Sekite naujienas

Sveikata

Orų permainos: mitas ar tiesa, kad dėl to skauda sąnarius?

Paskelbta

-

Besikeičiant orams, o ypač, kai jie atvėsta, vis dažniau galima išgirsti žmonių nusiskundimų dėl sąnarių skausmų. Dažnai sulaukianti klausimų, ar orai iš tiesų veikia mūsų sąnarius, „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad kartais orai tam gali turėti įtakos, tačiau neretu atveju problema slypi giliau. Visgi, ji dalinasi patarimais, kaip šiuo laikotarpiu, vyraujant permainingiems orams, palengvinti jaučiamus sąnarių skausmus.

Ar tikrai orai veikia sąnarius?

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Šią savaitę stebint ryškias orų permainas – nuo pavasariškų orų iki sugrįžusios žiemos, vaistininkė Elvyra Ramaškienė pastebi, kad vaistinėse apsilankę pacientai dažniau skundžiasi sąnarių skausmais.

„Iš tiesų nėra vieno aiškaus paaiškinimo, kodėl šiuo laikotarpiu kai kuriems žmonėms pradeda skaudėti sąnarius. Viena iš teorijų – kad krentant atmosferos slėgiui, sąnarių audiniai ir sausgyslės šiek tiek prasiplečia ir taip dirgina nervų galūnėles. Kiti mano, kad atšalus orams sąnariuose esantis slidus ir klampus skystis pradeda tirštėti ir džiūti. Kai jo lieka mažiau – judant sąnarius skauda labiau“, – pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė.

Visgi, vaistininkė priduria, kad sąnarių skausmais neatsiranda iš niekur. Anot jos, dažnai skausmo priežastis gali būti ne pasikeitę orai, bet patirtos traumos ar lėtinių ligų paūmėjimas. Bet kuriuo atveju, ji nuramina – yra būtų, kaip galima palengvinti varginantį skausmą.

Šildykite sąnarius

Šilumos terapija ir paprasčiausias šiltesnis apsirengimas gali padėti išvengti arba sumažinti sąnarių skausmus, pasakoja vaistininkė.

„Dauguma žino, kad sužeistą sąnarį reikia vėsinti šaltais kompresais, tačiau jeigu jį skauda ne dėl patirtos traumos, vertėtų išbandyti šilumos terapiją. Pirmiausia, vaikščiojant lauke šilčiau apsirenkite, o namuose galite išbandyti šiltų kompresų laikymą prie skaudančių sąnarių, taip pat naudinga pagulėti šiltoje vonioje. O jeigu dar namuose iš seno turite šildomąją pūslę, pripildykite ją karštu vandeniu ir naudokite vietoje kompresų. Sąnariai turėtų išties bent šiek tiek atsipalaiduoti. Tik darykite tai ne ilgiau nei 20 minučių per dieną“, – pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė.

Vaistininkė priduria, kad šitaip negalima šildyti sąnarių, kurie yra paraudę, karšti ir ištinę.

Nenuvertinkite fizinės veiklos

Vaistininkė pasakoja, kad viena dažniausių klaidų, ką daro žmonės suskaudus sąnariams – nustoja juos mankštinti. Anot E. Ramaškienės, šiuo laikotarpiu itin svarbu juos reguliariai ir lengvai išjudinti.

„Jeigu pakitus orams jums suskaudo sąnarį, būtinai nenustokite jo judinti, mankštinti. Tai vėliau gali kainuoti tik dar daugiau sąnario problemų dėl sumažėjusio pajėgumo. Jis dar labiau nusilps ir problemos paūmės. Žinoma, mankštos turėtų būti ne itin intensyvios – tai gali būti tempimo pratimai, joga, lengvesnio pobūdžio mankšta ar ilgesnis lėtas pasivaikščiojimas gryname ore“, – pataria vaistininkė.

Kolagenas – ištikimas sąnarių draugas

Kolageno nauda sąnariams yra nenuginčijama, sako vaistininkė. Jis skirtas tiek besiskundžiantiems sąnarių skausmais, tiek kaip prevencinė priemonė nuo traumų.

„Su amžiumi mūsų organizme kolageno pagaminama vis mažiau. Kadangi šis baltymas labai svarbus sąnarių kremzlinio audinio atsinaujinimui, jo pritrūkus mus pradeda varginti tarsi sąnario jaučiamas tempimas, maudimas arba kartais netgi garsas, primenantis braškėjimą, kurį girdime judant. Tai ryškūs ženklai, kad vertėtų papildomai pradėti vartoti kolageną“, – pasakoja vaistininkė.

Pamirštame vitaminą C

Kolagenas visiems žinomas dėl jo naudos sąnariams, tačiau vaistininkė pastebi, kad vaistinėse retas pacientas žino apie vitamino C ypatumus užsiimant prevencija nuo sąnarių skausmų.

„Vitaminas C ne tik yra atsakingas už mūsų imuninės sistemos stiprinimą, energijos apykaitos palaikymą ar mūsų ląstelių apsaugojimą nuo oksidacinės pažaidos. Iš tiesų šis vitaminas yra itin naudingas stiprinant mūsų Jis padeda palaikyti normalų kolageno susidarymą, kuris reikalingas normaliai odos, dantų ir dantenų, kremzlių, kaulių ir kraujagyslių funkcijai palaikyti. Taip pat vitaminas C skatina geresnę kolageno sintezę organizme“, – pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |