Sekite naujienas

Lietuvoje

Visuomenei pristatytas buvusios Šv. Jokūbo ligoninės konversijos projektas

Paskelbta

-

Buvusioje Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje Vilniuje planuojamas architektūrinis projektas penktadienį pristatytas plačiajai visuomenei. Atnaujintą kvartalą sudarys Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, dominikonų vienuolynas, ugdymo veiklai skirtomis erdvėmis virsiantys buvusios ligoninės pastatai su vidiniu sodu ir naujai statomas viešbutis.

Planuojama, kad investicijos į šį projektą sieks 45 mln. eurų.

Dėl karantino apribojimų konversijos projektas viešai pristatytas nuotoliniu būdu – per tiesioginę vaizdo transliaciją. Joje dalyvauti užsiregistravo beveik 100 asmenų, kurie aktyviai įsijungė į diskusiją, uždavė rūpimus klausimus raštu bei telefonu.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Viešame projekto svarstyme dalyvavę gyventojai pateikė pastabų ir pasiūlymų dėl teritorijos apželdinimo, parkavimo galimybių, dviračių ir pėsčiųjų takų projektavimo. Architektai išgirdo gyventojų nuomonę ir sieks į ją atsižvelgti rengdami techninį projektą.

„Ši vieta yra išskirtinė, todėl plėtodami projektą siekiame laikytis paveldosaugos reikalavimų, įsiklausyti ir atliepti argumentuotus visuomenės lūkesčius. Tik bendromis jėgomis galėsime sukurti funkcionalią erdvę, atitiksiančią sostinės gyventojų ir svečių poreikius“, – sako projektą plėtojančio fondo „Lords LB Special Fund IV“ vadovas Karolis Tuinyla.

Visuomenei pristatyta architektūrinė vizija, pagal kurią keturi šiuo metu apleisti buvusios ligoninės pastatai bus rekonstruoti į ugdymo veiklai skirtas erdves. Šalia bus statomas naujas 4 žvaigždučių viešbutis su konferencijų centru. Bendras antžeminis visų pastatų plotas sieks 15,9 tūkst. kv. metrų.

Kalbėdama apie kvartalo viešųjų erdvių koncepciją, architektų studijos „DO Architects“ partnerė Gilma Teodora Gylytė atkreipė dėmesį, kad bažnyčios erdvės išliks saugomos ir neliečiamos, o vienuolynui bus sukuriama individuali prieiga su privažiavimu iš Lukiškių gatvės.

Siekiant sutvarkyti ir plačiajai visuomenei atverti valstybės saugomą, tačiau ilgą laiką apleistą teritoriją, pasak G. T. Gylytės, per centrinę komplekso dalį suprojektuotas viešas pėsčiųjų takas.

„Šiame praėjime visuomenei bus atvertas jaukus istorinis kiemas, sukurta patraukli viešoji erdvė – sodas su suoliukais, kur bus galima klausytis bažnyčios karilionų koncertų. Ketvirtadalis viso komplekso sklypo ir aplinkos ploto bus apsodinta želdynais ir augalais, suformuojant naują kokybišką aplinką miestiečiams“, – sakė G. T. Gylytė.

Pirmajame naujai pastatyto viešbučio aukšte galės kurtis krautuvėlės, knygynai, kavinės. Palei J. Tumo-Vaižganto gatvę bus tiesiamas dvipusis dviračių takas, sujungsiantis Baltąjį tiltą su Lukiškių aikšte, sodinami medžiai ir krūmai. Anot architektės, tai įneš gyvybės ir padės pritraukti žmonių į šalia Vašingtono skvero esančią miesto dalį.

Architektė pasakojo, kad rengiant konversijos projektą buvo konsultuojamasi su istorikais. Jų teigimu, barokinis kompleksas jau nuo XVIII a. pradžios buvo pagrindinis Lukiškių priemiesčio traukos centras. Čia vyravo viešos funkcijos – be pirmos Vilniaus pasaulietinės ligoninės ir bažnyčios veikė sodas, mokykla, vaistinė, ledainė, visą kvartalą daugiau nei 300 metų juosė tvora su daugybe įėjimų.

Projektą plėtojantį fondą „Lords LB Special Fund IV“ valdo Lietuvos banko licencijuota investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“, nuo 2008 metų teikianti paslaugas instituciniams ir privatiems investuotojams.

Iš viso bendrovė šiuo metu valdo 15 fondų – 12 nekilnojamojo turto fondų, 2 privataus kapitalo fondus ir 1 energetikos bei infrastruktūros fondą. Bendra „Lords LB Asset Management“ valdomų fondų turto vertė 2019 m. gruodžio pabaigoje siekė 530,5 mln. eurų.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |