Sekite naujienas

Pasaulis

JAV Kongresas pritarė iniciatyvai sugriežtinti sankcijas dėl Rusijos valstybės skolos

Paskelbta

-

Pagal pakeitimą draudimas turėtų būti taikomas Rusijos centrinio banko, Rusijos nacionalinio gerovės fondo ir Rusijos federalinio iždo išleistoms obligacijoms bet kuria valiuta, kurių išpirkimo terminas ilgesnis nei 14 dienų.

VAŠINGTONAS, rugsėjo 24 d. Ketvirtadienį JAV Atstovų Rūmai priėmė teisės akto iniciatyvą, kuri yra kitų finansinių metų (šalyje prasideda spalio 1 d.) gynybos biudžeto dalis ir pagal kurią amerikiečiams būtų uždrausta pirkti ar parduoti naujai išleistus Rusijos valstybės skolos vertybinius popierius ne tik pirminėje, bet ir antrinėje rinkoje dėl Rusijos kišimosi į Amerikos rinkimus.

Reklama:

JAV Kongreso žemųjų rūmų interneto svetainėje skelbiama, kad įstatymų leidėjai šią savaitę pritarė iniciatyvos įtraukimui į gynybos biudžeto projektą kaip pataisą. Ketvirtadienį Atstovų Rūmai pritarė įstatymo projektui. Pagal šį pakeitimą draudimas būtų taikomas Centrinio banko, Rusijos nacionalinio gerovės fondo ir Rusijos federalinio iždo išleistoms obligacijoms bet kuria valiuta, kurių išpirkimo terminas ilgesnis nei 14 dienų. Iniciatyva taip pat įpareigoja Nacionalinės žvalgybos direktoriaus biurą pateikti ataskaitą apie galimą užsienio kišimąsi į prezidento ir Kongreso rinkimus. Valstybės vadovas, gavęs šią ataskaitą, turi nuspręsti, ar sankcijas palikti galioti, ar jas sustabdyti.

JAV prekybos rūmai pasipriešino iniciatyvai, teigdami, kad ji apribos JAV bankų galimybes aptarnauti Rusijoje veikiančius verslo klientus. Jos atstovai mano, kad pataisa „turėtų nedidelį poveikį Rusijos galimybėms“ gauti lėšų pasaulio rinkose, atsižvelgiant į dideles jos atsargas, „tačiau kartu labai pakenktų JAV bendrovių veiklai Rusijoje“.

Maskva ne kartą aukštu lygiu atmetė Vašingtono kaltinimus dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus. JAV valdžios institucijos niekada nepateikė tokius kaltinimus patvirtinančių įrodymų.

Reklama:

Atstovų Rūmų pritarimas gynybos biudžetui automatiškai nereiškia, kad visos jame numatytos iniciatyvos įsigalioja. JAV Senatas dar turi patvirtinti kitokią gynybos biudžeto projekto versiją nei ta, kurią patvirtino žemieji parlamento rūmai. Po to bus sušaukta komisija, kuri susitars dėl abiejų projektų detalių. Abu rūmai dar kartą turės balsuoti už sutartą dokumentą, o po to jis bus nusiųstas valstybės vadovui pasirašyti. Visas procesas gali trukti iki žiemos pradžios.

Dabartinės sankcijos dėl Rusijos valstybės skolos

Birželio viduryje įsigaliojo JAV sankcijos keliems Rusijos valstybės skolos sandoriams. JAV finansų įstaigoms draudžiama dalyvauti Rusijos centrinio banko, Rusijos nacionalinio gerovės fondo arba Finansų ministerijos po 2021 m. birželio 14 d. išleistų rublinių arba nerublinių obligacijų sandoriuose pirminėje rinkoje. Be to, jiems draudžiama „skolinti šiems trims subjektams rubliais arba ne rubliais išreikštas lėšas“. Dabartinis draudimas taikomas tik naujai išleistiems valstybės skolos vertybiniams popieriams rubliais pirminėje rinkoje, bet ne antrinėje rinkoje ir ne esamiems valstybės skolos vertybinių popierių turėtojams.

Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos
Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |