Sekite naujienas

Namams

Tobuli miegamojo baldai ir jų derinimas padės išplėsti erdvę

Paskelbta

-

Šiuolaikiniai butai yra pritaikyti skubančiam 21-ojo amžiaus žmogui, tad dažnai erdvumu tikrai nepasižymi. Nedideli būstai prašyte prašosi panaudoti įvairius triukus, kurių pagalba galima bent jau optiškai praplėsti turimą erdvę. Tai padaryti padeda ne tik įvairūs išmaniųjų  baldų sprendimai, tačiau ir optimalių baldų pasirinkimas bei jų kombinavimas tarpusavyje. Žinoma, įvairios sistemos įprastai leidžia sutaupyti vietos bendrojo naudojimo patalpose – virtuvėje ar vonioje. Tačiau miegamojo baldai gali padėti optiškai praplėsti net ir mažiausią miegamojo patalpą.

Svarbiausia – atidžiai išsimatuoti kambarį ir puikiai žinoti ne tik jo išmatavimus, bet ir tam tikras baldams taikomas taisykles. Įsirenginėjant miegamojo kambarį pirmiausia reikėtų numatyti vietą lovai. Mat prioritetas planuojant turėtų būti teikiamas didžiausių gabaritų baldams. Jei miegamajame stovės ir drabužių spinta, reikėtų numatyti vietas jiems abiems. Štai statant miegamajame lovą, derėtų palikti erdvės apie ją apeiti. Nuo sienų iki lovos šonų turėtų būti palikta bent po 60 centimetrų, o nuo lovos iki varstomų kambario durų (jei jos atsidaro į kambario vidų) rekomenduojamas net 90 centimetrų tarpas. Galvojant rinktis didesnę lovą ir mažinti tarpus aplink ją reikėtų tikrai gerai pagalvoti, mat miegamuoju bus naudojamasi kasdien, o  erdvės trūkumas greitai gali sukelti diskomfortą. Todėl geresnis variantas yra rinktis šiek tiek mažesnę lovą, kadangi kelios dešimtys centimetrų lovos pločio didelės įtakos miego kokybei nepadarys, tačiau galės padėti tinkamai išnaudoti turimą erdvę.

Reklama:

miegamojo baldai

Kuomet kambaryje jau yra išstatyti stambiagabaričiai miegamojo baldai, ateina laikas planuoti papildomų nedidelių baldų vietą bendroje erdvėje. Svarbu kambario neapkrauti, kadangi per didelis baldų kiekis erdvės ne tik nepadidins, bet veikiau sumažins. Nedideliam kambariui skirti miegamojo baldai turėtų vienodų spalvų ir pageidautina kuo šviesesnių atspalvių bei lengvų konstrukcijų. Jei miegamajame pakankamai erdvės – tokiu atveju galima rinktis ir tamsiai dažytus medžio masyvo baldus. Lengvumo pojūtį suteikia ir stiklinės detalės. Perregimos interjero puošmenos puikiai pasitarnauja kaip plotas pasidėti įvairius daiktus, tačiau optiškai užima žymiai mažiau vietos nei pilnatūriai baldai. Norint apstatyti kambarį papildomomis detalėmis, tokiomis kaip skaitymo lempos ar toršerai, juos reikėtų statyti tik lengvai pasiekiamose vietose. Tai reiškia, jei norima pasistatyti papildomo apšvietimo šaltinį ant naktinio stalelio, jį įjungti ar išjungti turi būti lengva tiesiog sėdint ant lovos.

Norint optiškai padidinti erdvę derėtų pasinaudoti ir papildomais akcentais, kurie sukuria erdvės pojūtį. Vienas iš tokių – dryželių ir juostelių panaudojimas kuriant miegamojo interjerą. Tai anaiptol nereiškia, kad reikėtų tapetuoti kambarį dryžuotais tapetais. Pakanka tiesiog parinkti keletą tekstilinių akcentų, kuria padės nukreipti dėmesį nuo sienų į kambario vidurį. Galima rinktis juostuotą kilimą, kuris kaip ir tinkamai išstatyti miegamojo baldai, padės optiškai padidinti  grindų plotą. Nenorintiems savo miegamajame tiesti kilimo, galima pasirinkti dryžuotą lovatiesę ar keletą dekoratyvinių pagalvėlių.

Svarbiausia miegamajame – komfortas. Dėl šios priežasties reikėtų atsižvelgti ir ne tik į baldus, bet ir į apšvietimo sprendimus. Miegamajame turėtų būti kuo daugiau natūralios šviesos, todėl turint galimybę derėtų planuoti kuo didesnius langus. Jie padeda ne tik sukurti jaukumo pojūtį, bet ir taip pat praplėsti turimą erdvę. Miegamojo baldai turėtų būti planuojami ir statomi atsižvelgiant į tai, iš kurios pusės šviečia saulė. Juk nesinori, kad nuo pat ankstyvo ryto į akis plieskusios saulės nebūtų matyti dar neįdienojus. Žinoma, neturint galimybės rinktis kur įrengti langą, tereiks pasirinkti tinkamą kambario išplanavimą ir pasirūpinti papildomais apšvietimo šaltiniais.

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2022 | Kopijuoti draudžiama |