Sekite naujienas

Paslaugos

Kaip teisingai rašyti CV

Paskelbta

-

Ieškant darbo neretai tenka susidurti su gyvenimo aprašymo (CV) kūrimu. CV tai yra jūsų reprezentacinis dokumentas, kuri darbdaviui nupiešia jūsų kaip darbuotojo vaizdą. Jei tai yra pirmasis darbas, tai CV gali atrodyti tuštesnis, tačiau vis tiek verta į jį sudėti informacijos apie save.

CV rašymo patarimai

Kaip rašyti CV žino tikrai ne kiekvienas, o tiems kurie žino, galima pasitikrinti žinias. Pirmiausia jums reikėtų nuspręsti kokio darbo ieškote ir CV priderinti būtent tai darbo vietai. Jei norite pretenduoti į keletą skirtingų darbo vietų, patartina turėti atskirą CV kiekvienai iš jų. Tuo atveju kai dar nėra darbinės patirties galima naudoti savanorišką veiklą ar mokykloje/universitete vykdytus projektus. Kiekvienas iš jų turėtų darbdaviui atspindėti jūsų atitikimą keliamiems reikalavimams.

Reklama:

Taip pat CV labai svarbu laikytis chronologinės įvykių sekos. Nepamirškite, kas vyko po ko, nurodykite jų datas ir trukmę. Taip pat gerai apgalvokite ar šie dalykai yra verti būti jūsų CV ir ar pakankamai atspindi jūsų tinkamumą darbo pozicijai. Neretai kandidatai meluoja savo CV – venkite to. Kiekvienas melas priveda prie didesnių melų ir tai gali turėti įtakos jūsų tolimesnei karjerai.

Svarbiausia, rašykite taisyklingai, nenaudokite žargono. Įsitikinkite, kad nėra gramatikos klaidų ar kitų neigiamą įtaką keliančių aspektų (religinės, politinės pažiūros). CV yra jūsų sielos ir darbinių savybių veidrodis, todėl jame neturėtų būti jokios su darbu nesusijusios informacijos.

Galiausiai nepamirškite, kad CV turėtų tilpti į vieną A4 formato lapą (jei daug patirties tuomet į du). Prieš siųsdami savo CV įdėmiai perskaitykite darbo skelbimą ir pasitikrinkite ar įtraukėte viską ko ten reikalaujama. Pavyzdžiui, darbo skelbime gali būti prašoma atsiųsti CV el. paštu arba pridėti motyvacinį laišką. Kai nusprendžiate, kad viską ko reikia turite – siųskite.

Skaitykite

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |