Sekite naujienas

Lietuvoje

Seimo narys, Šešėlinės Vyriausybės krašto apsaugos ministras: Dainius Gaižauskas: Ar priimti tam tikrą skaičių migrantų buvo šios Vyriausybės plano dalis?

Paskelbta

-

Įsileisti 4000 migrantų buvo šios Vyriausybės plano dalis? Jei tai tiesa – turi pradėti lėkti galvos šio plano autoriams, nes tai būtų akivaizdus veikimas prieš valstybę.

Šiuo metu tiksliname informaciją, kurią Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas „Žinių radijo“ laidoje labai aiškiai pasakė, kad jeigu būtumėte iš karto „įjungę migrantų apgręžimo politiką, tai (valstybė) būtų negavusi iš kitų Europos šalių politinės ir materialios paramos“. Anot ministro, „reikėjo prisiimti tam tikrą krūvį įsipareigojimų ir gauti tam tikrą paramą“. Jeigu šis ministro pasisakymas, o gal ir nuoširdus prisipažinimas, pasitvirtins, manau, tai bus dar vienas pagrindas reikšti interpeliaciją Premjerei Ingridai Šimonytei.

Reklama:

Ar priimti tam tikrą skaičių migrantų buvo šios Vyriausybės plano dalis? Ar iš tikrųjų, kaip sakė A. Anušauskas „Žinių radijo“ laidoje, buvo tikslas Lietuvą paversti auka ir tokiu būdu gauti iš kitų

Europos valstybių politinę ir materialinę paramą? Ar šio plano sudedamoji dalis buvo tai, kad Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė ieškojo pagrindo, kuriuo būtų galima pateisinti biudžeto pinigų taškymą į visas puses, kad juos galėtų „įsisavinti“ savi.

Ar todėl už namelių pabėgėliams nuomą iš valstybės biudžeto planuojama sumokėti reikšmingai daugiau nei tų namelių kaina rinkoje, o planuojama pirkti už kosminę sumą 725 mln. Eur? bendra kelių sandorių vertė – net 13 milijonų eurų! O kur dar planuotas kitas preliminarus migrantų namelių įsigijimo sandoris už beveik milijardą eurų….

Reklama:

Iš to, kaip Seime buvo priiminėjamas fizinio barjero prie Baltarusijos statybų įstatymas, turiu didelių nuogąstavimų, kad „auksiniai“ nameliai tėra tik pradžia. Fizinio barjero statybos įstatyme nenurodyta visa sienos kaina. Net neaiškus terminas, iki kada bus baigtos statybos. Bet yra akivaizdu, jog sieną pasienyje statys energetikos įmonė. Turbūt nesunku ir nuspėti, kodėl?

Turiu pripažinti, kad ši Vyriausybė šalį valdo neprofesionaliai, neatsakingai ir neskaidriai. Ministrai, neturėdami vizijos, kaip turi būti spartinamas prieglobsčio prašymų peržiūrėjimas ir užtikrinamas nelegalių migrantų išsiuntimas, stumia valstybę į tokią situaciją, kai vienu metu investuojama ir į sienos statybas, ir į migrantų namelių įsigijimą. Padėčiai aštrėjant, tampa aišku, kad, negebant migrantų išsiųsti iš šalies, valstybė bus priversta toliau investuoti į jų išlaikymą bei integraciją.

Be to, LVŽS frakcija pastebėjo, kad Migracijos departamentas jau daugiau kaip du mėnesius neskelbia jokios informacijos apie peržiūrėtus prieglobsčio prašymus, nėra skelbiama statistika, kiek žmonių buvo grąžinta į kilmės valstybes, kiek valstybės biudžetui kainuoja migrantų išlaikymas. Užuot aiškinę visuomenei priimamus sprendimus ir atsiskaitę už migracijos krizės valdymą, valdantieji pasuko pačiu lengviausiu ir primityviausiu keliu – slepia reikšmingą informaciją ir imituoja, kad Lietuvoje yra viskas gerai. Šiandien LVŽS Pirmininkas, Šešėlinės Vyriausybės ministras pirmininkas Ramūnas Karbauskis paklausė, ar ne dėl to, vengiama operatyviai skelbti migracijos departamento statistiką, kad bijomasi, jog paaiškės apmaudus faktas – valdantieji patekimą per sieną šiaip net taip užkardė, praeina vienetai, tačiau su patekusiais ir Lietuvoje apgyvendintais migrantais nesusitvarko ir jų likimu, o tuo labiau sparčiu grąžinimu į kilmės valstybes, iš esmės nesidomi. Kiek dar bus nuo žmonių akių slepiama informacija apie nelegalius migrantus – parodys laikas. O gal jie lieka čia tik tam, kad Premjerė su A. Bilotaite galėtų pateisinti arti milijardo kainuosiančius auksinius namelius…?

Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos
Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |