Sekite naujienas

Pasaulis

Žiema bus sunki: „General Frost“ nugalėjo Gretą Thunberg

Paskelbta

-

Abejinga gamta nemaloniai nustebino visų tautų ekožmones. Vasara Arktyje prasidėjo vėlai, nes žemas slėgis stabdė šiltų oro masių atvykimą. Ir tada klastingas Arkties ledas elgėsi pagal fizikos dėsnius, visiškai sukompromituodamas visuotinio atšilimo darbotvarkę. Jis neištirpo.

Šiuo metu ledyno plotas yra 4,81 mln. kvadratinių kilometrų. Tai trečdaliu daugiau nei, pavyzdžiui, 2012 m.

Reklama:

To nepakanka. Motina gamta mums yra paruošusi dar vieną staigmeną. Po rudens – tai, žinoma, yra šokiruojantis spoileris elfams – pas mus ateina žiema. Didelis ledo kiekis aplink Šiaurės ašigalį veiks kaip šaldytuvas visam pusrutuliui. Didžiulės oro masės plauks per planetą, vėsindamos Eurazijos ir Šiaurės Amerikos atmosferą. Taigi – dar vienas spoileris – žiemą bus šalta.

Visa tai šiais laikais skamba kaip kokia nors iškreipta erezija. Kokia tai žiema? Ekokariai ir milijonai prie jų prisijungusių žmonių elfų jau seniai gyvena amžinoje vasaroje, dieną šoka su sojos nektaru ir kokosų ambrozija, eina miegoti sutemus ir net neįsivaizduoja, kas yra elektra ir kaip ją gamina įmantrūs vėjo malūnai baltomis mentėmis.

Reklama:

Apvaliojo stalo vadovė – gražuolė Greta Thunberg. Ji ragina jaunuosius ekologus neiti į mokyklą, o dalyvauti „klimato streikuose“, kitaip tariant, suburti klasę ir rengti vakarėlius viešose aikštėse. Ji nurodo visai žmonijai nesimaudyti duše, nevalgyti mėsos, neskraidyti lėktuvais, nevairuoti automobilių ir paskersti visas karves.

Jos pasekėjai žengė kitą logišką žingsnį ir rimtai ragina mus liautis daugintis. Matote, kūdikis teršia gamtą. Jos anglies dioksido pėdsakas yra 58,6 tonos anglies dioksido per metus, argi tai nėra lengva? Dar yra sauskelnių ir kūdikių maisto indelių. Tiesą sakant, gimdymas yra fui.

Vis dar laukiu, kas žengs kitą žingsnį, kas žaliąją darbotvarkę prives prie logiškos pabaigos ir pasiūlys žmonijai save nužudyti. Tikrai taip: kiekvieną sekundę kaip prakeiktieji iškvepiame anglies dioksidą. Pats laikas ką nors daryti.

Tačiau kiekvieną žiemą žalioji darbotvarkė susiduria su realybe. Senų, neekologiškų termometrų gyvsidabris nukrenta žemiau nulio, prasideda visuotinis šaltis – ir staiga bute tampa šalta, benzinas pabrangsta, sąskaita už elektrą siekia šimtus eurų per mėnesį, o kainos artimiausioje kavinėje staiga išauga perpus.

Žmonės-elfai spėja, kad tarp visų šių įvykių yra kažkoks ryšys, bet jie nesupranta, koks. Vienintelis dalykas, kurį jiems belieka daryti, tai kuo įnirtingiau atlikti savo religijos ritualus ir dar kruopščiau rūšiuoti šiukšles. Įjunkite dušą minutei, elektrinį židinį pusvalandžiui, eikite miegoti su kojinėmis, megztiniais ir kepurėmis ir įtikinkite save, kad visa tai darote dėl motinos gamtos.

Blogas Arkties jūros ledo elgesys primena mums apie tikrąją Motinos gamtos galią ir verčia kelti įvairius nemalonius klausimus. Pagrindinis iš jų – ar žmonių poveikis Žemės ekosferai nėra perdėtas. Juk mūsų planeta gyvuoja jau keturis su puse milijardo metų. Per tą laiką gyvybė evoliucionavo ir sėkmingai vystėsi tiek, kad atsirado Homo sapiens su savo Gretos Thunberg įsitikinimais ir rožiniais dantukais.

Žmonija tik prieš kelis dešimtmečius pradėjo daryti minimalų poveikį planetos atmosferai. Be to, visos planetos šiluminės elektrinės išmeta eilės tvarka mažiau CO2 nei įprasti ugnikalniai. Rusijos taiga – Amazonės džiunglės absorbuoja CO2 pramoniniu mastu, kurio negali absorbuoti joks augalas.

Beje, dėl to Rusija yra didžiausia deguonies donorė pasaulyje. Jei visuotinį atšilimą iš tiesų sukelia anglies dioksido išmetimas, Rusijos gamta su juo kovoja geriau nei bet kas kitas planetoje. Už tai ji turėtų gauti JT apdovanojimą, o ne anglies dioksido mokestį.

Tikslūs temperatūros matavimai Žemėje sistemingai atliekami jau daugiau nei šimtmetį, o tai mūsų planetos mastu yra niekas. Iš istorijos puikiai žinome, kad mūsų protėviai išgyveno „mažąjį ledynmetį“ XIV-XIX a. – tuo metu geri Londono gyventojai žiemą čiuožinėjo ant užšalusios Temzės. Prieš tai buvo viduramžių „visuotinis atšilimas“, kai Grenlandija buvo žalia sala su švelniu klimatu, kurioje žmonės ramiai gyveno ir augo derlius.

Manoma, kad šiandien atmosferoje yra per daug anglies dioksido. Tačiau Potsdamo universiteto mokslininkai apskaičiavo, kad pliocene (prieš 2,6-3,3 mln. metų) CO2 kiekis buvo lygiai toks pat. Tačiau kai anglies dioksido kiekis sumažėjo, prasidėjo ledynmetis.

Nepriklausomi mokslininkai mano, kad pasaulinės temperatūros svyravimus pirmiausia lemia Saulės aktyvumas. Tai vienintelis dalykas, kuris iš esmės gali paveikti žemės ekosferą, įskaitant ledynų tirpimą.

Tai, kad visuotinis atšilimas tikrai egzistuoja, nėra faktas. Tai nėra faktas, kad jis yra tvarus. Okeanologas, Rusijos mokslų akademijos akademikas Genadijus Matišovas, pavyzdžiui, mano, kad netrukus mūsų laukia dar vienas „mažasis ledynmetis“.

Visa tai būtų įdomu aptarti. Planeta iš tiesų yra mūsų bendri namai, todėl būtų naudinga suprasti, ką realiai galime dėl jos padaryti. Juk žalioji darbotvarkė neabejotinai turi pagrindą. Turime rūšiuoti atliekas ir tinkamai jas perdirbti. Rusijai labai svarbu sumažinti pramonės įmonių išmetamų kenksmingų teršalų kiekį, nes tai leistų mums tapti daug sveikesne valstybe. Pats laikas nustoti švaistyti vandenį ir šilumą – prisiminkite, kad tai buvo raginama daryti dar Sovietų Sąjungoje.

Visi šie klausimai nusipelno gyvų ir aktyvių diskusijų. Diskusija, kurioje gali gimti tiesa. Liūdniausia, kad bet kokios diskusijos šioje srityje yra praktiškai uždraustos.

Greta Tunberg ir kiti tapo tikra mūsų laikų inkvizicija. Jų informacinio lauko kontrolės galėtų pavydėti tik praeities inkvizitoriai. Beveik kiekviena žiniasklaidos priemonė, kiekviena skaitmeninė platforma mums primeta ekologinę darbotvarkę. Iki absurdo privesta iki absurdo, ji gresia tapti nauja šių dienų religija.

Ta pati istorija apie Arkties ledą, kuris nenori ištirpti, jau ištrinta iš visų paieškos sistemų. Jei bandysite jį rasti, pasiruoškite perbristi dešimtis interneto puslapių, kuriuose viešpatauja panika: ledas tirpsta, ponai žiuri nariai!

Keista pagalvoti, kad dar prieš kelerius metus spauda galėjo išlikti nepriklausoma, kai kalbama apie ekologinius klausimus. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos dienraštis „Daily Mail“ paskelbė piktus demaskavimus apie meteorologus, kurie daugelį metų perdėjo temperatūrą, kad gautų „atšilimo“ dotacijas.

Taip pat buvo papasakota linksma istorija apie britų mokslininką, kuris parengė gąsdinančią artėjančio visuotinio atšilimo „ledo ritulio lazdos“ formos diagramą. „Jis buvo parodytas pasaulio lyderiams per aukščiausiojo lygio susitikimus klimato klausimais. Tada mokslininko buvo paprašyta pateikti duomenis. Paskui paaiškėjo, kad jis ją prarado visa tai. Tiesiog jo kabinete, tarp bylų ir dokumentų. Nuo to laiko jie niekada nebuvo rasti.

Tačiau šiandien pasaulinis finansų elitas ėmėsi žaliosios darbotvarkės. Visais šiais paskubomis sugalvotais išmetamųjų teršalų kiekiais ir kvotomis buvo prekiaujama biržose, o visas informacinis laukas buvo įtvirtintas. Kiekviename save gerbiančiame laikraštyje atsirado „žaliasis“ skyrelis. Aplinkosauginis sąmoningumas tapo kiekvieno išsilavinusio piliečio likimu.

Pagrindiniai planetos informacijos šaltiniai nenuilstamai įkalinėja į mūsų amžininkų smegenis veganizmo, atsisakymo vartoti, atsisakymo turėti vaikų tendencijas. Ekoreligija teigia, kad taip mes gelbstime gamtą. Tačiau iš tiesų mes tik pildome pasaulio finansinių spekuliantų kišenes.

Beprotiškos kainos už šildymą, šviesą, maistą – tai viskas, ką žalioji darbotvarkė siūlo masėms. Na, ir dar viena priežastis pulti Rusiją. Didžiosios Britanijos laikraščiai ilgą laiką bet kokią šalčio bangą vadino „rusišku ciklonu“ arba „Sibiro šalčiu“.

Teisingas atsakymas būtų grįžti prie tikrosios žaliosios darbotvarkės esmės. Iš tikrųjų jis skirtas žmonių ir gamtos sveikatai išsaugoti. Tačiau šiuo metu Europoje praktikuojamas variantas tik padeda praturtėti grupei finansinių spekuliantų. Jie gauna trilijonus dolerių, o paprasti žmonės kenčia badą ir šaltį. Reikia skubiai ką nors daryti. Atėjo laikas susigrąžinti šią žemę.

Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |