Sekite naujienas

Laisvalaikis

Kelionių sezonas įsibėgėjo – ką Lietuvos poilsiautojams pataria Graikijos turizmo atstovai?

Paskelbta

-

Šiais metais Graikijos centrinis bankas prognozuoja itin teigiamus turizmo rezultatus – šalis gali pasiekti ikipandeminį, 2019 m. lygį. Augant turistų skaičiui šalyje, Graikijos turizmo atstovai perspėja poilsiautojus: atidėti atostogų planavimą paskutinei minutei – neverta.

Pasiilgo kelionių

Reklama:

Graikijos viešbučių atstovai pastebi, kad praėjus pandemijos laikotarpiui, turistai tiesiog ištroškę kelionių – jie planuoja atostogas tiek su šeima bei artimaisiais prie jūros, atvyksta su gausiomis draugų kompanijomis, čia švenčia gimtadienius ir vestuves.

„Atrodo, kad žmonės pradėjo labiau vertinti kiekvieną minutę, būti „čia ir dabar“. Jie nori maksimaliai mėgautis savo atostogomis, lankytis „À La Carte“ restoranuose, animaciniuose šou ir gyvos muzikos vakaruose, susipažinti su apylinkėmis savarankiškai ar su gidu ekskursijų metu“, – kalba Ekaterina Asofieva, viešbučių tinklo „Aldemar resorts“ pardavimų ir rinkodaros vadovė.

Laukiantys paskutinės minutės nusivils

Šalies turizmo sektoriaus atsigavimas skatina keliautojus iš anksto planuoti savo atostogas. Pasak Graikijos viešbučių atstovų, šią vasarą kambarių užimtumas siekia beveik 100 proc., tad specialių paskutinės minutės pasiūlymų laukimas gali nuvilti.

„Patarčiau rezervacijas daryti vos nusprendus išvykti atostogauti ir nelaukti papildomų nuolaidų. Liepa ir rugpjūtis jau labai greitai pildosi, viešbučių užimtumas didelis“, – pabrėžia Tatyana Serova, „Grecotel“ tinklo pardavimų skyriaus atstovė.

Viešbučių „Aquila“ atstovas tikisi, kad šių metų sezonas prilygs 2019-iesiems metams, todėl kiekvienam klientui siūlo rezervuoti savo viešnagę iš anksto.

„Norintys užsitikrinti poilsį, geriausiai atitinkantį atostogų lūkesčius ir poreikius, turėtų nelaukti, neverta tikėtis ir specialių paskutinės minutės pasiūlymų“, – antrina Dimitris Tsounis, įmonės vykdantysis direktorius.

Ieško patogaus poilsio

Sėkmingą Graikijos turizmo sezoną prognozuoja ir Lietuvos kelionių organizatoriai. Kaip rodo kelionių pardavimai, ši šalis jau dešimtmetį nesitraukia iš populiariausių tautiečių kelionių krypčių penketuko.

„Sparčiai besipildantys skrydžiai į šios šalies kurortus rodo, kad Graikijos turizmo sektoriaus įmonės gali tikėtis ne mažesnio Lietuvos keliautojų srauto nei 2019-aisiais. Vis tik norintys Graikijos kurortuose apsilankyti dar šią vasarą, turėtų suskubti – dalis populiariausių šalies viešbučių šią vasarą jau nebeturi vietų“, – atkreipia dėmesį Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Pasak jos, atostogų metu Lietuvos poilsiautojai investuoja į kokybišką poilsį. Pastebime, kad jie dažniau renkasi daugiau žvaigždučių turinčius, patikimus viešbučių tinklus, ieško papildomų pramogų, atostogauja ilgiau.

Pašnekovė nurodo, kad ne tik kokybiškesnio poilsio troškimas lemia šį sezoną šiek tiek ūgtelėjusią vidutinę kelionės kainą. Tam daro įtaką ir dėl brangstančio kuro išaugusi skrydžių organizavimo savikaina, o pagrindinio vasaros sezono metu natūralu, kad ir apgyvendinimo kainos būna aukštesnės nei kitu metų laiku.

Keliones vėl planuoja iš anksto

Tiek pandeminio laikotarpio metu, tiek Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, kelionių organizatoriai stebėjo tendenciją, kad lietuviai atostogas planuodavo paskutinę minutę – likus kelioms savaitėms ar mėnesiui iki jų. Tačiau vasarą poilsiautojai keičia savo įpročius.

„Šią vasarą žmonės vėl keliauja aktyviai, o išaugusi paklausa lemia skrydžių bei viešbučių užimtumą. Ir jei praėjusiais metais keliautojai laukdavo paskutinės minutės pasiūlymų dėl geresnių kainų, šį sezoną jie pastebėjo, kad tokių pasiūlymų arba iš viso nėra, arba kainos nėra tokios džiuginančios kaip anksčiau. Tai keliautojus skatina planuotis atostogas iš anksto – jau fiksuojame aktyvėjančius rudens ir žiemos sezono pardavimus“, – tendencijomis dalijasi I. Aukštuolytė.

O vis dar pasirodant informacijai apie kai kurių oro vežėjų skrydžių vėlavimus ar atšaukimus, ji skuba nuraminti Lietuvos keliautojus: „Visi mūsų partnerių organizuojami skrydžiai yra vykdomi be pakeitimų, tad nerimauti dėl laukiančių ar planuojamų atostogų nėra jokio pagrindo“.

Naujienos

Verslo Vikingai

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |