Sekite naujienas

Renginiai

Vilniaus šaltibarščių festivalis – jau šį šeštadienį: ko nepraleisti? (programa)

Paskelbta

-

Pasitikti vasarą Vilnius kviečia šaltibarščių skoniais ir spalvomis – jau šį šeštadienį, birželio 1–ąją, sostinėje vyks antrasis Vilniaus šaltibarščių festivalis. Šalia Tymo turgaus, Bastėjos kalno papėdėje, Kūdrų parke ir kitur senamiestyje vilniečius bei sostinės svečius pasitiks išskirtinės nemokamos pramogos visai šeimai. Festivalio organizatoriai išskyrė svarbiausias programos dalis, kurių verta nepraleisti.

Sieks dviejų unikalių rekordų

Šiemet Vilniaus šaltibarščių festivalis apjungs tiek sostinės gastronomiją, tiek įvairiausias pramogas, kultūrą ir net sportą. Vienas iš ryškiausių šių metų renginių – rekordų siekimas. Festivalio svečiai kviečiami prie ilgiausio šaltibarščių stalo, kurio ilgis sieks 362 metrus – tiek metų skaičiuojama nuo batvinių sriubos, kuri laikoma šaltibarščių pirmtake, pirmojo paminėjimo Vilniaus mieste. Prie rekordinio stalo lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ vaišins šaltibarščiais – siekiama susodinti ir rožine sriuba pavaišinti rekordinį kiekį – tūkstantį – žmonių.

Norintys prisidėti prie unikalių rekordų siekimo birželio 1 d. nuo 12.30 val. turėtų atvykti į šalia Tymo turgaus esančią Aukštaičių gatvę (išankstinė registracija nebus vykdoma), kur juos pasitiks ir prie įspūdingo ilgio stalo susėsti padės festivalio organizatoriai bei savanoriai.

Čiuožykla nuo Bastėjos kalno

Kaip ir pernai, taip ir šiemet festivalio epicentru taps čiuožykla nuo Bastėjos kalno į milžinišką dirbtinį šaltibarščių dubenį. Festivalio vedėjai Mindaugas Stasiulis ir Gian Luca Demarco pasitiks visus dalyvius, pasiruošusius išbandyti jėgas čiuožykloje, veiksiančioje nuo 11:00 val. iki 17:00 val.

Itin svarbi šventės dalis yra apranga – renginio svečiai kviečiami pasipuošti drabužiais bei aksesuarais, įkvėptais šaltibarščių, o įdomiausių kostiumų savininkai bus apdovanoti festivalio partnerių įsteigtais prizais specialiuose rinkimuose vakarinio koncerto metu Rotušės aikštėje 19:30 val.

Festivalio teritorijoje taip pat veiks atskira erdvė vaikams su specialiai jiems pritaikytu stilizuotu šaltibarščių dubeniu, kur mažieji galės saugiai pramogauti. Bus įrengta ir erdvė jaunimui, kurioje jaunieji festivalio lankytojai galės susitikti su žymiais „Youtube“ video kūrėjais, taip pat poilsio zona Kūdrų parko pievoje. Tymo turguje įsikurs ir dvi dešimtys maisto vagonėlių, kur bus galima paragauti skirtingų šaltibarščių ir kitų rožinių patiekalų. Taip pat veiks prekybinė zona, kur lankytojai turės galimybę įsigyti specialiai šiam festivaliui pagamintų suvenyrų.

Šaltibarščiai sujungs ir meną, ir muziką bei sportą

Kūdrų parkas taps erdve ir menininkų pasirodymams. Šeštadienį nuo 12 val. Lietuvoje ir užsienyje gerai žinoma performansų kūrėja Monika Dirsytė kvies prisiminti savo šaknis bei pradės net 6 valandas truksiantį performansą „Šaknys“.

Dar viena smagi pramoga laukia vakarop Stanislovo Moniuškos skvere (šalia Šv. Kotrynos bažnyčios), kur 18:00 val. startuos rožinis padavėjų maratonas. Bėgdami 600 metrų ilgio trasoje nuo Šv. Kotrynos bažnyčios iki Rotušės aikštės padavėjai stengsis ne tik kuo greičiau įveikti maršrutą, bet ir išlieti kuo mažiau šaltibarščių.

Bėgimo nugalėtojai bus apdovanoti koncerto Rotušės aikštėje metu, kur festivalį uždarys muzikinė programa. Nuo 16:30 val. ant scenos bus galima pasiklausyti jaunųjų grupių „Frizz“, „Pupkyte“, „Imbieras“ ir „Eiktubaiktu“ pasirodymų, o nuo 18:30 val. prasidės pagrindinė šventinio vakaro dalis, kurioje pasirodys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Saulės kliošas“ ir „Gamka“.

Prie festivalio jungėsi beveik 200 partnerių

Prie antrą kartą šiemet vyksiančio Vilniaus šaltibarščių festivalio prisijungė rekordinis partnerių kiekis – beveik 200 organizacijų. Pasak festivalį organizuojančios Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Dovilės Aleksandravičienės, tokia gausi partnerių įvairovė padės sukurti daug unikalių ir išskirtinių patirčių festivalio lankytojams.

„Tai, kad Vilnius vėl sužibės rožine spalva, nebūtų įmanoma be mūsų partnerių, kurie šiemet jungėsi itin aktyviai. Nekantriai laukiame šeštadienio ir kviečiame visus atvykti į Vilnių, drąsiai dalyvauti rekorduose ir konkursuose, žinoma, prisiragauti šaltibarščių ir su pačia geriausia nuotaika atidaryti vasaros sezoną“, – kviečia D. Aleksandravičienė.

Visą festivalio programą ir žemėlapį rasite: https://www.govilnius.lt/saltibarsciu-festivalis

Festivalio programas ir žemėlapį festivalio dieną bus galima pasiimti Tymo turguje šeštadienį įsikursiančiame turizmo informacijos centre.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |