Paskelbta
2 metai prieš-
By
LukasArtėjant pavasariui vis daugiau žmonių gali susimąstyti apie grįžimą prie sveikesnės mitybos ar netgi griebtis kūno detokso. Kalbama, kad patys imdamiesi detoksikacijos priemonių, mes galime iš organizmo pašalinti nuodingųjų medžiagų toksinų perteklių, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidžia: mūsų organizmas pats puikiai geba pašalinti toksinus, tik jam kartais gali prireikti pagalbos. Ji įvardija 10 patarimų, kaip mes galime padėti organizmui.
Organizmas žino, ką daro
Organizmo detoksikacija yra natūralus procesas, pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, toksinų šalinimas yra organizmo, o ne mūsų pareiga.
„Už detoksą yra atsakingas organizmas, o ne mes. Mes nebent galime stebėti jo siunčiamus pagalbos prašymo signalus, kurie pasireiškia kaip virškinimo sutrikimai, viduriavimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas ar energijos trūkumas. Juos pastebėję mes galime padėti organizmui sklandžiau dirbti jo darbą – t. y. papildomomis priemonėmis pagerinti medžiagų apykaitą ir žarnyno veiklą. Kai jos veiks geriau, tai ir organizmas šalins toksinus lengviau“, – pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė.
Kaip galime padėti organizmui?
Vaistininkė pastebi, kad kartais kūno detoksą žmonės lygina su dietomis. Todėl ji pabrėžia – norint išvalyti toksinus, nevalia nusilpninti organizmo dietomis, o kaip tik vertėtų stiprinti žarnyno veiklą. Todėl ji dalinasi 5 patarimais, kurie padės jūsų organizmui lengviau pašalinti toksinus.
1. Į mitybą įtraukite skaidulas. Jos palengvina mūsų žarnyno veiklą ir suteikia sotumą jausmą. Daugiausiai jų yra pilno grūdo produktuose, ankštinėse daržovėse, vaisiuose ir riešutuose, taip pat galima ieškoti ir maisto papilduose.
2. Balkšvojo gysločio sėklų luobelės. Tai viena efektyviausių skaidulinių medžiagų. Balkšvųjų gysločių sėklų luobelės gali padėti palaikyti normalią virškinimo sistemos funkciją ir žarnyno veiklą, normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje.
3. Šilto vandens stiklinė su citrina. Šis derinys veikia kaip natūralus diuretikas, pašalinantis toksinus iš organizmo. Reguliariai rytais išgeriama vandens stiklinė su citrina gali pagerinti kepenų veiklą, stiprinti imunitetą, padidinti energijos kiekį bei pagerinti nuotaiką.
4. Apsiskaičiuokite, kiek vandens išgerti. Vanduo organizmui padės išvalyti toksinus ir palaikyti natūralų skysčių kiekį. Norint žinoti, kiek tiksliai reikia išgerti vandens, moterys turėtų 0.037 l padauginti iš savo svorio, o vyrai – 0.035 l.
5. Nepamirškite probiotikų. Probiotikai, dar kitaip žinomi kaip gerosios bakterijos, palaiko žarnyno veiklą ir stiprina mikrobiomą.
6. Prebiotikai. Vartoti vien probiotikų nepakanka. Lygiagrečiai vartokite ir prebiotikus, kurie sudaro palankią terpę daugintis gerosioms probiotinėms bakterijoms.
7. Maisto papildai lieknėjimui. Žmonės vis dažniau vaistinėse dairosi šių maisto papildų. Jie iš tiesų gali pagerinti medžiagų apykaitą, tačiau tam būtina lygiagrečiai mankštintis ir sveikai maitintis.
8. Venkite druskų, cukraus ir konservantų. Norint pagerinti žarnyno veiklą, geriausia valgyti šviežias daržoves ir vaisius, žalumynus ir kruopas.
9. Miegas. Reguliarus paros režimas bei 6-8 valandos miego suaugusiajam gali prisidėti prie geresnės žarnyno veiklos ir lengvesnės organizmo detoksikacijos.
10. Mankšta. Reguliari mankšta ar dažnesni ilgi pasivaikščiojimai gali pagerinti mūsų medžiagų apykaitą, o drauge su ja organizmas lengviau pašalins toksinus.
Už savaitės suksime laikrodžius valanda atgal: kaip galime pasirūpinti savo savijauta iš anksto?
Nuryti vaistus ar vitaminus – tikras iššūkis? Vaistininkė pataria, ką daryti
Ruošiatės margučių dažymui? Vaistininkė pataria, kokių medžiagų svarbu vengti
Saugokitės erkių: 5 retai išgirstami faktai apie erkių sukeliamas ligas
Orų permainos: mitas ar tiesa, kad dėl to skauda sąnarius?
Sodininkystės sezonas prasideda: pasikartokite žinias apie stabligę ir pirmą pagalbą įsipjovus
Šią savaitę grįžo peršalimo ligos – auga virusus nustatančių testų įsigijimas
3 ramybės mėnesiai baigiasi: nuo kovo pataria pradėti saugotis erkių ir pasiskiepyti nuo erkinio encefalito
Peršalote ir naktimis kankina kosulys? Pataria, kaip gydyti sausą ir šlapią kosulius
Telekomunikacines paslaugas Lietuvoje teikianti bendrovė UAB „Consilium optimum“, vartotojams žinoma kaip prekės ženklas „Fastlink“, pradeda platinti viešą 3 metų trukmės...
Lietuvių prekybos technologijų bendrovė „StrongPoint“ stiprina savo buvimą tarptautinėse rinkose ir pradeda bendradarbiauti su vienu iš didžiausių Jungtinės Karalystės mažmeninės...
Trečiąjį šių metų ketvirtį „European Merchant Bank” („EMBank”) grynasis pelnas augo beveik 2 kartus, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai....
Lietuvoje šiuo metu veikia apie 200 tūkst. įmonių, tačiau tik nedidelė dalis jų renkasi verslo paskolas. Daug dažniau verslas Lietuvoje...
Ekspertai teigia, jog klientų aptarnavimo srityje darbdaviai, norėdami išlaikyti darbuotojus, susiduria su vis daugiau iššūkių, tarp kurių bene svarbiausias –...
Prasidėjus žiemai, vairavimo sąlygos tampa vis sudėtingesnės, tačiau tinkamai pasiruošus ir laikantis tam tikrų taisyklių galima išvengti pavojų. Profesionalus lenktynininkas...
Kalėdiniai dovanų rinkiniai su gardžiais maisto produktais – patogus ir veiksmingas būdas įveikti dažnai nelengvą šventinio apsipirkimo užduotį, o praktiškos dovanos –...
Dr. Erika Vaiginienė, Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto docentė ir Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ metodologė Bet kurio...
Laikotarpis prieš Kalėdas – kupinas laukimo, dovanų paieškų bei nuolaidų medžioklės rūpesčių, tačiau tuo pačiu metu didesnę pavarą įjungia ir...