Sekite naujienas

Renginiai

Prieš 50 metų ir dabar: žinomi vilniečiai rinkosi švęsti miesto simbolio jubiliejaus

Paskelbta

-

Trečiadienį, CUP terasoje, vilniečiams pristatyta unikali nuotraukų paroda. 50 metų sukaktį švenčiantis prekybos centras CUP menininkų atkurtuose istoriniuose kadruose atgijo naujai – atskleisdamas Vilniaus centrinio verslo rajono virsmą. Susirinkusiems svečiams apie sostinės kūrimosi užkulisius pasakojo žinomas istorikas, profesorius Alfredas Bumblauskas.

Prekybos centras menkai urbanizacijos paliestame dešiniajame Neries krante – tokią netikėtą naujojo Vilniaus viziją praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje nupiešė architektai broliai Nasvyčiai. Šiandien aktyviame verslo rajone CUP pastatą supa dangoraižiai, o pramogų ir laisvalaikio zonos vasarą tampa pagrindiniu miesto traukos objektu.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Pro šalį keliavo ir karaliaus Mindaugo karūna

Istoriko prof. A. Bumblausko teigimu, yra pagirtina, jei miestas turi kelis traukos centrus ir nėra sutapatinamas tik su viena vieta. „Tai rodo miesto brandą ir turtingumą – Vilnius tampa solidžiu miestu, kuriame yra įvairių, širdžiai malonių traukos taškų, vienas tokių yra ir šis naujasis verslo rajonas“, – sakė A. Bumblauskas.


Pasak jo, prekybos centro CUP vieta, remiantis istorija, buvo itin svarbi strateginiu požiūriu.

„Dar karaliaus Mindaugo laikais šalia Šv. arkangelo Rapolo bažnyčios buvo nusitiesusi Ukmergės trasa, kuri jungė Rygą su Vilniumi. Šiuo keliu buvo gabenama ir karūna, skirta istorinei karaliaus Mindaugo ir karalienės Mortos karūnavimo ceremonija“, – miesto istorija dalijosi profesorius.

Svarbiausia – nenustoti keistis


Prekybos centrui jau beveik dvidešimt metų vadovaujanti Ona Nevinskienė kalbėdama apie ilgaamžiškumą akcentavo gebėjimo prisitaikyti prie besikeičiančių vilniečių poreikių svarbą.

„Per pusę amžiaus prekybos centras išgyveno be galo daug pokyčių ir tapo neišvengiama miesto centro dalimi, pro mus visi praeina, visi užsuka, dešinysis Neries krantas atrodo nebeįsivaizduojamas be prekybos centro ir mes džiaugiamės būdami centrinio verslo rajono dalimi“, – sakė O. Nevinskienė.

CUP sieja su nostalgiškais prisiminimais


Renginio metu savo prisiminimais apie prekybos centrą CUP pasidalijo ir Vilniaus miesto vicemerė Donalda Meiželytė:

„Tikiu, kad kiekvienas vilnietis turi istoriją, susijusią su CUP. Visąlaik prie prekybos centro CUP augo gražiausios alyvos visame Vilniuje, o studijų metais kartu su draugėmis vėlai vakare važiuodavome iki CUP nusiskinti alyvos šakų. Labai atsiprašau už tai, bet jos buvo be galo gražios, o prisiminimai ir jų kvapas išliko visam gyvenimui“, – asmenine istorija dalijosi D. Meiželytė.

Vicemerė pridūrė, jog džiaugiasi prekybos centro CUP virsmu, kuriama saugia ir judria kaimynyste, atsinaujinusia alėja ir miesto daržu, kuris vilniečiams suteikia tikrą atgaivą.

„Gera su jumis būti, dirbti ir matyti, kad rūpinatės ne tik prekyba, bet ir prisidedate prie sostinės kultūros vystymo“, – teigė D. Meiželytė.

Miestiečių laukia istorija po atviru dangumi


Per pastaruosius 50 metų erdvė už Baltojo tilto keitėsi neatpažįstamai – čia kuriasi novatoriški verslo centrai, atsinaujino Neries krantinė, o šiandien ši vieta ypač pamėgta jaunimo ir aktyviai laisvalaikį leidžiančių miestiečių.

Apžiūrėti fotografijose užfiksuotus stebinančius miesto kontrastus parodos organizatoriai kviečia iki liepos pabaigos. Parodą lankytojai ras po atviru dangumi, pėsčiųjų alėjoje, šalia PC CUP įėjimo.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |