Sekite naujienas

Gyvenimas

Mokytojos patarimai, kaip pradinukus paruošti mokyklai: kiek ir kokių kanceliarinių reikmenų įsigyti?

Paskelbta

-

Pasiruošimas vaikų pirmiesiems metams mokykloje dažnai tampa išbandymu ne tik suaugusiesiems, bet ir jų atžaloms. Įvairių spalvų rašikliai, kuprinės ar penalai masina būsimų moksleivių akis ir skatina tėvus atverti pinigines. Šios karštinės metu suaugusieji stengiasi išlaikyti balansą tarp vaikų įgeidžių ir daiktų kokybės, tad apsipirkimas tampa ne menka užduotimi. Visgi, pradinukams dėstanti anglų kalbos mokytoja Aušrinė Kisieliūtė teigia, kad vaiko dalyvavimas apsipirkime yra rekomenduojamas, nes tik taip jis išsirinks daiktą, kuris išties jam patinka. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva teigia, kad prekybos centrai jau pasipildė naujiems mokslo metams skirtu asortimentu, o tarp moksleivių pamėgtų prekių – ir priemonės su populiarių animacinių serialų ar filmų veikėjų atvaizdais.

Svarbu vadovautis racionalumu

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Mokyklai ruošdami pradinukus tėvai dažniausiai stengiasi apgalvoti įvairias smulkmenas ir vaikus paruošti nenumatytiems atvejams. Tačiau papildomi sąsiuviniai, dailės priemonės ar kanceliarinės prekės po apsipirkimo užima nemažai vietos namuose, o dažnai jų sandėliavimui reikalingos papildomos spintelės. Vis dėlto, pasak anglų kalbos mokytojos Aušrinės Kisieliūtės, svarbu apsipirkti racionaliai ir gerai apskaičiavus, kadangi tėvai vaikams linkę visko nupirkti daugiau, nei reikia iš tiesų.

„Visada vaikų tėvams patariu vadovautis protingo apsipirkimo taisykle. Iš darbo mokykloje pastebiu, kad tėvai dažnai vaikus aprūpina įvairiomis priemonėmis, kurios galiausiai lieka nepanaudotos. Tarkime, įvairūs pradinukams skirti sąsiuviniai su specialiomis juostomis yra nebetinkami vyresnėse klasėse, tad juos tėvams tenka paprasčiausiai išmesti. Todėl visada rekomenduoju priemonių pradžioje nusipirkti mažiau, o esant reikalui, jų pasipildyti jau mokslo metų eigoje“, – sako mokytoja.

Į apsipirkimą ragina keliauti su vaiku

Šiais laikais mokyklinės priemonės pasižymi įvairių ir spalvingų dizainų gausa. Ant kuprinių, kanceliarinių priemonių ar penalų dažnai atspausdinti įvairūs vaikų mėgstamų animacinių filmų ar serialų veikėjai, kompiuterinių žaidimų herojai. Mokytoja Aušrinė Kisieliūtė teigia, kad perkant daiktus mokyklai rekomenduojama įtraukti vaikus į išsirinkimo procesą, kadangi tai gali lemti ne tik jų tvaresnį naudojimą, bet ir teigiamas emocijas.

„Rekomenduočiau tėvams, kad vaikai būtų aktyvūs apsipirkimo mokyklai dalyviai. Siūlyčiau jiems leisti rinktis priemonių spalvas ar dizainus, nes tik taip užtikrinsite, kad vaikas nusipirktu daiktu džiaugsis dar labiau. Mokykloje kartais pastebiu, kad vaikai atsineša priemones, kurios jiems nevisai patinka. Taip nutikus jie gali susigraudinti ar nesinaudoti atsineštu daiktu. Būtina prisiminti, kad pirmieji mokyklos metai vaikams yra labai emociški ir jautrūs, tad išvengsite papildomų ašarų, jei apsipirkimo metu atsižvelgsite į vaikų interesus“, – pabrėžia A. Kisieliūtė.

Ruošiantis mokyklai svarbu būsimam moksleiviui išrinkti kokybiškas, tvarias priemones, kurios nesulūš pirmojo naudojimo metu. Pasak anglų kalbos mokytojos, kiekviena priemonė turi atskirus kokybės patikrinimo kriterijus.

„Svarbu rengiantis mokyklai tinkamai patikrinti kiekvieną kanceliarinę priemonę. Plastikinės priemonės kokybę galite patikrinti jas lenkdami, o rašiklių juos išbandydami dar parduotuvėje. Siūlyčiau prieš perkant tėvams atkreipti dėmesį ir į sąsiuvinių kokybę. Ne visi jie pagaminti iš vienodos kokybės popieriaus, tad labai svarbu, kad jų lapai nepersišviestų ir lengvai nesilamdytų. Kitu atveju rašant rašikliu vaikas gali lapą pradurti ar sulieti kitą jo pusę. Taip pat didelį dėmesį reikia atkreipti ir į dailės reikmenis. Labai svarbu vaikui išrinkti geros kokybės klijus. Jei darbelis nelips, vaikui tai gali sukelti nepatogumų ugdymo procese“, – apie kanceliarinių prekių kokybę pasakoja anglų kalbos mokytoja Aušrinė Kisieliūtė.

Naujas kanceliarinių prekių asortimentas

Prekybos tinklas „Rimi“ pradėjo pasiruošimui mokslo metams skirtą kampaniją „Atgal į mokyklą“, prekybos centro lankytojams pristato ne tik kanceliarinių prekių naujienas, bet ir siūlo įsigyti jas pigiau. Pirkėjai ras reikalingų prekių įvairaus amžiaus moksleiviams, o spalvingi pieštukai ar penalai džiugins ir dar lankančius darželius.

„Rekomenduoju prieš prasidedant mokslo metams peržvelgti ir „Atgal į mokyklą“ katalogą. Šiais metais turime labai platų asortimentą, kuriame surasite ne tik kuprinių, bet ir stilingų kanceliarinių priemonių, pavyzdžiui, tapybos rinkinį medinėje dėžutėje, kurioje sudėtos visos piešimui reikalingos priemonės. Be to, mažieji ras penalų, sąsiuvinių bei kitų mokyklai reikalingų daiktų su savo mėgstamų animacinių filmukų atributika, pavyzdžiui „Paw Patrol“, „Hot Wheels“, „PIXELS“. Verta pažymėti, kad nuolaidos jau prasidėjo ir bus siūlomos iki pat rugsėjo pradžios“, – pasakoja „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |