Sekite naujienas

Lietuvoje

LVŽS šešėlinė Vyriausybė inicijuoja energetikos įstatymo pataisas

Paskelbta

-

LVŽS šešėlinė Vyriausybė inicijuoja energetikos įstatymo pataisas, kuriomis valstybės lygio ekstremalios situacijos laikotarpiui ir vieneriems metams po jo būtų fiksuojamos („užšaldomos“) valstybės reguliuojamos energijos ir dujų kainos.

LVŽS pirmininkas, šešėlinis Ministras Pirmininkas Ramūnas Karbauskis pažymi, kad pastaruoju metu stebimas spartus elektros ir dujų kainų kilimas, dėl ko ne tik gilėja energetinis skurdas, kuomet šeimų išlaidos energijai sparčiai didėja, žmonėms tampa per didele finansine našta ir virsta dideliais įsiskolinimais. Su augančiomis kainomis ir dėl lėšų trūkumo susijęs ir negalėjimas pakankamai šildyti būsto. Bet toks kainų kilimas prisideda ir prie skurdo problemos bendrai.

Reklama:

„Šalyje paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija, jos bei buvusio karantino suvaržymai lėmė mažėjantį ekonomikos augimą, didesnį struktūrinį nedarbą. Be to, neigiamus šeimų ekonominės situacijos pokyčius rodo ir visuomenės nuomonės apklausos. Rugpjūtį finansinės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn. gyventojai vertino blogiau nei liepą. Gyventojų, teigiančių, kad jų namų ūkio finansinė padėtis gerėja, sumažėjo 3 proc. (nuo 23 iki 20 proc.). Kas penktas gyventojas teigė, kad jo finansinė padėtis pablogėjo. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2021 m. rugpjūtį taip pat sumažėjo 3 proc., tad panašu, kad žmonės nėra užtikrinti savo ateitimi ir valstybėje nesijaučia ekonomiškai saugūs.

Nestabilūs ir pramonės pasitikėjimo indikatoriai, kurie turi tendenciją dar mažėti. Tai skatina ieškoti priemonių, kurios leistų stabilizuoti energijos ir dujų kainas bent jau tam laikotarpiui, kol šalyje tęsiasi sudėtinga ekstremali situacija ir kol jaučiami jos padariniai. Valstybės įmonės, veikiančios energetikos srityje – ne tik pelno siekiančios bendrovės. Jos turi ir teikti paslaugas, kurios atitinka viešuosius interesus. Metas tai prisiminti, nes neretai besirūpindamas valstybės įmonių dividendų dydžiais dažnas politikas tai buvo pamiršęs. Iš to, koks susirūpinimas yra visuomenėje, akivaizdu, kad viešasis interesas krizės metu – kainų stabilumas, o ne valstybės įmonių pelnai. Dėl to inicijuojamų energetikos įstatymo pataisų tikslas – sudaryti sąlygas Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) „užšaldyti“ energijos ir dujų kainas, jas valstybės lygio ekstremalios situacijos metu fiksuojant tokias, kokios jos buvo valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo dieną . Taip būtų išvengiama papildomos finansinės naštos Lietuvos gyventojams juos ištikusios krizės metu“, – sako LVŽS pirmininkas R. Karbauskis.

LVŽS frakcija Seime, suprasdama ypatingą energijos ir dujų kainų stabilizavimo reikšmę, sieks kiek įmanoma spartesnio energetikos įstatymo pataisų pateikimo Seime.

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt