Sekite naujienas

Lietuvoje

SPECIALIOMIS REKOMENDACIJOMIS SIEKIAMA UŽKIRSTI KELIĄ KORONAVIRUSO PLITIMUI TEIKIANT PAGALBĄ

Paskelbta

-

Atsižvelgus į kitų šalių patirtį, parengtos specialios rekomendacijos Lietuvos gyventojams ir jiems padedantiems savanoriams. Jomis siekiama išvengti COVID-19 infekcijos plitimo teikiant humanitarinę pagalbą,  taip pat apsaugoti gyventojus nuo „geradariais“ prisistatančių nesąžiningų žmonių.

Rekomendacijas nuspręsta rengti po to, kai Italijoje bei Ispanijoje buvo nustatyta, jog koronaviruso infekciją platino ir pagalbą teikiantys savanoriai.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Siekiame šių klaidų išvengti Lietuvoje. Humanitarinė pagalba pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms yra neatsiejama kovos su koronaviruso pandemija dalis, tačiau privalome užtikrinti, kad kilnūs tikslai netaptų žalos visuomenės sveikatai priežastimi“, – teigia Gynybos paramos fondui vadovaujantis atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis.

Rekomendacijos numato, kaip saugiai pristatyti ir perduoti humanitarinės pagalbos siuntas gyventojams bei kokių taisyklių turi laikytis pagalbos savanoriai, siekdami maksimaliai sumažinti užkrėtimo pavojų.

Dokumente pabrėžiama, kad savanoriai apie pristatomą pagalbą visuomet turi informuoti iš anksto telefonu ir jokiomis aplinkybėmis neturi prašytis ir įeiti į pagalbos gavėjų gyvenamąsias patalpas. Visos pagalbos siuntos turi būti tinkamai dezinfekuojamos ir perduodamos be tiesioginio kontakto tarp asmenų, laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo.

Tuo metu siekiant užkardyti nusikalstamas veikas, pagalbos savanoriams primygtinai rekomenduojama dėvėti skiriamuosius ženklus, su savimi turėti ir, gyventojui paprašius, pateikti asmens tapatybės dokumentą, savanorio pažymėjimą ir/arba sutartį su paramos organizacija. Gyventojai taip pat raginami išlikti budrūs ir priimti tik tokią pagalbą, kurios patys asmeniškai prašė. Kilus abejonėms, rekomenduojama nedelsiant susisiekti su policija.

Lietuvos gyventojams ir medikams pagalbą teikiančios organizacijos raginamos įsidiegti saugos procedūras ir tinkamai aprūpinti savanorius asmeninėmis apsaugos priemonėmis.

Patarimus, padėsiančius mažinti užsikrėtimo riziką ir užkardyti nusikaltimus, parengė pandemijos metu gyventojams ir medikams pagalbą visoje šalyje teikiantis Gynybos paramos fondas drauge su Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos policija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos.

Kovo pradžioje Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją dėl COVID-19 pandemijos, Gynybos paramos fondas persitvarkė į humanitarinės pagalbos organizaciją. Bendradarbiaudami su kitomis labdaros ir paramos organizacijomis bei verslu, fondo savanoriai organizuoja pagalbos siuntų ir medicininių priemonių surinkimą ir saugų pristatymą visoje Lietuvoje. Prireikus, organizacija skubiai organizuoja masinį maitinimą šiltu maistu.

Mėnesio pradžioje Gynybos paramos fondas užtikrino 1500 tarptautinių reisų vilkikų vairuotojų maitinimą, kai šie dėl laikinai uždarytos valstybės sienos kelioms dienoms įstrigo Lietuvos-Lenkijos pasienyje, taip pat nuolat bendradarbiauja su „Maisto banku“, tiekiančiu maisto produktus skurdžiausiai gyvenantiems šalies gyventojams.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |