Sekite naujienas

Lietuvoje

Lauko kavinių startas Kaune: neišvengiamos mokesčių lengvatos ir daugiau erdvės po atviru dangumi

Paskelbta

-

Visoms lauko kavinėms naikinamos rinkliavos už leidimus prekiauti viešose vietose. Kauno miesto taryba pasirengusi patvirtinti tokį sprendimą antradienio nuotoliniame posėdyje. Sušvelnintos karantino sąlygos leidžia nuo šios savaitės teikti maitinimo paslaugas po atviru dangumi, o miesto iniciatyva sutaupytas lėšas verslo atstovai galės panaudoti išsaugant darbo vietas ar investuoti į lauko terasų plėtrą.

Atnaujintoms erdvėms reikia veiksmo

Dėl kilusios pandemijos restoranai, kavinės ir kitos viešojo maitinimo įstaigos buvo priverstos užverti duris arba persiorientuoti į prekybą maistu išsinešimui. Šalyje įvesti ribojimai šį sektorių palietė vieną pirmųjų, tačiau, švelnėjant karantino sąlygoms, dalis maitinimo verslų gali sugrįžti į darbus bei vėl priimti kauniečius prie lauko staliukų.

Užsitęsusi pertrauka daugeliui verslų pateikė nelengvų iššūkių, todėl miestas jaučia pareigą prisidėti švelninant karantino sukeltus padarinius. Kauno miesto taryba artimiausiame posėdyje nusiteikusi pritarti sprendimui dėl COVID-19 ligos valdymo priemonių viešojo maitinimo įstaigose. Juo lengvinama mokestinė našta visoms Kaune veikiančioms lauko kavinėms bei terasoms.

Tokia idėja miesto politikams ir savivaldybės administracijai kilo bemaž prieš mėnesį, pačiame karantino įkarštyje, matant visiškai ištuštėjusias pėsčiųjų gatves. Atslūgstant karantino suvaržymams, jos tiesiog savaime prašosi daugiau Kaunui būdingo veiksmo po atviru dangumi: rekonstruota Laisvės alėja, naujai atgijusi Vienybės aikštė, išgražėjusi ir kur kas gyvesnė Nepriklausomybės aikštės erdvė, senamiesčio gatvės ir galiausiai – nuo žiemos eismo ribojimų sulaukusi bei pėstiesiems dar labiau atsivėrusi Rotušės aikštė.

Leidimai jau išduodami

„Praėjusiais metais stebėjome lauko kavinių bumą – išduotos net 68 licencijos, o saulėtą dieną būdavo sunku atrasti laisvą vietą. Norime skatinti nuo pandemijos nukentėjusių smulkiųjų ir vidutinių verslų grįžimą į darbus. Lengvatų taikymas gali būti tinkama pradžia. Nors iš miesto biudžeto sąskaitos padengiama suma yra sąlyginai nedidelė, tačiau tikimės, kad ir toks indėlis prisidės prie greitesnio grįžimo į įprastą ritmą. Šiandieninės sąlygos pačios savaime diktuoja sprendimus – kavines ir barus iš vidaus patalpų perkelti į erdves po atviru dangumi ir tai daryti maksimaliai plačiai“, – teigė Kauno miesto mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Pagal iki šiol galiojusias nuostatas, už leidimus prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose vietinė rinkliava siekė 1,2 Eur už 1 kv. m. Tai viena mažiausių kainų tarp didžiųjų miestų. Pritaikius mokesčių lengvatas 2020 m. lauko sezonui, viešojo maitinimo paslaugas teikiantys verslai turėtų sutaupyti keliasdešimt tūkstančių eurų, skaičiuojant pagal praėjusių metų lauko kavinių užimtus plotus.

Tačiau šiemet rinkliavų suma galėtų būti net kelis kartus didesnė, nes drauge su šia mokesčių lengvata Kaunas, kaip ir kiti šalies miestai, pasirengęs leisti lauko kavinėms bei terasoms plėstis, kad tokias paslaugas teikiantis verslas galėtų saugiai ir pagal šiandieninius karantino reikalavimus aptarnauti kuo daugiau klientų.

Kauno savivaldybės Licencijų, leidimų ir paslaugų skyrius taip pat atnaujina leidimų išdavimo procesus, kurie buvo laikinai sustabdyti dėl karantino ribojimų. Prioritetas teikiamas iki karantino pateiktiems prašymams, o naujų leidimų teikimas vykdomas įprasta tvarka. Kol kas paslaugos teikiamos elektroniniu būdu: https://epaslaugos.kaunas.lt/.

Karantininės atsakomybės darbdaviams

Nors karantino reikalavimai švelnėja, darbo organizavimo, saugaus atstumo bei higienos laikymasis išlieka privalomas. Darbdaviai turės užtikrinti, kad maitinimo įstaigoje dirbantis ir klientus aptarnaujantis personalas yra sveikas bei kasdien atlikti sveikatos patikras. Darbuotojų aprūpinimas apsaugos priemonėmis bei dezinfekantais taip pat patenka į įstaigų atsakomybių sąrašą.

Lauko kavinėms galioja ir įprastiniai srautų valdymo bei saugaus atstumo užtikrinimo reikalavimai – tarp atvirose erdvėse esančių staliukų turi būti išlaikomas 2 metrų atstumas, o nuo pėsčiųjų takų, praėjimų į vidinius kiemus ar laiptines, gyvenamųjų pastatų langų – bent 1 metro nuotolis.

„Atsižvelgsime į visų lauko kavinių poreikius ir galimybes – kiekvieną atvejį derinsime individualiai. Sieksime maksimaliai išnaudoti turimus plotus pagal realias fizines galimybes, neskirstant į atskiras miesto zonas, bet tuo pačiu nepamirštant pėsčiųjų poreikių ir užtikrinant gyventojų saugumą. Galbūt tai prisidės prie dar vieno tikslo – maitinimo įstaigoms išsaugoti darbo vietas ar net didinti jų skaičių“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Kauniečiai taip pat raginami atminti, kad viešumoje ir lauko kavinėse leidžiama lankytis ne didesnėms nei 2 žmonių grupėms, išskyrus tuos atvejus, kai asmenys yra vienos šeimos nariai. Kavinių lankytojai vis dar privalo dėvėti kaukes, kurias leidžiama nusiimti tik valgant ar vaišinantis gėrimais.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |