Sekite naujienas

Finansai

Už netinkamą klientų lėšų laikymą Lietuvos bankas SatchelPay skyrė baudą

Paskelbta

-

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad elektroninių pinigų įstaiga SatchelPay, UAB, netinkamai apsaugojo dalį iš klientų gautų lėšų. Už šį pažeidimą skyrė jai piniginę baudą.

Pagal Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų įstatymą, bendrovė, klientų lėšų apsaugai pasirinkusi atskyrimo būdą, privalo jas laikyti Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių kredito įstaigose (bankuose, kredito unijose), centriniuose bankuose ar investuoti į saugų, likvidų ir mažos rizikos turtą.

Reklama:

SatchelPay, UAB, pažeidė minėto įstatymo reikalavimus, kadangi dalį klientų lėšų laikė elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigose bei ES šalies banke, tačiau ne klientų lėšoms saugoti skirtose sąskaitose. Už tai Lietuvos bankas skyrė jai 23 tūkst. Eur baudą. Bendrovė teisės akto reikalavimą jau vykdo, klientų lėšas laiko centriniame banke atskirojoje sąskaitoje.

Tai antra minėtai bendrovei Lietuvos banko pritaikyta poveikio priemonė. 2019 m. rugpjūčio pradžioje Lietuvos bankas buvo laikinai apribojęs SatchelPay, UAB, veiklą: uždraudęs leisti elektroninius pinigus ir teikti dalį mokėjimo paslaugų. Bendrovei pašalinus nustatytus trūkumus ir pakeitus įstaigos vadovą, Lietuvos bankas 2019 m. lapkričio 18 d. atšaukė SatchelPay, UAB, veiklos apribojimus.

Informaciją apie Lietuvos banko pritaikytas poveikio priemones, skundus, pateiktus dėl pritaikytų poveikio priemonių, ir jų nagrinėjimo rezultatus rasite čia.

Lietuvos bankas logotipas

https://www.lb.lt

Reklama:

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |