Sekite naujienas

Lietuvoje

Prezidentas: krizės valdyme randasi daugiau kariškos tvarkos – lauksiu rezultatų

Paskelbta

-

2020-04-01Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, ankstų trečiadienio rytą apsilankęs Ekstremaliųjų situacijų operacijų štabe, įvertino pokyčius koronaviruso krizės valdymo sistemoje ir paragino sparčiau spręsti išryškėjusias problemas.

„Turi būti sprendžiamos pagrindinės problemos, kurios šiandien yra akcentuojamos tiek medikų, tiek mokslininkų. Pirmiausia tai yra testavimo ir kitų medikų apsaugos priemonių paskirstymas į konkrečias gydymo įstaigas. Antra, būtina plėsti tyrimus galinčių atlikti laboratorijų skaičių, pajėgumus ir optimaliau organizuoti darbą“, – sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, Ekstremaliųjų situacijų operacijų štabas, pagal gerąją pasaulinę praktiką pradėjęs veikti visą parą, galės operatyviau reaguoti į kintančią situaciją ir tiksliau valdyti procesus. Jau dabar matyti, kad krizės valdyme mažėja netvarkos ir pasimetimo.

Reklama:

„Daugelio valstybių patirtis rodo, kad tokie štabai, veikiantys 24/7 principu, yra labai reikalingi, jie padeda sustyguoti veiklą, – teigė šalies vadovas. – Šiandien kiekvienas užsiima tuo darbu, kurį geriausiai išmano.“

Pasak šalies vadovo, Lietuvos kariuomenės specialistų dalyvavimas neabejotinai sustiprino Ekstremaliųjų situacijų operacijų štabo vadybinius pajėgumus. „Atsirado daugiau kariškos tvarkos – dabar lauksiu rezultatų“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat išreiškė viltį, kad Ekstremaliųjų situacijų operacijų štabo sistemingai renkami duomenys apie sveikatos apsaugos sistemos žmogiškuosius išteklius, reikalingas apsaugos priemones, ligoninių turimą įrangą ir kitų institucijų poreikius padės valstybei efektyviau vykdyti viešuosius pirkimus ir paskirstyti turimus išteklius. Kartu Prezidentas atkreipė dėmesį, kad dar ne visos ligoninės sugeba laiku perduoti būtiną informaciją, kas taip pat turi keistis.

Kitas svarbus pokytis – tai, kad nuo kovo 31 d. Ekstremaliųjų situacijų valdymo štabo susitikimuose Prezidento iniciatyva dalyvauja ir savivaldybių atstovai.

„Tikiu, kad tai padės geriau koordinuoti centrinės valdžios ir savivaldybių bendradarbiavimą, bus mažiau iš viršaus nuleidžiamų sprendimų ir daugiau žinojimo apie savivaldybių pajėgumus“, – sakė Prezidentas Gitanas Nausėda.

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt