Sekite naujienas

Ekspertai

Ekspertas ragina apsaugoti save ir savo turtą: ar saugu naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Paskelbta

-

Gausios vasariškos liūtys neretai atneša įspūdingą, bet pavojingą žaibų spektaklį. Nors daugeliui tikriausiai žinoma, kad žaibuojant lauke būti nepatartina, kelių dalykų rekomenduojama nedaryti ir būnant namuose. Tačiau ar saugu naudotis telefonu? Pasak dr. Evaldo Stankevičiaus, „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovo, esant perkūnijai išmaniuoju naudotis galima, tačiau svarbu tai daryti saugiai.

Ar saugu naudotis išmaniuoju?

Anot dr. E. Stankevičiaus, žmonėms vis dar dažnai kyla klausimas, ar žaibuojant namuose galima naudotis elektroniniais prietaisais, o tarp jų – išmaniaisiais telefonais. Eksperto teigimu, toks susirūpinimas nėra laužtas iš piršto – pavyzdžiui, dabar jau beveik nebenaudojami laidiniai telefonai žaibuojant iš tiesų buvo laikomi pavojingais. Žaibui trenkus į telefono liniją, elektros krūvis per laidus teoriškai galėdavo patekti į telefono aparatą ir sužaloti juo besinaudojantį asmenį.

„Mobilusis telefonas, kitaip nei fiksuotojo ryšio telefonas, nėra fiziškai prijungtas prie pastato elektros laidų. Dėl to paprastai juo daug saugiau naudotis perkūnijos metu. Tačiau reikia atsižvelgti ir į aplinkybes, kaip jis naudojamas“, – pabrėžia „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovas.

Visų pirma, ekspertas ragina prasidėjus perkūnijai išmaniuoju naudotis tik patalpose. Daugumos pastatų konstrukciniai elementai dažniausiai apsaugo juos nuo žaibo smūgių. Naudojimasis telefonu lauke žaibuojant gali būti pavojingas – nors pats telefonas nepritraukia žaibo, metalinių detalių turinčio daikto laikymas atviroje vietoje gali padidinti žaibo smūgio riziką.

„Naudojantis mobiliuoju telefonu per audrą patartina laikytis atokiau nuo kitų elektronikos prietaisų ir laidų. Venkite naudotis telefonu, kai jis įkraunamas, nes įkrovimo laidas gali veikti panašiai kaip fiksuotojo ryšio telefono laidas. Be to, žaibas gali sukelti elektros šuolius, o šie – sugadinti elektroninius prietaisus, taip pat ir mobiliuosius telefonus“, – teigia dr. E. Stankevičius.

Pataria imtis ir kitų veiksmų

Vasariškos liūtys su žaibų ir griaustinių virtine kartais gali užklupti ir visai nepasiruošus, bet žinoti, kaip apsaugoti save ir savo turtą – būtina. Dr. E. Stankevičius primena, kad žaibas – tai elektros iškrova.

„Išlydis gali pernešti milijonus voltų elektros srovės, todėl yra labai pavojingas. Ši energija ieško mažiausią pasipriešinimą turinčio kelio į žemę, kuris kartais gali eiti per paviršiuje esančius objektus, net ir žmones. Todėl žaibuojant svarbu būti saugioje uždaroje patalpoje ir imtis kitų saugumo priemonių“, – sako „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovas.

Pasak jo, per perkūniją saugiausia būti patalpose, atokiau nuo langų ir durų. Taip pat nepatartina naudotis jokiais prie elektros šaltinio prijungtais prietaisais – televizoriais, kompiuteriais, elektriniais virduliais ar kitais įrenginiais. Geriausia visus šiuos įrenginius atjungti nuo elektros tinklo ir taip apsaugoti nuo galimų elektros įtampos šuolių. Vertėtų pasirūpinti pilnai įkrauta išorine baterija, jei žaibuojant namuose neliktų elektros.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |