Sekite naujienas

Verslo idėjos

Kaip sugalvoti verslo idėją? Idėjos sėkmingam verslui

Paskelbta

-

Kaip Markas Zuckerbergas sugalvojo “Facebook”? Kaip Garrettas Campas sugalvojo “Uber”, o Ilonas Muskas – “Teslą”? Šiame straipsnyje sužinosite kaip įmonių įkūrėjai sugalvoja sėkmingas verslo idėjas.

Įmonės turi išspręsti problemą

Reklama:

Naudingas įrankis – tai įrankis, kuris padeda išspręsti problemą. Kartą kažkas supyko, nes negalėjo sujungti dviejų lentų, ir taip atsirado vinis, o paskui ir įrankis jai naudoti – plaktukas. Sunkiausia kuriant gerą idėją yra tai, kad ji turi būti tokia, su kuria esate susijęs. Svarbu ne tik rasti problemą, bet ir nustatyti, ką norėtumėte išspręsti.

Sudarykite problemų sąrašą

Kišenėje nešiokitės mažą užrašų knygelę ir užsirašykite visas problemas, su kuriomis susiduriate. Pavyzdžiui, “nemėgstu šluoti grindų”, “nemėgstu laukti taksi”, “negaliu sumokėti nuomos mokesčio” arba “viešbučiai mane erzina”. Pasaulyje yra daugybė didelių ir mažų problemų. Kai kurie žmonės į jas pažvelgė kaip į galimybes, o to rezultatas – sėkmingai veikiančios įmonės ir produktai, pavyzdžiui, robotai-šluotos, “Uber” ir “Airbnb”. Visi jie gimė iš idėjos.

Spręskite kasdienes problemas

Trumpa pamokanti istorija:

Prieš dešimt metų, kai dar nebuvau pakankamai drąsus, kad pradėčiau verslą, turėjau puikią idėją. Tuo metu gyvenau Viskonsine, kuri yra labai šalta valstija. Buvo žiema ir sniego buvo iki kelių. Bandžiau sušildyti automobilį, kad galėčiau nuo priekinio stiklo nukrapštyti ledą. Tada pagalvojau, o kas būtų, jei būtų kažkas, kuo būtų galima uždengti priekinį stiklą per naktį, kad vėliau nereikėtų valyti ledo sušalusiomis rankomis? Tačiau niekada nieko nepadariau, kad įgyvendinčiau savo idėją. Susidūriau su realia problema ir sugalvojau sprendimą, bet nebandžiau sukurti prototipo, kad jį išbandyčiau, nors jo sukūrimas man būtų kainavęs mažiau nei 50 JAV dolerių. Neseniai rinkoje pastebėjau produktus, panašius į tai, ką buvau sugalvojęs. Nusprendžiau sutaupyti 50 JAV dolerių ir galiausiai praradau galimybę puikią idėją paversti sėkmingu verslu.

Peržiūrėkite savo sąrašą. Kuri problema jus ypač erzina? Kaip galite ją išspręsti? Jei nieko gero neateina į galvą, pereikite prie kitos. Nubraižykite brėžinius, sukurkite prototipus ir išbandykite juos su savimi. Tobulinkite savo sprendimą. Pirmiausia turite išspręsti savo problemą, o tik paskui kitas. Jei problema yra paplitusi ir liečia didelę auditoriją, žmonės lengvai supras, kad jiems reikia jūsų produkto. Taip atsirado tokie vienaragiai kaip “Uber” ir “Airbnb”.

Suraskite problemą, kuri jums tikrai rūpi

Verslas nėra lengvas. Turite mėgautis savo darbu ir jums turi rūpėti problema, kurią sprendžiate: tik tada galėsite parduoti savo idėją kitiems – tiesiogine ir perkeltine prasme. Turite sudominti kitus savo idėja.

Dar kartą – kokia problema jus erzina kiekvieną dieną? Kas jus varo iš proto? Štai nuo ko turėtumėte pradėti plėtoti savo idėją. Susidomėjimas problema padės jums įveikti verslo kūrimo sunkumus. Taip, bus sunkių dienų, bet bus ir puikių dienų, jei mylėsite savo idėją!

Parodykite problemą

Kai kurie sėkmingi startuoliai atsirado dėl problemų, kurių niekas nepastebėjo. Būtent tai ir yra inovacijos. Daugelis verslininkų negali sugalvoti geros idėjos, nes net nesvarsto tokios galimybės. Turite nuolat mokytis ir plėsti akiratį, kad suprastumėte, ką galite padaryti. Dirbu nekilnojamojo turto srityje ir galiu išspręsti daugybę problemų, nes daug ko išmokau. Žinau akivaizdžias ribas ir mėgstu jas peržengti – taip paprastai elgiasi puikūs startuoliai. Turite peržengti ribas to, kas jums patinka.

Siekti naujovių ir mesti iššūkį status quo

Puikus pavyzdys – “Microsoft”, “Apple”, “Facebook” ir “Tesla”. Ką bendro turi visos šios bendrovės? Inovacijos ir jų, kaip rinkos pionierių, statusas. Jos sukūrė problemą ir ją išsprendė. Prieš atsirandant “Apple” ir “Microsoft”, žmonės buvo patenkinti tuo, kaip viskas veikė. Tai, kaip viskas buvo daroma, buvo pažįstama ir patogu, tačiau atsirado bepročių, kurie įsivaizdavo pasaulį, kuriame kiekviename biure ir ant kiekvieno stalo būtų veikiantis kompiuteris. Dabar kompiuteriais gali užsiimti ne tik didelės korporacijos – su jomis gali konkuruoti ir mažos įmonės. Tik pagalvokite, kaip viena idėja pakeitė visą pasaulį!

Mokykitės, mokykitės ir dar kartą mokykitės

Turite būti taip atsidavę savo idėjai, kad norėtumėte apie ją sužinoti viską. Tai svarbiausia dėlionės dalis. Studijuodami krūvą informacijos apie šią temą ir plėtodami žinių ribas, jūs tarsi renkate jos kampus: taip turėsite pagrindą viskam kitam kurti. Turite išstudijuoti rinką. Kokie mažmenininkai galės parduoti jūsų produktą ir kaip jis pateks į rankas kuo didesniam skaičiui žmonių? Kas yra jūsų idealus klientas? Kas yra jūsų konkurentai? Kiek mokėtumėte, kad išspręstumėte problemą? Atlikite apklausą. Pradėkite nuo draugų ir šeimos narių, tada pradėkite kreiptis į žmones prekybos centruose ar kitose vietose, kur gali būti potencialių klientų. Skaitykite knygas, žurnalus ir straipsnius internete, kad nuolat tobulintumėte savo žinias.

Naudingiausia startuolio idėja 

kuri jums patinka;
kuri sprendžia jums rūpimą problemą;
kurią galite išplėsti.
Tiesiog nepamirškite, kad žmonės nori, jog jų problemos būtų išspręstos. Padėkite jiems ir sukursite puikų verslą.

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai5 d. prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai1 savaitė prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |