Sekite naujienas

Investavimas

Bitcoin investavimas: Ar verta investuoti į Bitcoin?

Paskelbta

-

Investavimo į bitkoinus galimybių yra ne tik spekuliuojant bitkoino kursu. Daugelis bitkoinų vartotojų renkasi pirkti ir parduoti bitkoinus ir pelnytis iš ekstremalių valiutos kurso pokyčių (rizikinga, bet dažnai pelninga strategija), kiti renkasi tiesiogiai investuoti savo bitkoinus į verslo įmones ir vertybinius popierius, tikėdamiesi uždirbti bitkoinų pelną ir dividendus. Ši strategija gali būti dar rizikingesnė ir pelningesnė nei vien spekuliacija.

Kodėl verta investuoti naudojant bitkoinus?

Bitkoinai yra labai panašūs į grynuosius pinigus: kai tik turite jų piniginėje, jie yra kontrolės elementas, o jūsų piniginės likutis nedidėja, kol jų nenusiperkate arba neuždirbate daugiau. Tačiau, skirtingai nei grynieji pinigai, banko sąskaita, šių bitkoinų nesate suinteresuoti uždirbti. Idėja dalį jų panaudoti kaip investiciją ir užsidirbti šiek tiek papildomai, gaunant pasyvių pajamų srautą, atrodo natūrali. Kadangi kriptovaliutos užtikrina beveik netrikdomą vertės pervedimą, investavimas ir bitkoinai iš tikrųjų gali būti labai geras derinys. Atvirkščiai, kad investavimas iš prigimties yra rizikingas, tai dar labiau pasakytina apie bitkoinų erdvę. Kai investuojate į įmonę, rizikuojate prarasti savo investicijas dėl nepavykusių verslo planų arba atviro sukčiavimo.

Iš tikrųjų gana anksti “Bitcoin” istorijoje atsirado galimybių investuoti į įvairius projektus ir visada buvo žadama, kad investuotojai gaus net daugiau nei investavo. Kai kurios iš šių investicijų pasirodė esančios geros galimybės jų akcininkams, tačiau daugelis jų nepasiteisino ir jų investuotojai prarado didžiąją dalį arba visus savo bitkoinus.

Svarbu suprasti, kad investavimas į bitkoinus yra rizikingesnis nei įprastos akcijos ar kitos reguliuojamų pinigų pasaulio galimybės. Kadangi Bitcoin, kaip ir daugelis aplink jį esančių įmonių, yra daugiausia nereguliuojama ir mažai taikoma, jei bloga investicija. Įsitikinkite, kad tai pripažįstate, kai nusprendžiate investuoti savo bitkoinus.

Todėl, jei planuojate investuoti bitkoinais, svarbu atidžiai pasverti riziką. Bet kuriuo atveju niekada neturėtumėte investuoti daugiau, nei galite sau leisti prarasti, nes net ir tariamai labai mažos rizikos investicija vis tiek turi nesėkmės tikimybę. Be to, niekada neinvestuokite visų savo bitkoinų. Išmintinga apsistoti ties tam tikru procentiniu dydžiu nuo visų savo turimų lėšų galimoms investicijoms. Tikslus skaičius, žinoma, priklauso nuo jūsų vertės, įsipareigojimų ir rizikos artumo, tačiau paprastai turėtumėte laikytis 10 % ar mažiau visų turimų lėšų.

Kaip veikia “Bitcoin” investicijos

Tiesioginės investicijos

Tiesioginės investicijos yra tokios, kai savo bitkoinus atiduodate tiesiogiai atitinkamai įmonei, kuri tvarko visų investuotojų sąskaitas ir yra tiesiogiai atsakinga už pačios investicijos susigrąžinimą. Privalumas tas, kad nedalyvauja jokios trečiosios šalys, kartu dėl tokio požiūrio beveik neįmanoma sužinoti tikrosios rinkos vertės, nes prekyba akcijomis yra sudėtinga.

Centrinė vertybinių popierių birža

Centrinės vertybinių popierių biržos – tai centrinė platforma, kurioje investuotojams siūlomos investicijos. Akcijomis prekiaujama atvirai, todėl lengva nustatyti dabartinę projekto rinkos kainą. Ideali vertybinių popierių birža taip pat atlieka tam tikrus naujų projektų patikrinimus prieš juos įtraukiant į biržos sąrašus, kad patvirtintų jų pagrįstumą. Neigiama yra tai, kad pati birža kelia dar vieną rizikos sluoksnį, nes jūs ne tik pasitikite įmone, į kurią investuojate, bet ir turite pasitikėti, kad platforma nebus apiplėšta arba tiesiog neišnyks.

Iš tiesų tokios biržos pasirodė esančios gana nepatikimos. Keletas jų atsirado ir išnyko, ir kiekviena jų dėl savo uždarymo paliko daugybę pasipiktinusių investuotojų. Be to, įvairiose platformose pasirodė daug sukčiavimo projektų, patvirtinančių, kad pirminis patikrinimas geriausiu atveju yra abejotinas.

Šiuo metu domina tik viena birža – Havelock, kuri iš pradžių veikė kaip Kanados birža, bet dabar yra registruota Panamoje, daugiausia siekiant išvengti JAV valdžios institucijų baudžiamojo persekiojimo. Prieš imdamiesi veiksmų, ypač jei esate JAV pilietis, įsitikinkite, kad suprantate reguliavimo pasekmes.

Decentralizuoti sprendimai

Dėl praeities centralizuotų saugumo biržų istorijos ir bitkoinai iš pradžių buvo platinami gamtos, netrukus atsirado noras sukurti mainų platformas, kurios būtų tokios pat decentralizuotos kaip Bitcoin. Šiuo metu du pagrindiniai varžovai Mastercoin ir sandorio šalis, kurios abu siūlo būdą įgyvendinti sutartis naudojant Bitcoin blokų grandinėje. Abu jie taip pat yra gana ankstyvi savo kūrimo procese ir dar nėra pasirengę naudoti platesnei auditorijai.

Net jei tokia decentralizuota birža turėtų pakankamai subrendusi ir pasitvirtintų kaip patikimas sprendimas investicijoms Bitcoin ateityje, būtina suprasti, kad jie taip pat nėra neklystantys. Paskirstytos mainų sistemos negali garantuoti, kad kitoje sutarties pusėje esanti šalis laikysis savo pažado; pavyzdžiui, jos tiesiog pašalina centrinę biržą, kad sukeltų trečiosios šalies riziką.

Kaip rasti gerų investicijų

Geros investicijos paieška yra daug laiko reikalaujanti užduotis, kaip ir tradicinėje Bitcoin kosminių pinigų sistemoje. Jei nesate pasiruošę atlikti išsamų galimos investicijos tyrimą, tikriausiai geriau iš viso neinvestuoti. Visada būkite atsargūs ir įsitikinkite, kad tiksliai žinote, į ką investuojate.

Turint tai omenyje, geros investicijos nustatymas nėra paprastas mokslas. Yra daug rodiklių, rodančių blogą investiciją, tačiau akivaizdus blogų signalų nebuvimas visiškai negarantuoja geros investicijos. Jūsų vertinimas taip pat turėtų būti lankstus ir prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių. Kitaip tariant, tai, kas šiandien gali atrodyti kaip gera investicija už jūsų pinigus, rytoj gali būti bloga investicija ir atvirkščiai.

Tvirtos investicijos visada turi turėti aiškų ir realistišką verslo planą. Kam investuotojai naudos bitkoinus? Kaip jie uždirbs pelną ir kaip investuotojai atsiskaitys? Tai svarbūs klausimai, ir jei kas nors nori pasiskolinti monetų projektui, bet negali į juos pakankamai atsakyti, turėtumėte laikytis atokiau. Visada atidžiai patikrinkite savo verslo planą ir būkite atsargūs dėl to, kokiems asmenims norėtumėte suteikti savo bitkoinus, jie turi didelę tendenciją parodyti galimybę labai gerai, net jei jie neketina jūsų apgauti.

Įsitikinkite, kad aiškiai suprantate investiciją ir pagrindinį verslą. Neskubėkite atlikti reikiamų tyrimų ir išklausykite galimos investicijos kritikus, ypač jei jų nuomonė prieštarauja jūsų nuomonei. Nemanome, kad visa verslo skelbiama informacija yra nominali, jie dažniausiai veikia visų pirma savo interesais, gerais ar blogais. Jei turite neišspręstų klausimų arba nesate visiškai įsitikinęs, kaip veikia kai kurios įmonės dalys, laikykitės nuošalyje. Kai kurie dažni blogos investicijos požymiai:

Neaiškus arba nerealus verslo planas
Nepatikimi arba nežinomi asmenys
Trūksta žinių apie projektą
Per gerai, kad būtų tiesa
Piramidės ženklai

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |