Paskelbta
5 mėnesiai prieš-
Turizmo sektoriuje populiari „viskas įskaičiuota“ koncepcija šiandien vis dažniau tampa gyventojų pasirinkimu ir priimant vienus reikšmingiausių gyvenimo sprendimų – įsigyjant būstą ar rūpinantis šeimos finansine apsauga. Pasak ekspertų, šių paslaugų populiarėjimas susijęs su besikeičiančiu gyvenimo tempu: vis labiau brangindami savo laiką, žmonės ieško jį taupančių sprendimų. Jie pataria, kada toks pasirinkimas gali būti naudingas ir į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis.
Galimybė pirkti kitų laiką
Kaip pastebi NT rinkoje jau dvidešimtmetį dirbantis „Capital“ brokeris Egidijus Gerasimavičius, paskutiniu metu išaugus pragyvenimo lygiui, atsiradus daugiau galimybių įgyvendinti savo norus bei suklestėjus begalei kasdienybę lengvinančių paslaugų, žmonės įprato pirkti ne tik būstus, bet ir kitų laiką.
„Savo laiku žmonės nori mėgautis. Tad ir rinka pradėjo siūlyti papildomas pridėtines vertes, naujus konceptus, patogesnius paslaugų gavimo būdus ir t. t. Vienas iš tokių pavyzdžių NT rinkoje – „viskas įskaičiuota“ būsto įsigijimas, kai gauni jį su pilna apdaila“, – pasakoja brokeris.
Noras vis labiau taupyti savo laiką ir viską gauti iš vienų rankų pastebimas ir draudimo sektoriuje. Anot ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ Produktų ir rizikos vertinimo departamento vadovės Julijos Judickienės, pokyčiai per pastarąjį dešimtmetį vyko palaipsniui.
„Gerėjant gyventojų pragyvenimo lygiui, bet tuo pačiu ir atsiradant daugiau laisvės, pastebimai išaugo ne tik sąmoningumas apsaugoti pagrindinius gyvenimo aspektus (turtą, transporto priemones), bet ir susidomėjimas papildomomis apsaugomis, tokiomis kaip nelaimingų atsitikimų draudimas ar civilinė atsakomybė. Poreikis draustis papildomomis rizikomis per pastaruosius 10 metų išaugo net 25 proc.“, – sako ji.
Kitas ryškus pokytis – pastaraisiais ekonominio neapibrėžtumo laikais išaugęs aktualumas kompleksiniams draudimo sprendimams, kurie iškart apimtų kelias draudimo rūšis.
Mažiau rūpesčių, daugiau papildomų verčių
Pasak brokerio, „viskas įskaičiuota“ koncepcija nėra nauja. Jau apie 2012 metus, kai sparčiai išpopuliarėjo naujos statybos būstai, dalį pirkėjų atbaidydavo būsto su daline apdaila įsirengimas, kuriam reikalingos didelės papildomos investicijos. Tuomet naujuose projektuose atsirado pirmieji butai su pilna apdaila ar net baldų apstatymu.
E. Gerasimavičiaus duomenimis, šiandien jau kas septintas naujos statybos projekto būstas yra parduodamas pilnai įrengtas. Viena iš priežasčių – finansinis patogumas.
„Perkant įrengtą būstą su paskola, nebereikia nuosavomis lėšomis organizuoti apdailos darbų, atlikti papildomų turto vertinimų, įrengimo laikotarpiu mokėti kito būsto nuomos ir t. t. Dėl finansinių sumetimų dažnai šį sprendimą kaip pirmuosius namus renkasi jaunos poros be vaikų, taip pat pavieniui gyvenantys asmenys, investuotojai. Todėl ir NT rinkoje daugiausiai siūloma mažesnės kvadratūros įrengti butai – nuo 30 iki 45 kv. m.“, – sako ekspertas.
Kita svari priežastis, anot brokerio, tai siekis išvengti nebūtinų rūpesčių.
„Žmonės dabar neturi nei noro, nei laiko rūpintis būsto įrengimu – ieškoti skirtingų apdailos meistrų, derinti jų darbo grafiko ir pan. Tai patogu tiems, kurie nori viską gauti iš vienų rankų, pilnai paruoštą naudotis. Todėl šiandien daug lengviau parduodami ir naujai įrengti kotedžai, dvibučiai ar net ir senesnės statybos, bet visiškai atnaujinti butai antrinėje rinkoje“, – sako jis.
Naujausia tendencija, pasak jo – pasiūlyti stilingą, dizainerio įrengtą būstą ar jo paslaugą. „Gyventi gražiuose, moderniuose namuose dabar nori visi, tačiau ne visi turi tam akį. Tokiu atveju iškart sutaupoma ir daug įrengimo koordinavimo resursų bei laiko, išvengiama „naujokų dizaine“ klaidų“, – pastebi jis.
Išlaiko populiarumą
Ekspertai pastebi, kad nemažėjant paklausai, „viskas įskaičiuota“ principu kuriami produktai, tikėtina, taps vis dažnesni ne tik NT, bet ir draudimo srityse.
„Įtraukti kelias apsaugas į vieną sutartį sėkmingai jau bando ir Skandinavijos šalys, ir Vokietija. Tikėtina, kad tokių produktų ateityje tik daugės dėl didėjančio poreikio paprastumui, lankstumui, mažesnėms administracinėms išlaidoms. Patys neseniai pasiūlėme draudimą „Ramus“, kuris svarbiausias draudimo rūšis apjungia į vieną sutartį. Nors Lietuvoje esame pirmieji pasiūlę tokį produktą, matome panašių paslaugų plėtrą kitose šalyse ir gyventojų susidomėjimą jomis“, – sako J. Judickienė.
NT eksperto teigimu, Europos mastu Lietuva kol kas yra viena iš mažiausiai parduodančių butų su pilnu įrengimu, tačiau NT vystytojai jau kuria naujas koncepcijas.
„Pavyzdžiui, siūlo pirkimą be pradinio įnašo –„Rent to buy“, kalba apie planus statyti projektus, kuriuose visi būstai būtų parduodami tik pilnai įrengti, pristato dizainerių įrengtus būstus“, – pastebi jis.
Gali sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų
E. Gerasimavičius atkreipia dėmesį, kad kiekviena iš naujovių turi savų privalumų, tačiau kadangi būstas ir taip yra nemaža investicija, svarbu gerai įsivertinti savo finansines galimybes bei nuspręsti, ar visos siūlomos paslaugos iš tiesų reikalingos ir apsimokančios.
Draudimo ekspertė taip pat atkreipia dėmesį, kad net ir norint sutaupyti laiko, renkantis svarbu neskubėti.
„Bandant suderinti kelis draudimus iš tiesų reikia atidžiai įsivertinti visas sąlygas, konsultuotis su ekspertais, kurie padėtų geriausiai susidėlioti norimas apsaugas, kad jos tarpusavyje nepersidengtų. Būtent tokiu atveju kompleksiniai draudimai, įtraukiantys apsaugas į vieną sutartį, įgyja pranašumą“, – sako ji.
Vis dėlto J. Judickienė paneigia mitą, jog kompleksiniai produktai visada bus brangesni už pavienius.
„Lengvesnis administravimas ir didesnės apimties paslaugų įsigijimas sudaro galimybę pasiūlyti patrauklias kainas, todėl pirkti tokius paslaugų rinkinius gali būti ženkliai pigiau nei atskirus produktus. Taigi, kai kuriais atvejais tai iš tiesų gali būti optimalus būdas sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų – svarbu gerai žinoti savo poreikius ir racionaliai įvertinti pasiūlymus“, – apibendrina ji.
CAPITAL: Rekordiniai metai ir nauji iššūkiai
Paspirtuku važiuojate be šalmo? Ekspertas paaiškino, kada galite likti ir be draudimo
Ar įmanoma apgauti draudimo bendrovę? Ekspertas atskleidė pasekmes bandantiems
Draudimo ekspertas įspėja: ar žinote, kaip pasikeitė vairuotojo pažymėjimų galiojimas?
Potvynis Vakarų Lietuvoje – ekspertų patarimai, kaip išvengti nuostolių
„Ecoservice“ papildė ieškinį – iš draudimo išmokos neišmokančios „Compensa“ sieks gauti 13,6 mln. Eur
„Compensa“ skelbia, kaip klientus aptarnaus šventiniu laikotarpiu
Padaryk šias klaidas, ir žiemą gali tekti šalti: ekspertai pataria, kaip tinkamai pasirūpinti šildymo sistema
Pričiupti statybininkai, galimai suklastoję statybų draudimo sutartį ir garantinį raštą: kėlė grėsmę būsto pirkėjų kišenei
Lyderiaujantis greito elektromobilių įkrovimo tinklas Baltijos šalyse „Ignitis ON“ atnaujino elektromobilių įkrovimo parką Palangoje. Šiuo metu parke veikia 10 itin...
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia viešą konsultaciją dėl naujų teisės aktų projektų, kuriais pertvarkomas elektroninių ryšių išteklių –...
Išvydę policijos automobilį, išmanųjį greitai nusviedėte sau ant kelių? Deja, Australijoje tokia greita reakcija jau nebeapsaugo nuo baudos. Budri dirbtinio...
Velykinis stalas be margučių tikrai neįsivaizduojamas, juk jie yra vienas svarbiausių šios pavasario šventės simbolių. Lengviausia dažyti baltus lukštus, tad...
Iki Velykų likus vos porai dienų daugelis ieško paskutinės minutės idėjų, kaip šiemet marginti kiaušinius, kad jie būtų patys tvirčiausi...
Kasmet pasaulyje pametama arba pavagiama virš 4 mln. išmaniųjų telefonų. Tai reiškia, kad kasdien, net ir švenčių dienomis, beveik 11...
Pavasaris – traumų ir nelaimingų atsitikimų metas. Pasibaigus šaltajam sezonui gyventojai, skubėdami džiaugtis pramogomis ir laisvalaikiu lauke, patiria daugiau sumušimų,...
Artėjant Velykoms, daugelis šeimų ruošiasi jaukioms akimirkoms, spalvingiems margučiams ir šventiniam šurmuliui. Tačiau šis laikotarpis ne visada yra vien džiugi...