Sekite naujienas

Lietuvoje

Kėdainiuose įkurta karščiavimo klinika ir patvirtintas ekstremaliai situacijai valdyti skirtas biudžetas

Paskelbta

-

Šiandien Kėdainiuose duris atvėrė septintoji šalyje Karščiavimo klinika, o praeitą savaitę neeiliniame tarybos posėdyje buvo patvirtintas daugiau kaip 300 tūkstančių Eurų biudžetas, kuris bus skirtas ekstremaliai koronaviruso (COVID-19) sukeltai situacijai Kėdainių rajone suvaldyti.

Įsikūrė vaikų poliklinikoje

Karščiavimo klinika dirbs darbo dienomis nuo 8 iki 12 valandos. Jei reikės, darbo laikas bus ilginamas. Už Karščiavimo klinikos įkūrimą administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus įsakymu atsakingu buvo paskirtas Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras (Budrio g. 5). Kliniką įstaigai buvo pavesta kurti bendradarbiaujant su Kėdainių ligonine. Klinikoje dirbs 25 medicinos darbuotojai. „Mūsų rajono medikai labai kompetentingi savo srities profesionalai. Pasitikiu jų darbu ir dėkoju jiems už operatyvumą ir darbų kokybę“, – sako rajono meras Valentinas Tamulis. Karščiavimo klinikai paskirtas Kėdainių PSPC pediatrijos skyrius, t. y. Vaikų poliklinikos korpusas 1-ame aukšte. Į pastatą yra atskiras įėjimas. Čia yra ir rentgeno kabinetas su visa reikiama įranga plaučių rentgenoskopijai, įkurtas procedūrų kabinetas ir izoliatorius. Greta pastato – sustojimas prie įėjimo patogiam pacientų atvykimui. Vaikų poliklinikos patalpos buvo tinkamai izoliuotos ir pritaikytos darbui. Visus Klinikos veikloje iškylančius klausimus Savivaldybės vadovai kartu su Ekstremalių situacijų komisija yra pasirengę padėti išspręsti.

Kas bus nukreipiami į Karščiavimo kliniką?

Karščiavimo klinikoje bus apžiūrimi gyventojai, pajutę bent vieną iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą, ir karščiuojantys, su 37,8⁰ C ir aukštesne temperatūra. Juos į kliniką nukreips šeimos gydytojas. Šeimos gydytojas, išklausęs ligonio skundus, spręs, kokios paslaugos reikia ligoniui ir nukreips tolesniam gydymui pagal poreikį. Jei pacientas bus kreipiamas į Karščiavimo kliniką, jam bus išrašomas elektroninis siuntimas. Karščiavimo klinikoje viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams, jei bus įtariama koronavirusinė infekcija (COVID-19), bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose. Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, bus paskirtas gydymas arba ligonis nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius. Arba pacientas galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą.

Patvirtino solidų biudžetą

Kėdainiai yra devintasis rajonas be sostinės suskubęs tikslinti savivaldybės biudžetą. Penktadienį neeiliniame ir pirmą kartą nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje Kėdainių rajono savivaldybės taryba vienbalsiai padidino administracijos direktoriaus rezervą 287 000 eurų. Iš viso savivaldybė turės 317 000 Eurų sumą, kurią paskirs ekstremaliai koronaviruso sukeltai situacijai suvaldyti. Iš administracijos direktoriaus rezervo lėšų sprendžiami medicinos darbuotojų, tarnybų, įstaigų uždaviniai, iškylantys šiomis ekstremaliomis sąlygomis. O, svarbiausia, užtikrinamas gyventojų saugumas ir problemų likvidavimas esant tokiai grėsmingai jų sveikatai situacijai. Sumažintas  mero fondas ir bus naudojamos reprezentacijai numatytos lėšos. Buvo įvertinta ir tai, kad dėl karantino apribojimų pirmiausia sustojo sportinės ir kultūrinės veiklos. Dalis lėšų, kurios buvo skirtos kovo, balandžio ir gegužės mėnesiams, tikrai nebebus panaudotos. Todėl jos taip pat pervestos į administracijos direktoriaus rezervo fondą. Taip pat išanalizavus situaciją ir įvertinus galimas pasekmes, bus laikinai sustabdyti tik kai kurie investicijų projektai.

Kam bus naudojamos lėšos

Iš paskirtų pinigų bus perkama: 2 plaučių ventiliavimo aparatai su įranga, 5 portatyviniai plaučių ventiliavimo aparatai į greitosios medicinos pagalbos automobilius, medicininės ir apsaugos priemonės: respiratoriai, vienkartinės medicininės apsauginės kaukės veidui, pirštinės vienkartinės, vienkartiniai apsauginiai kombinezonai, apsauginiai akiniai, galvos apdangalai, antbačiai, vienkartiniai chalatai, greiti vienkartiniai testai, dezinfekcinis skystis rankoms ir paviršiams.

Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos