonę savo namuose matyti pačius žinomiausius paveikslus arba skatinti mūsų pačių kūrybingumą ieškant, kaip mes norime matyti savo aplinką bei namus”, – sako interjero dizainerė.

J. Bingelytė šią parodą aplankyti rekomenduoja netgi tiems, kurie nesidomi menu.

„Manau, kad šis renginys iš principo pakeistų požiūrį į meną, padėtų atverti vidinius pojūčius ir naujas mintis, kurios ir man kilo stebint skirtingus meno kūrinius. Tai ne tik paroda, o labiau – patyrimas”, – sako ji.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |