Sekite naujienas

Lietuvoje

Kišeninės tabakinės: naujas būdas kovoti su šiukšlinimu nuorūkomis

Paskelbta

-

Aplinkosaugos iniciatyvų organizacija „Mes Darom“ tęsia edukacinę kampaniją „Nuorūka – ne braškė, vasara nekvepia“. Kampanija siekiama ne tik atkreipti dėmesį į šiukšlinimo problemas, bet ir mažinti šiukšlinimą nuorūkomis edukuojant visuomenę, bei pasiūlant unikalų sprendimą – specialias nuorūkoms susidėti skirtas kišenines tabakines.

„Visos upės veda į Baltijos jūrą“

Lietuvoje suskaičiuojama beveik 30 tūkstančių upių ir upelių, bei 2600–2800 ežerų. Visi šie vandens telkiniai susiję. „Mes Darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas atkreipia dėmesį į jų susietumą:

„Vien Nemuno baseinas dengia 70 % mūsų šalies teritorijos. Tai reiškia, kad nuorūka ar kita šiukšlė, patekusi į vieną vandens telkinį, keliauja į kitą, o galiausiai pasiekia Baltijos jūrą. Yra sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Lietuvoje analogiškai galime sakyti, kad „visos upės veda į Baltijos jūrą“, – pasakojo E. Glušokas.

„Moksliniai tyrimai rodo, kad viena netinkamai išmesta ir į vandenį patekusi nuorūka, gali užteršti iki 500 litrų vandens, o jų irimo trukmė gali siekti net 15 metų, todėl norisi akcentuoti, kad nuorūka nėra tik popierėlis. Svarbu suprasti, kad bet kuri šiukšlė, palikta gamtoje, turi neigiamą poveikį aplinkai. Vandens ekosistemų būklė yra tiesiogiai susijusi su mūsų kasdieniais veiksmais, todėl raginame visus prisijungti prie šios kampanijos ir kartu mažinti šiukšlių kiekį mūsų aplinkoje“, – sakė E. Glušokas.

Nemokamos tabakinės – poilsiautojų patogumui


Šią vasarą ypatingas dėmesys skiriamas poilsiautojų švietimui ir atsakingam elgesiui prie vandens telkinių ir gamtoje. Edukacinei kampanijai „Nuorūka – ne braškė, vasara nekvepia“ buvo specialiai sukurtos kišeninės tabakinės, kurios yra atsparios įvairioms oro sąlygoms ir padeda poilsiautojams tvarkingai išmesti nuorūkas, kai aplink nėra šiukšliadėžių.

Pirmosios tabakinės susilaukė didžiulio poilsiautojų susidomėjimo. Daugiau nei 1 500 vienetų buvo išdalinta festivalių „Myliu Palangą“, bei „Darom prie ežerų Zarasuose“ metu, o per visą vasarą planuojama išdalinti net 10 000 vienetų. Šiuo metu tabakines galima nemokamai atsiimti Lietuvos kurortų informacijos centruose.

„Norime padėti visuomenei atsakingai elgtis gamtoje, todėl visą vasarą tabakines galima atsiimti Druskininkuose, Birštone, Neringoje ir Palangoje esančiuose turizmo informacijos centruose. Taip pat prie akcijos jungiasi ir Lietuvos nacionaliniai parkai bei kitos organizacijos. Siekiame, kad jos pasiektų visus poilsiautojus, todėl atsiėmimo vietų sąrašas nuolat plečiasi“, – teigė E. Glušokas.

Informacija apie visas vietas, kuriose galima atsiimti nemokamas tabakines, skelbiama https://mesdarom.lt/nuoruka-ne-braske-vasara-nekvepia/ puslapyje.

Atsakingas poilsis gamtoje

„Mes Darom“ atkreipia dėmesį jog į poilsį gamtoje reikia žiūrėti atsakingai – kūrenti laužus tik tam skirtose vietose, gerbti kitų poilsiautojų ramybę ir pasirūpinti aplinkos švara.

Leidžiant laiką gamtoje visada galioja taisyklė – palik gražiau, nei radai. Tad kampanijos organizatoriai kviečia poilsiautojus surinkti ne tik savo, bet ir kitų paliktas šiukšles, taip prisidedant prie švarios ir gražios aplinkos išsaugojimo.

Projektą įgyvendina VšĮ „Mes Darom“ UAB „Philip Morris Baltic“ užsakymu. Šiuo projektu įmonė siekia šviesti visuomenę apie šiukšlinimo žalą mūsų aplinkai ir ypač vandens telkiniams, ugdyti rūkančiųjų sąmoningumą, skatinti elgtis atsakingai ir neišmesti nuorūkų kur papuola. Jei šalia nėra šiukšliadėžės, nuorūkas galima susidėti į projekto metu dalinamas daugkartinio naudojimo kišenines tabakines ir taip sumažinti šiukšlinimą.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |