Sekite naujienas

Pasaulis

“Incidentas turi būti ištirtas”: kas žinoma apie JAV branduolinio povandeninio laivo susidūrimą su nežinomu objektu

Paskelbta

-

JAV karinio jūrų laivyno spaudos tarnyba pranešė, kad “Seawolf” klasės atakos povandeninis laivas “USS Connecticut” Pietų Kinijos jūroje susidūrė su objektu. Dėl avarijos povandeninio laivo branduolinė varomoji sistema ir skyriai nebuvo pažeisti. JAV karinis jūrų laivynas tiria šį incidentą. Žiniasklaidos duomenimis, 11 JAV jūreivių patyrė vidutinio sunkumo ar lengvus sužeidimus, tačiau jų skubiai evakuoti į ligoninę neprireikė.

JAV atominis “Seawolf” klasės atakos povandeninis laivas “USS Connecticut” (SSN 22), atlikdamas užduotį tarptautiniuose vandenyse Indijos Ramiojo vandenyno regione, susidūrė su nežinomu povandeniniu objektu. Jungtinių Valstijų Ramiojo vandenyno laivyno spaudos tarnyba paskelbė pareiškimą.

Reklama:

“Spalio 2 d. popietę “Seawolf” klasės greitaeigis atakos povandeninis laivas “USS Connecticut” (SSN 22), būdamas paniręs, susidūrė su objektu”, – pranešė JAV karinis jūrų laivynas.

Pažymima, kad įgulos nariai nepatyrė gyvybei pavojingų sužalojimų.

Ramiojo vandenyno laivynas pažymėjo, kad povandeninio laivo būklė išliko saugi ir stabili, o “USS Connecticut” branduolinio variklio sistema ir skyriai nepažeisti ir visiškai veikiantys.

“Vertinama, kiek žalos padaryta likusiai povandeninio laivo daliai. JAV karinis jūrų laivynas neprašė pagalbos. Incidentas bus ištirtas”, – sakoma pranešime.

Vėliau JAV karinio jūrų laivyno instituto naujienų portalas, remdamasis Gynybos departamento atstovu spaudai, pranešė, kad per incidentą buvo sužeista 11 jūreivių, kurie patyrė lengvus ir vidutinio sunkumo sužalojimus. Jis sakė, kad po susidūrimo povandeninis laivas paviršiumi plaukė į Guamą ir turėtų ten atplaukti per 24 valandas.

Tačiau “Military Times” šaltinis teigė, kad nė vieno iš nukentėjusiųjų nereikėjo skubiai evakuoti į ligoninę, nors du įgulos nariai patyrė vidutinio sunkumo sužalojimus. Jis teigė, kad nukentėjusiųjų sužalojimus galima apibūdinti kaip “sumušimus, nubrozdinimus ir gilias pjautines žaizdas”. Be to, jis pažymėjo, kad įvykio metu topografija nerodė, jog priešais povandeninį laivą būtų buvusi žemė, be to, nebuvo jokių požymių, kad incidentas buvo priešiško pobūdžio.

JAV transliuotojas CNN teigė, kad “USS Connecticut” avarija įvyko didėjant įtampai tarp JAV ir Kinijos dėl Taivano. Istorijoje pažymima, kad povandeninis laivas anksčiau dalyvavo dideliame tarptautiniame “jėgos demonstravime” netoli Pietų Kinijos jūros, kuriame dalyvavo JAV, Didžiosios Britanijos, Japonijos, Australijos, Kanados ir Nyderlandų pajėgos. Pratybose dalyvavo 21-oji lėktuvnešių smogiamoji grupė.

Įtampą tarp Vašingtono ir Pekino rodo ir Valstybės departamento atstovo spaudai Nedo Price’o žodžiai.

“Esame labai susirūpinę dėl KLR provokacinės karinės veiklos netoli Taivano. Kaip jau minėjome, tokia veikla yra destabilizuojanti, kupina klaidingų sprendimų ir kenkia taikai bei stabilumui regione. Todėl raginame Pekiną nutraukti karinį, diplomatinį ir ekonominį spaudimą ir prievartą Taivanui”, – sakė jis per susitikimą.

Norėtume pridurti, kad spalio 1-4 d. KLR vykdė plataus masto karinius oro antskrydžius Taivano vandenyse. Tuo pat metu Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying apkaltino Vašingtoną provokaciniais veiksmais, kurie kenkia Kinijos ir JAV santykiams ir kenkia taikai bei stabilumui regione. Pareiškimas paskelbtas po to, kai Pentagonas pranešė remiantis Taivano savigynos pajėgumus, įskaitant planus parduoti ginklų už 750 mln. dolerių.

Savo ruožtu Baltųjų rūmų atstovė spaudai Jen Psaki pareiškė, kad JAV yra susirūpinusios dėl Kinijos “provokacinių veiksmų” aplink Taivaną, ir paragino Pekiną atsisakyti spaudimo ir prievartos Taipėjui. Tuo tarpu JAV įsipareigojimus salos teritorijai ji apibūdino kaip “nekintamus” ir padedančius palaikyti taiką ir stabilumą.

“Esame labai suinteresuoti taika ir stabilumu Taivano sąsiauryje. Todėl ir toliau padėsime Taivanui išlaikyti pakankamus savigynos pajėgumus”, – sakė ji.

Spalio 5 d. JAV prezidentas Joe Bidenas atskleidė, kad rugsėjo pradžioje per pokalbį telefonu su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu aptarė padėtį Taivane. Jis pabrėžė, kad pasiektas susitarimas laikytis ankstesnių susitarimų salos klausimu.

Tačiau spalio 7 d. laikraštis “The Wall Street Journal”, remdamasis šaltiniais, atskleidė, kad JAV specialiųjų operacijų padalinys ir jūrų pėstininkai daugiau nei metus Taivane neva vykdė slaptą veiklą, siekdami sustiprinti salos teritorijos gynybinius pajėgumus. Nuo to laiko Pentagonas pareiškė kaltinimus Kinijai dėl tariamos jų keliamos grėsmės.

“Negaliu komentuoti konkrečių operacijų, sąveikos ar mokymų, tačiau norėčiau pabrėžti, kad mūsų parama ir gynybiniai ryšiai su Taivanu išlieka nukreipti prieš dabartinę KLR keliamą grėsmę”, – sakė JAV gynybos departamento atstovas spaudai Johnas Sapple’as, kurio žodžius cituoja TASS.

Pasak jo, Pekinas ir JAV deda pastangas destabilizuoti padėtį Rytų ir Pietų Kinijos jūrose.

Naujienos

Verslo Vikingai

Nekilnojamas turtas3 d. prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Pirkitpadangas.lt vadovas Domantas Dulkė: „Į padangų verslą kaip naujokas aš nelįsčiau“

Domantui Dulkei dabar pats darbymetis. Pirkitpadangas.lt vadovas neslepia, kad jo verslas – labai sezoninis, o artėjant šaltajam metų sezonui ateina...

Justina Dargevičė fotografė Justina Dargevičė fotografė
Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

„Onzė“ vadovė Rasa Mišelinskė: „Logistikoje daugėja vadovių moterų ir tai labai džiugina“

Už „Taupykite savo laiką“ šūkiu besivadovaujančios logistikos kompanijos „Onzė“ vairo – veikli moteris, mama, kuri nebijo rizikuoti, bandyti ir imti...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |