Sekite naujienas

Sveikata

Kūno detoksas – jis svarbus ar tai tik išmislas? Atsako vaistininkė

Paskelbta

-

Artėjant pavasariui vis daugiau žmonių gali susimąstyti apie grįžimą prie sveikesnės mitybos ar netgi griebtis kūno detokso. Kalbama, kad patys imdamiesi detoksikacijos priemonių, mes galime iš organizmo pašalinti nuodingųjų medžiagų toksinų perteklių, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidžia: mūsų organizmas pats puikiai geba pašalinti toksinus, tik jam kartais gali prireikti pagalbos. Ji įvardija 10 patarimų, kaip mes galime padėti organizmui.

Organizmas žino, ką daro

Organizmo detoksikacija yra natūralus procesas, pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, toksinų šalinimas yra organizmo, o ne mūsų pareiga.

„Už detoksą yra atsakingas organizmas, o ne mes. Mes nebent galime stebėti jo siunčiamus pagalbos prašymo signalus, kurie pasireiškia kaip virškinimo sutrikimai, viduriavimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas ar energijos trūkumas. Juos pastebėję mes galime padėti organizmui sklandžiau dirbti jo darbą – t. y. papildomomis priemonėmis pagerinti medžiagų apykaitą ir žarnyno veiklą. Kai jos veiks geriau, tai ir organizmas šalins toksinus lengviau“, – pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė.

Kaip galime padėti organizmui?

Vaistininkė pastebi, kad kartais kūno detoksą žmonės lygina su dietomis. Todėl ji pabrėžia – norint išvalyti toksinus, nevalia nusilpninti organizmo dietomis, o kaip tik vertėtų stiprinti žarnyno veiklą. Todėl ji dalinasi 5 patarimais, kurie padės jūsų organizmui lengviau pašalinti toksinus.

1. Į mitybą įtraukite skaidulas. Jos palengvina mūsų žarnyno veiklą ir suteikia sotumą jausmą. Daugiausiai jų yra pilno grūdo produktuose, ankštinėse daržovėse, vaisiuose ir riešutuose, taip pat galima ieškoti ir maisto papilduose.

2. Balkšvojo gysločio sėklų luobelės. Tai viena efektyviausių skaidulinių medžiagų. Balkšvųjų gysločių sėklų luobelės gali padėti palaikyti normalią virškinimo sistemos funkciją ir žarnyno veiklą, normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje.

3. Šilto vandens stiklinė su citrina. Šis derinys veikia kaip natūralus diuretikas, pašalinantis toksinus iš organizmo. Reguliariai rytais išgeriama vandens stiklinė su citrina gali pagerinti kepenų veiklą, stiprinti imunitetą, padidinti energijos kiekį bei pagerinti nuotaiką.

4. Apsiskaičiuokite, kiek vandens išgerti. Vanduo organizmui padės išvalyti toksinus ir palaikyti natūralų skysčių kiekį. Norint žinoti, kiek tiksliai reikia išgerti vandens, moterys turėtų 0.037 l padauginti iš savo svorio, o vyrai – 0.035 l.

5. Nepamirškite probiotikų. Probiotikai, dar kitaip žinomi kaip gerosios bakterijos, palaiko žarnyno veiklą ir stiprina mikrobiomą.

6. Prebiotikai. Vartoti vien probiotikų nepakanka. Lygiagrečiai vartokite ir prebiotikus, kurie sudaro palankią terpę daugintis gerosioms probiotinėms bakterijoms.

7. Maisto papildai lieknėjimui. Žmonės vis dažniau vaistinėse dairosi šių maisto papildų. Jie iš tiesų gali pagerinti medžiagų apykaitą, tačiau tam būtina lygiagrečiai mankštintis ir sveikai maitintis.

8. Venkite druskų, cukraus ir konservantų. Norint pagerinti žarnyno veiklą, geriausia valgyti šviežias daržoves ir vaisius, žalumynus ir kruopas.

9. Miegas. Reguliarus paros režimas bei 6-8 valandos miego suaugusiajam gali prisidėti prie geresnės žarnyno veiklos ir lengvesnės organizmo detoksikacijos.

10. Mankšta. Reguliari mankšta ar dažnesni ilgi pasivaikščiojimai gali pagerinti mūsų medžiagų apykaitą, o drauge su ja organizmas lengviau pašalins toksinus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |