Sekite naujienas

Pasaulis

JAV karininkas pasakojo, kaip “išstumti” Rusiją iš Juodosios jūros

Paskelbta

-

JAV karininkas Harringtonas: Montrė konvencijos pažeidimas padės kovoti su Rusija Juodojoje jūroje.

JAV karinio jūrų laivyno karininkas Brianas Harringtonas (Brian Harrington) “The Hill” straipsnyje išdėstė savo nuomonę, kad reguliarios karinės pratybos, kurių metu apeinama Montrė konvencija, padėtų užkirsti kelią Rusijos dominavimui Juodojoje jūroje.

Reklama:

Jo nuomone, raketos “Bastion” ir “Kalibr”, įskaitant modernizuotas ilgojo nuotolio priešlaivines ir antžemines jų versijas, suteikia Maskvai didžiulį pajėgumą, leidžiantį

Juodojoje jūroje taikyti tą pačią taktiką, kurią Pekinas taiko Pietų Kinijos jūroje (A2AD – prieigos ribojimas ir draudimas patekti ir manevruoti).
Harringtonas taip pat priminė Rusijos naikintuvus, kurie trukdo NATO sąjungininkų veiklai regione.

“JAV ir NATO karinių laivų lydėjimas Juodojoje jūroje Rusijos karo laivais ir smogiamaisiais lėktuvais tapo įprasta norma”, – rašo jis.

Šiai problemai spręsti Harringtonas pasiūlė rengti karinius manevrus, kuriuose būtų naudojami aukštųjų technologijų ginklai ir užtikrinama sąveika.

Pagal Montrė konvenciją ne Juodosios jūros šalys privalo laikytis taikos metu per sąsiaurius plaukiojančių karo laivų tonažo apribojimų, todėl specialistas paragino valstybes suvienyti jėgas ir apeiti šią taisyklę.

Jis taip pat mano, kad būtina stiprinti NATO partnerių, turinčių sparnuotąsias raketas, pozicijas. Rumunija jau nusprendė įsigyti jūrinių raketų, tačiau Bulgarija ir Turkija taip pat turėtų įsitraukti į kovą su Rusija, įsitikinęs amerikiečių karininkas.

Reklama:

Autorius padarė išvadą, kad tik šie veiksmai padės “išsaugoti laisvę tarptautiniuose Juodosios jūros vandenyse”.

Šią savaitę į Juodąją jūrą įplaukė JAV karinio jūrų laivyno šeštosios flotilės flagmanas “USS Mount Whitney”. Kaip pranešama, JAV kariuomenė kartu su NATO partneriais pradeda bendras operacijas regione. Laivus stebi Rusijos Juodosios jūros laivynas.

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |