Sekite naujienas

Namams

Išmanūs namai – ne tik patogesni, bet ir kur kas saugesni

Paskelbta

-

Išmanių namų sistema apjungia ir valdo visus elektrinius prietaisus esančius jūsų namuose. Būtent tokia namų įrenginių ekosistema sukuria ne tik išskirtinį komforto, energetinio efektyvumo, bet ir saugumo jausmą, mat šiais laikais – išmanūs gali būti netgi durų užraktai. „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas sako, kad tam, jog namai taptų „protingi“ juos reikia susieti su tam tikromis platformomis. Viena jų – „SmartThings“.

Komfortiškesnė kasdienybė

„Išmaniosios namų sistemos automatizuoja ir nuotoliniu būdu valdo įvairiausius namuose esančius įrenginius. Turbūt nesuklysiu pasakęs, kad vienas patraukliausių išmaniųjų namų aspektų – patogumas. Įsivaizduokite, kad ryte savo namuose atsibundate nuo garuojančios kavos kvapo, termostatas sureguliuoja jums labiausiai tinkamą namų temperatūrą, o šviesa kambariuose palaipsniui ryškėja taip imituodama natūralų saulėtekį. Išmaniuose namuose visa tai yra įmanoma nepajudinant nė piršto“, – sako T. Alešiūnas.

Vienas dažniausių išmaniųjų namų sprendimų, kuriuos galima pamatyti šiuolaikiniuose būstuose – išmanusis apšvietimas. T. Alešiūnas pasakoja, kad automatizuotas apšvietimo sistemas galima užprogramuoti taip, kad jos būtų pritaikytos pagal paros laiką ar namuose tądien norimą sukurti nuotaiką.

„Išmaniąsias lemputes dažniausiai galima valdyti balso komandomis arba išmaniojo telefono programėlėmis, todėl tobulą atmosferą galite sukurti bet kokiai progai. Dar vienas itin patogus ir dažnai pasitaikantis sprendimas – namų klimato kontrolė. Išmaniuosius termostatus galima sureguliuoti taip, kaip jums patogu. Užtikrinant didžiausią komfortą ir tuo pačiu tausojant energijos sąnaudas. Pavyzdžiui, dieną namų temperatūrą šiek tiek padidinti, o naktį – visai išjungti, kad energija nebūtų naudojama“, – teigia specialistas.

T. Alešiūnas sako, kad išmaniųjų namų prietaisų valdymas gali būti ypač patogus pasirinkus tai daryti balsu. Tai, anot jo, naudojantis „Bixby“, „Amazon Echo“, „Google Home“ ar kitomis panašaus tipo platformomis, įvairius išmaniuosius įrenginius: garso kolonėles, televizorių, ar skalbyklę, valdyti galite paprastomis balso komandomis.


Išmanūs namai – saugesni namai

Anot specialisto, Išmanūs namai – ne tik patogūs, bet ir kur kas saugesni.

„Savo namuose integravę pažangias apsaugos sistemas galite būti ramūs, kad jie yra pilnai apsaugoti. Pavyzdžiui, kameros su judesio aptikimo ir naktinio matymo galimybėmis apie neįprastą judėjimą aplink jūsų namus įspėjimus realiuoju laiku siunčia į mobiliuosius telefonus. Tokiu būdu savo namus galite stebėti iš bet kurios pasaulio vietos, todėl keliaudami galėsite pilnai atsipalaiduoti“, – pasakoja T. Alešiūnas.

Anot jo, dar viena technologija stipriai prisidėsianti prie jūsų būsto saugumo – išmanieji užraktai.

„Tam, kad draugai, artimieji, kaimynai ar meistrai patektų į jūsų namus – jūs turite jiems suteikti specialią prieigą. Be to, šie užraktai siunčia automatinius pranešimus apie tai, kas ir kada ateina ar išeina iš jūsų namų“, – sako jis.

Energijos naudojimo efektyvumas

Išmanieji namai sukurti taip, kad taupytų energiją ir prisidėtų prie tvaresnio gyvenimo būdo. Be to, tai ne tik naudinga aplinkai, bet ir jūsų piniginei – protingai taupant energiją reikia sumokėti kur kas mažiau komunalinių mokesčių.

„Išmaniųjų namų sistemos suteikia naudingų įžvalgų apie jūsų energijos vartojimo modelius ir padeda nustatyti sritis, kuriose galite sumažinti energijos sunaudojimą. Pavyzdžiui, išmaniosios drėkinimo sistemos, atsižvelgdamos į oro sąlygas, gali koreguoti laistymo grafikus, ir taip užtikrinti efektyvų vandens naudojimą bei sumažinti išvaistomo vandens kiekį“, – pasakoja specialistas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |