Sekite naujienas

Namams

Kokios yra pagrindinės medienos granulių savybės, į kurias yra būtina atkreipti dėmesį?

Paskelbta

-

Platus biokuro naudojimas tiek namų šildymui, tiek ir pramonės poreikiams ir toliau sparčiai populiarėja. Nors biokuro produktų būna įvairių, tačiau ypač didelio populiarumo pastaruoju metu susilaukia būtent medienos granulės. Šio tipo biokuro produktą įprastai tie žmonės, kurių namuose yra įrengtos granulinės šildymo sistemos.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog visos medienos granulės yra vienodos, tačiau iš tiesų yra kiek kitaip. Specialistai akcentuoja, jog granulės yra skirstomos pagal jų kokybę. Tai reiškia, jog egzistuoja tam tikri jų savybių kriterijai, kurie gali daryti įtaką ne tik granulinių katilų veikimui ar jų ilgaamžiškumui, tačiau taip pat ir šildymo sistemos efektyvumui.

Reklama:

Įprastai rinkoje esančios žemesnės kokybės medienos granulės yra kiek pigesnės, lyginant jas su aukštos kokybės produktu. Jų kaina taip pat gali priklausyti ir nuo to, kokiais kiekiais jos yra perkamos. Tai reiškia, jog siekdami didinti pardavimus, granulių tiekėjai dideliais kiekiais jas parduoda pigiau. Dėl šios priežasties žmonės dažnai renkasi įsigyti medienos granules paletėmis, taip ne tik siekdami apsirūpinti visam šildymo sezonui, tačiau ir ženkliai sutaupyti.

Medienos granulių kokybė – labai svarbus rodiklis

Nepaisant žemesnės mažiau kokybiškų granulių kainos, sutaupyti vis dėlto pavyksta ne visuomet. Žemesnės kokybės medienos granulės gali neigiamai veikti ne tik šildymo sistemos efektyvumą, tačiau taip pat ir jos techninę būklę. Nuolat renkantis žemesnės kokybes granules, didėja granulinės šildymo sistemos gedimo tikimybė. Dažnai tokių sistemų remontas gali gerokai paploninti piniginę.

Medienos granulių kokybę parodančių savybių yra net kelios. Visų pirma, kokybiškos granulės visuomet bus pagamintos iš 100% natūralios medienos. Tai reiškia, jog jose nebus jokių papildomų priemaišų. Reikiamą informaciją apie medienos granulių sudėtį yra paprasta rasti ant jų įpakavimo, nes gamintojai tai privalo nurodyti. Tuo tarpu aukštos kokybės granulių gamintojai tuo naudojasi ir 100% natūralios medienos sudėtį nurodo ant pakuočių gana dideliais bei dėmesį akimirksniu patraukiančiais ženklais.

Pagrindinės savybės, kuriomis pasižymi aukštos kokybės medienos granulės

Kaip jau buvo minėta anksčiau, medienos granulių sudėtis – vienas iš svarbiausių kokybės rodiklių. Nors šis rodiklis yra iš tiesų svarbus, tačiau jis tikrai nėra vienintelis. Taip pat didelę įtaką medžio granulių kokybei daro ir jose esančios drėgmės kiekis.

Reklama:

Aukštos kokybės medžio granulės visuomet yra gaminamos tik iš tinkamai išdžviovintų pjuvenų, nes drėgna mediena dega sunkiau, o ir šilumos išskiria kur kas mažiau. Medienos granulių gamintojai jų gaminamose granulėse esančios drėgmės kiekį taip pat neretai nurodo ant pakuotės. Žinoma, reikėtų turėti omenyje, jog medžio granulės yra ypač jautrios drėgmei. Ši gali akimirksniu paveikti granules bei paversti jas netinkamomis naudojimui. Būtent dėl šios priežasties yra būtina pasirūpinti tinkamu jų sandėliavimu bei apsauga nuo galimo drėgmės poveikio.

Specialistai taip pat pabrėžia, jog įvertinti medienos granulių kokybę galima atkreipus dėmesį į jų peleningumą. Įprastai kokybiškesnės granulės pasižymi mažesniu peleningumu. Tai reiškia, jog jų degimo metu susidaro gerokai mažiau pelenų. Tai leidžia rečiau valyti granulinius katilus net ir šildymo sezono metu.

Paskutinis bei vienas svarbiausių kokybės rodiklių – kaloringumas, kuris nėra jokia išimtis ir taip pat dažnai yra nurodomas ant granulių pakuočių. Kaloringumas parodo, kiek šilumos jos degimo metu išskiria. Akivaizdu, jog daugiau šilumos išskiriančios medienos granulės yra kiekvieno šia šildymo sistema besinaudojančio žmogaus prioritetu.

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt