Sekite naujienas

Verslo idėjos

Parduodu verslo idėją: Patarimai, kaip parduoti verslo idėjas?

Paskelbta

-

Taigi jūs turite puikią verslo idėją, bet nesate pasirengę pradėti verslo (nėra pinigų ar laiko). Ką tu gali padaryti? Galite parduoti savo verslo idėją didelėms įmonėms ar investuotojams, kurie jums sumokės iš anksto, o tada pristatys prekę į rinką.

Tokia verslo modelio forma vadinama licencijavimu. Tai reiškia, kad jūs gaunate licencijavimo mokesčius ir mokate autorinį atlyginimą už produktų pardavimą, nes leidžiate kitiems pasipelnyti iš jūsų intelektinės nuosavybės, t. y. jūsų verslo idėjos.

Šiame straipsnyje bus paaiškintos dvi svarbiausios šio verslo modelio dalys. Pirma, kaip parduoti verslo idėją didelėms įmonėms, mažoms įmonėms ar investuotojams. Antra, kaip apsaugoti savo idėją ir apginti ją, kad ji nebūtų pavogta, kol kalbate ir pateikiate savo pasiūlymus.

Mes išsamiai aptarsime, kaip apsaugoti savo verslo idėją su patentu ir be jo, jei turite nedidelę pinigų sumą arba neturite pinigų. Tai visi praktiniai pasiūlymai, pagrįsti pramonės standartais.

 

Kaip parduoti verslo idėją įmonei ar investuotojams

Kaip pristatyti verslo idėją, kad ji nebūtų pavogta

Pirmoji verslo užduotis pateikiant savo produkto idėją investuotojams ar įmonėms yra užtikrinti, kad ji nebūtų pavogta!

Štai trys pagrindinės rekomendacijos, kaip apsaugoti savo verslo idėją nuo nesąžiningų investuotojų:

Laikinasis patentas – priešingai populiariems įsitikinimams, jums nereikia išduoti patento, kad apsaugotumėte savo intelektinę nuosavybę. Galite pradėti greitai įsigydami nebrangų laikinąjį patentą, kuris leis jums pažymėti savo išradimą kaip „Patentas laukiamas“.

Prekės ženklas – Kitas būdas apsaugoti savo verslo prekės ženklus ir produktų pavadinimus yra prekės ženklas. Vos už kelis šimtus dolerių galite gerokai išplėsti savo prekės ženklo teisinę apsaugą. Kai registruojate savo prekės ženklą, visuomenė informuoja, kad ketinate naudoti savo prekės ženklą komerciniais tikslais. Jums suteikiama išimtinė teisė naudoti savo registruotą ženklą prekėms ir paslaugoms.

Autorių teisės – originalios idėjos, pvz., stalo žaidimų grafika, knygos ir scenarijų idėjos, gali būti saugomos autorių teisių. Kai užregistruojate savo autorių teises, sukuriate viešą įrašą, kuris padeda paremti jūsų ieškinį dėl galimo pažeidimo.

 

3 žingsniai, kaip parduoti savo verslo idėjas ir išradimus

Čia suskirstysime tris žingsnius, kaip parduoti savo verslo idėją, nesvarbu, ar tai išradimas, gaminio stalo žaidimas ar gamybos procesas.

Licencijuodami savo išradimą ar verslo idėją, jūs parduodate teisę įmonei išvystyti jį į parduodamą prekę. Pirkėjas, panaudodamas savo finansinius ir žmogiškuosius išteklius, atlieka visus būtinus veiksmus, kad ji patektų į rinką.

Verslo idėjos licencijavimas arba pardavimas gali būti puikus būdas pinigų neturintiems verslininkams pradėti užsidirbti pinigų iš savo išradimų.

 

1 žingsnis: Rinkos tyrimas

Turite turėti duomenų apie savo rinką, kad parodytumėte savo išradimo komercinę vertę. Padarykite tai prieš pradėdami rengti pasiūlymus ir pristatyti investuotojams.

Rinkos žvalgyba – pradėkite tyrinėdami savo numatytą rinką, įskaitant esamus produktus ir paslaugas, kad nustatytumėte, kur tinka jūsų išradimas. Kokį rinkos spragą aptarnauja jūsų produktas? Sukurkite visų panašaus tipo produktų duomenų bazę, įmonės duomenis apie tai, kas gamina ir prekiauja, bei platinimo kanalus.

Tikslinė grupė – eksperimentuokite su tikslinėmis klientų grupėmis, naudodami draugus, šeimos narius ar kaimynus, kurie atitinka jūsų produkto tikslinių klientų demografinius rodiklius. Ataskaitos apie šių grupių reakcijas ir atsiliepimus bus puikus priedas prie jūsų investuotojo pristatymo.

Teisinis tyrimas – atlikite pradinį (nemokamą) rinkos tyrimą apie savo verslo idėjos patentabilumą. Pradėkite nuo patentų paieškos vyriausybės svetainėse. Tai suteiks patentų suteikimo apžvalgą.

Žinokite, kad patentų teisė yra labai sudėtinga, o greita (neapmokyta) paieška dažnai nesuteiks visos reikiamos informacijos. Rekomenduojame rimtiems investuotojams samdyti profesionalius advokatus arba ekspertus už prieinamą kainą, kad jie atliktų pirminę patentų paiešką. Taip sutaupysite daug laiko ir rūpesčių. Turite žinoti, ar šiuo metu yra išduotų kitų panašių patentų. Stebina, kaip tai gali būti nebrangu ir kiek geros informacijos galima gauti.

Taip pat, įtraukus profesionaliai parengtą patentų paiešką į savo pristatymą, padarys įspūdį investuotojams. Tai rodo, kad esate rimtas ir atsakysite į daugelį jų klausimų bei prieštaravimų dėl jūsų produkto licencijavimo pasiūlymo.

Gamybos gamyba – skirkite laiko ištirti gamybos procesą, kurį jūsų išradimas turės pateikti rinkai. Ši informacija yra svarbi jūsų pasiūlymo dalis. Be to, šiame tyrimo etape galite nustatyti potencialius investuotojus ar partnerius. Šią informaciją taip pat galite sužinoti gamindami gaminio prototipą.

 

2 žingsnis: Paruoškite pasiūlymą

Dabar, kai surinkote visą tyrimų informaciją, įskaitant rinkos tyrimus, tikslines grupes ir gamybos procesus, laikas parengti profesionalų pristatymą įmonėms ir investuotojams.

Nors produkto prototipas, veikiantis ar ne, gali būti privalumas, profesionalus pristatymas yra svarbiausias veiksnys.

Rekomenduojama trumpą, glaustą iki dviejų puslapių dokumentą, kuriame būtų aiškiai nurodyta toliau pateikta būtina informacija.

Padarykite, kad dokumentas būtų lengvai nuskaitomas ir suprantamas netechniniams skaitytojams, kurie nėra susipažinę su jūsų išradimu. Laisvai naudokite diagramas, lenteles ir vaizdus, ​​​​kad vaizdžiai praneštumėte svarbius dalykus.

 

Jūsų produkto savybės ir naudos

Yra aiškus skirtumas tarp savybės ir naudos. Funkcija yra kažkas, kas būdinga idėjai, t. y. kad ji yra mėlyna, pagaminta iš plastiko arba šešių colių aukščio.

Nauda yra svarbesnis vertės pasiūlymas to, ką idėja ar paslauga suteikia galutiniam vartotojui, pavyzdžiui, komfortą ar patogumą.

Sprendimas, kurį suteikia jūsų produktas

Tai labai svarbus dalykas, kurį daugelis pamiršta. Turite aptarti tikslią problemą, kurią išsprendžia jūsų produktas ar paslauga, kuri leis jūsų investuotojams suprasti, kad jūsų produktas turi ateiti į rinką.

Rinkos demografija

Išsamiai apibūdinkite savo tikslinio kliento rinkos demografinius rodiklius, amžių, lytį, vietą, gyvenimo būdą, pirkimo įpročius ir pomėgius, kad sukurtumėte kliento asmenybę.

Teisinis jūsų idėjos statusas

Pridėkite išsamios informacijos apie dabartinį produkto teisinį statusą. Kokias patentų ir prekių ženklų paieškas atlikote patys arba profesionalai. Kokie buvo šių išvadų rezultatai? Ar turite patentuotą ar laikinąjį patentą?

Parašykite motyvacinį laišką, kuriame investuotojams pristatote savo pasiūlymą ir save bei savo profesinę kvalifikaciją.

 

3 žingsnis: pritraukite investuotojus

 

Dabar, kai atlikote tyrimą ir parengėte pristatymą, esate pasirengę pradėti susisiekti su potencialiais pirkėjais. Bet pirmiausia turėsite juos rasti! Štai kaip sukurti potencialių investuotojų arba licencijų turėtojų (jūsų produkto išradimo licencijos teisių pirkėjų) sąrašą.

Žinoma, kaip ir visi pardavimo procesai, tai yra skaičių žaidimas. Kuo daugiau kontaktų įdėsite į savo duomenų bazę, tuo didesnė tikimybė, kad pasieksite sėkmės.

Siūlome pradėti nuo bent 100 galimų tikslų. Nesugalvokite tik dviejų ar trijų įmonių, kurios, jūsų manymu, bus tobulos, ir susisiekite tik su jomis. Labai tikėtina, kad nusivilsite. Sėkmingi verslininkai meta platų tinklą, kad paskatintų daugiau investuotojų.

 

Kaip rasti potencialias licenciją turinčias įmones

Apsipirkite mažmeninės prekybos parduotuvėse – jei jūsų išradimas yra plataus vartojimo produktas, eikite į susijusias prekyvietės parduotuves ir peržiūrėkite panašius produktus. Atkreipkite dėmesį į gamintojus, platintojus ir mažmenininkus. Visi yra galimi jūsų verslo idėjos pirkėjai.

Naršykite internetinėse parduotuvėse – ieškokite internetinių parduotuvių ir užsirašykite gamintojus bei įmones, kurios galėtų tikti jūsų išradimo licencijai.

Raskite prekybos asociacijas – tyrinėkite savo produktų kategorijų pramonės prekybos asociacijas ir iš vieno šaltinio gaukite daugelio įmonių vardus ir kontaktus.

Dalyvaukite parodose – apsilankykite pramonės parodose, kad susitiktumėte su potencialiais pirkėjais (ir tyrimų konkurentais). Jei negalite keliauti į parodas, tiesiog eikite į parodos svetainę ir pasiekite dalyvių sąrašą.

Apsilankykite vietinėje bibliotekoje – daugumoje bibliotekų yra nuorodų į profesionalias duomenų bazes, kurios leis ieškoti pramonės šakų ir gauti įmonių bei vadovų kontaktų sąrašus.

Internetinės pramonės duomenų bazės – apsilankykite populiariausiose pramonės duomenų bazėse, tokiose kaip „Hoovers“ ir „Thomas Net“, kuriose pateikiamos didelės įmonės, kurios galėtų susidomėti jūsų išradimais.

Gamintojų atstovai – tai firmos, kurios atstovauja daugeliui įmonių ir gali būti geras ryšių šaltinis.

Platintojai ir brokeriai – šios įmonės taip pat turi ryšių su daugeliu įmonių, kurios galėtų būti jūsų bilietas į licencijavimo sandorius.

LinkedIn ir socialiniai tinklai – ieškokite socialinių tinklų svetainėse, pvz., įmonių „LinkedIn“. Naudokite raktinius žodžius, susijusius su jūsų produkto idėja.

Importo eksporto įmonės – šios įmonės bendradarbiauja su vietinėmis ir tarptautinėmis įmonėmis, kurios galėtų būti tinkamos jūsų produkto idėjai pateikti rinkai.

Pramonės forumai – Prisijunkite prie internetinių forumų, susijusių su jūsų pramone, ir ieškokite aktyvių plakatų bei galimų verslo partnerysčių profilių.

 

Patikslinkite savo tikslinę duomenų bazę

Dabar, kai turite bent 100 galimų pirkėjų, naudodami aukščiau išvardytus metodus, pradėkime tobulinti sąrašą. Pirmenybę teikite sąrašui, kad galėtumėte pradėti kampaniją. Pradėkite susisiekti su įmonėmis tokia tvarka:

Didelės įmonės

Šios įmonės turi puikius platinimo kanalus ir reikalingą kapitalą, kad galėtų apsvarstyti išorės produktų pateikimą. Daugelis jų taip pat turi formalius pateikimo procesus.

Mažesnės įmonės

Mažos įmonės dažnai gali būti puikūs tikslai, nes jos neturi vidinių išradėjų ir dažnai ieško būdų išplėsti savo rinką.

Vietinės firmos

Turite artumo pranašumą ir galimus kontaktus per draugus, šeimą ar kaimynus, todėl galėsite susitarti dėl asmeninių susitikimų. Tai gali pasirodyti labai pelninga.

Panašūs produktai

Įmonės, turinčios panašius produktus į jūsų išradimą, yra geras pasirinkimas, nes jos gali būti suinteresuotos išplėsti savo asortimentą. Jūsų išradimas gali būti puikus kitas jų produkto pristatymas.

 

Susitarti

Dabar turite viską, kad galėtumėte parduoti savo verslo idėją!

Tada sužinokite apie licencijavimo sutarčių ir mokėjimų pramonės standartus.

Derėtis

Pradėkite derėtis dėl sandorio, kuris būtų naudingas jums ir gamintojui. Daugeliu atvejų tai gali būti ilgalaikės partnerystės pradžia. Jūs ir toliau kursite naujus išradimus, o šis gamintojas gali ir toliau juos pirkti.

 

Keturios pagrindinės mokėjimo licencijos sutarties dalys

Išankstinis mokėjimas

Tai teisių apmokėjimo perleidimas, kuris mokamas sutarties pradžioje. Daugeliu atvejų tai yra tiesioginis mokėjimas, bet taip pat gali būti avansinis būsimas honoraras. Dauguma išankstinių mokėjimų padengia patentų paieškų ir paraiškų pateikimo išlaidas.

Produkto honorarai

Tai yra nuolatiniai mokėjimai, kurie atliekami produkto išradėjui arba verslo idėjų generatoriui, atsižvelgiant į produkto pardavimo procentą. Vidutinis honoraras svyruoja nuo 2% iki 5%. Tai reiškia, kad jums bus sumokėta 5% nuo kiekvieno parduoto vieneto didmeninės kainos. Atminkite, kad nurodoma didmeninė, o ne mažmeninė kaina. Jei mažmeninėje parduotuvėje produktas parduodamas už 100 USD, didmeninė kaina greičiausiai yra 50 USD, o tai yra suma, kuri bus naudojama apskaičiuojant honorarą.

Autorinio atlyginimo mokėjimai yra neabejotinai svarbiausia jūsų derybų dėl licencijos dalis. Taip yra todėl, kad jie yra nuolatiniai ir tiesiogiai susiję su produktų pardavimu. Jūs gaunate nuolatinių pajamų pranašumą, o gamintojas turi pranašumą mokėti jums tik tada, kai produktai parduodami.

Metinis minimumas

Tai yra sutarties dalis, kuri reikalauja, kad pirkėjas išradėjui kasmet sumokėtų minimalią autorinio atlyginimo sumą, neatsižvelgiant į parduotų produktų kiekį.

Tai svarbus jūsų sutarties elementas, nes jis skatina gamintoją tinkamai reklamuoti produktą, užtikrinant stiprų pardavimą.

Išskirtinumas

Daugelis gamintojų prašys išskirtinių teisių į jūsų gaminį tarptautiniu mastu. Galite derėtis dėl šios šalies atskirai, jei manote, kad tai tinkama.

 

Specialūs pramonės patarimai

 

Kaip parduoti savo stalo žaidimo idėją

Stalo žaidimų licencijavimo ekspertas Scottas Morrisas yra Jungtinėse Valstijose įsikūrusios stalo žaidimų leidėjos „Passport Game Studios“ prezidentas. Morrisas rekomenduoja kūrėjams sukurti savo žaidimo vaizdo įrašą.

Trumpas, kupinas veiksmo vaizdo įrašas, kuriame parodyta, kaip žaisti žaidimą, kas yra dėžutėje ir žaidėjų patirtis, sužavės investuotojus ir mažmenininkus apie jūsų šaunią naują stalo žaidimo idėją.

Susisiekite su geriausiais stalo žaidimų platintojais JAV:

Aljanso žaidimai
PHD žaidimai
Pietų hobis
ACD platinimas
GTD platinimasNaujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |