Sekite naujienas

Finansai

Būsto paskola jaunimui

Paskelbta

-

Ne vienas jaunas asmuo Lietuvoje susiduria su sunkia nepriklausomo nuo tėvų gyvenimo pradžia. Ne paslaptis, kad norint įsigyti nekilnojamojo turto didžiajai daugumai tenka skolintis pinigų ir dauguma kreipiasi pagalbos į bankus iš jų norėdami pasiimti paskolas. Būstas yra didelė investicija, o paskola iš banko – didelis įsipareigojimas. Kad lengviau suprastumėte apie banko siūlomas būsto paskolas ir visas subtilybes parengėme jums straipsnį padėsiantį įsigilinti į visą tai ir užtikrinčiau žengti į gyvenimą turint nuosavą būstą.

Iš kur skolintis pinigų?

Būsto paskolas gali suteikti ne tik komerciniai bankai ar  kredito unijos, bet ir juridiniai asmenys priklausantys Lietuvos banko prižiūrimame viešojo kredito davėjų sąrašui. Taip pat galite kreiptis į kredito tarpininkus. Tai gali būti tiek fizinis asmuo, tiek įmonė kuri patars paskolos klausimais, sudarys sutartis Jūsų vardu, bet tai Jums gali taip pat kainuoti. Kredito tarpininkai gali būti nepriklausomi arba priklausomi. Nepriklausomi tarpininkai teikia nepriklausomas tarpininkavimo konsultacijas, o priklausomi veikia vieno ar daugiau kredito davėjų vardu. Šiuo metu Lietuvoje yra registruoti 2 kredito tarpininkai ir kreditus būstui gali teikti 79 kredito kompanijos. Patariame, kad planuojant skolintis pinigų neapsiribotumėte vienu ar dvejais pasiūlymais. Jūsų pagrindinis bankas nebūtinai pateiks Jums palankiausias sąlygas ir tai yra labai dažna jaunuolių klaida. Gaukite pasiūlymus iš kuo daugiau bankų ar kredito unijų prieš priimdami sprendimą kurį rinktis labiausiai verta. 

Reikalavimai kuriuos turite atitikti gaunant būsto paskolą

Dar prieš kreipdamiesi dėl būsto paskolos turėtumėte patys įvertinti savo galimybes ir pasvarstyti įvairius kintamuosius savo gyvenime. Apsvarstykite gal ateityje turėsite vaikų ar daugiau, nei jau turite ir dėl to vienam iš tėvų teks išeiti motinystės ar tėvystės atostogų kas sumažins Jūsų įplaukas. Pagalvokite ar Jūsų turimas darbas yra stabilus ir ar gaunama alga ateityje negali kristi, o gal kaip tik kils?

 

  • 15% pradinio įnašo

 

Jus dominantis būstas turi savo kainą, bet jo vertė neretai skiriasi nuo prašomos pinigų sumos. Prieš įsigyjant būstą jį apžiūrės turto vertintojas ir pateiks būsto tikrąją vertę kuri gali būti didesnė arba mažesnė už būsto kainą. Po vertinimo bankas Jūsų paprašys 15% pradinio įnašo nuo būsto kainos arba vertės (atsižvelgs į mažesnę sumą). Pinigai pradiniam įnašui negali būti skolinti arba gauti įkeičiant kitą nekilnojamąjį turtą. Jei pradinio įnašo neturite, galite kreiptis dėl valstybės paramos būstui įsigyti ir šiuos pinigus panaudoti pradiniam įnašui padengti, bet tam, kad gautumėte paramą turite atitikti tam tikrus kriterijus, apie tai plačiau galite pasiskaityti socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklapyje.

 

  • Esate įdarbinti ne mažiau, nei 6 mėnesius

 

Prieš skolindamas pinigus kredito davėjas patikrins ar esate patikimas klientas vertindamas Jūsų paskutinius 6 mėnesius gaunamas pajamas ir jų tvarumą. Bet kas yra tvarios pajamos? Tai nustatys tik pats kredito davėjas. Tiesa, jis gali patikrinti nebūtinai paskutinius 6 mėnesius Jūsų gaunamų pajamų išrašus, bet ir bet kurį kitą laikotarpį, jei tam turi priežastį. Jei Jūsų įplaukos dažai skiriasi, kredito davėjas tikriausiai taikys Jums griežtesnius apribojimus. Kokie griežtumo jie bus spręs pats davėjas.

 

  • Ne daugiau 40% finansinis įsipareigojimas

 

Jei turite ir kitų finansinių įsipareigojimų – kreditų, lizingų ar kitų įsipareigojimų kuriuos vis dar turite apmokėti, bankas tai pridės prie Jūsų prašomos paskolos sumos skaičiuodamas Jūsų išlaidas kurios negali viršyti 40% gaunamų pajamų. Jei paskolą ima šeima, kredito davėjas privalo apskaičiuoti bendras šeimos narių pajamas ir finansinius įsipareigojimus. Tiesa, kredito davėjas gali ir spekuliuoti apie Jūsų būsimas išlaidas būsto išlaikymui ir pragyvenimui ir įtraukti šiuos skaičius į anksčiau minėtus 40%.

 

  • Kredito istorija

 

Visi prieš tai turėti Jūsų įsiskolinimai ir laiku ar nelaiku atlikti ar neatlikti mokėjimai lieka duomenų bazėje kurioje kredito davėjas tikrins Jūsų patikimumą paskolai mokėti laiku. Net jei neturite lizingu pirktų brangių pirkinių ar kitų nemažų įsiskolinimų, Jūsų įvaizdį gali sugadinti net pavėluotai apmokėtos sąskaitos už mobilųjį ryšį, internetą ar komunalines paslaugas, todėl stenkitės visas sąskaitas mokėti laiku arba tarkitės su paslaugos ar prekės tiekėju dėl skolos padengimo terminų.

Iš ko susideda paskolos kaina?

Imant paskolą būstui įsigyti bus taikomi administravimo mokesčiai sudarant sutartį ar ją keičiant kurie įeis į būsto paskolos kainą. Taip pat į kainą bus įskaičiuotos turto vertintojo teikiamos paslaugos, draudimo išlaidos. Nepaisant pridėtinių anksčiau išvardintų sumų, kiekvieną mėnesį turėsite mokėti palūkanas kartu su grąžinama paskolos dalies suma. Patariame dar prieš kreipiantis būsto paskolai pasidomėti vidutinėmis būsto paskoloms taikomomis palūkanomis. Apie tai informacijos rasite Lietuvos banko svetainėje kur informacija yra atnaujinama kiekvieną mėnesį.

Palūkanos

Kredito davėjas gali taikyti kintamąją arba fiksuotąją palūkanų normą. Kintamoji kredito palūkanų norma kinta reguliariai pagal susitarimą, o fiksuotoji kredito palūkanų norma nekinta visą sutarties laikotarpį. Palūkanų normos yra nustatomos individualiai kredito davėjo remiantis savo vidaus taisyklėmis. Palūkanų normos yra derybų klausimas sprendžiamas tarp kredito davėjo ir vartotojo, todėl nebijokite nesutikti su pirmu gautu pasiūlymu, pasidomėkite kokių palūkanų prašo kiti kreditų davėjai ir dėrėkitės dėl geriausios kainos. Patariame nepamiršti, kad imdami paskolą mažų palūkanų sąlygomis turite įvertinti galimybę, kad palūkanos vėliau gali padidėti.

Prieš imant paskolą būstui įsigyti, įvertinkite savo galimybes ją grąžinti, tai yra didelis įsipareigojimas ateinantiems 20 ar 30 metų. Įvertinkite ar galėtumėte gauti būsto paskolą pagal atsakingojo skolinimo nuostatus, o svarbiausia palikite laiko sau apgalvoti kuri kredito davėją pasirinkti bus labiausiai verta. Įvertinkite ir tai, kad dažniausiai įsigytą būstą reikia remontuoti, įrengti ar papildyti baldais, apskaičiuokite ir tai svarstydami apie kreditą, o daugiau informacijos apie būstus, jų įrengimus, draudimus ir dar daug daugiau galite pasiskaityti manobustas.net svetainėje.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |