Sekite naujienas

Auto

Lexus pristatė viso pasaulio rinkoms skirtą naujos kartos elektromobilį – RZ 450E

Paskelbta

-

Lexus pristatė vien elektra varomą naujos kartos elektromobilį, RZ 450e. Ant specialiai vien tik iš baterijos gaunama energija varomiems automobiliams skirtos platformos sukonstruotas naujasis modelis išsiskirs patogumą ir saugumą užtikrinančiomis pažangiausiomis technologijomis. Elektromobilyje diegiamos pagalbinės sistemos garantuos aukšto lygio komfortą ir tuo pat metu leis mėgautis įtraukiančiu valdymu.

RZ 450e yra vien iš baterijos gaunama energija varomas elektrinis SUV. Tai pirmas Lexus modelis, kuris nuo pat pradžių buvo kuriamas kaip elektromobilis. Taigi šis modelis nebuvo sukonstruotas vietoje įprasto vidaus degimo variklio paprasčiausiai sumontuojant elektros motorą ir bateriją. Inžinieriai pasistengė maksimaliai išnaudoti jaudinantį dinamiką ir vairavimo malonumą užtikrinančių naujų technologijų potencialą.

Pirmą kartą pritaikytos „e-Axle“ ašys

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

RZ yra pirmasis serijinės gamybos modelis, kurio konstrukcijoje pritaikytas naujas Lexus inžinerinis sprendimas – „e-Axle“ ašis. Tai itin kompaktiškas tarp varančiųjų ratų montuojamas svarbiausių mazgų paketas, kurį sudaro elektros motoras, reduktorius ir valdymo blokas. Priekyje ir gale yra naudojama ta pati konstrukcija, o abi elektrinės ašys sysijungia į „Direct4“ visų varančiųjų ratų sistemą. Tokiu būdu, priklausomai nuo važiavimo sąlygų, užtikrinamas optimalus sukibimas, galios perdavimas ir automobilio stabilumas.

„Direct4“ yra išskirtinė Lexus ištobulinta technologija. Tai išmani sistema, kuri nuolatos stebi visų keturių ratų sukibimą ir itin sklandžiai paskirs perduodamą sukimo momentą. Šis inžinerinis sprendimas leidžia užtikrinti optimalią trauką ir geresnę grįžtamąją reakciją į vairo pasukimą, o tai garantuoja valdymo stabilumą.

Baterija, nuvažiuojamas atstumas ir energijos sąnaudos

RZ montuojama 71,4 kWh talpos ličio jonų baterija. Po salono grindimis montuojama baterija sklandžiai integruota į bendrą platformos konstrukciją. Jos padėtis taip pat prisideda prie to, kad automobilis turi itin žema svorio centrą.

Išskirtinis dėmesys buvo skiriamas baterijos ilgaamžiškumui. Siekiama užtikrinti, kad šis svarbus mazgas išlaikytų aukštą našumo lygį ir praėjus 10 metų nuo eksploatacijos pradžios. Lexus inžinieriai prognozuoja, kad RZ baterija ir po dešimtmečio išlaikys daugiau nei 90 proc. pradinės savo talpos.  Aukščiausio lygio technines charakteristikas išlaikyti padės įrengiami įvairūs saugikliai. Numatyti pastaruosius padėjo ilgametė Lexus patirtis tobulinant baterijų valdymo sistemas.

Tikslaus nuvažiuojamo atstumo ir įkrovimo trukmės rodikliai bus paskelti šiek tiek vėliau, tačiau Lexus inžinieriai tikisi, kad RZ viena įkrova galės įveikti maždaug 400 kilometrų atstumą pagal mišrų WLTP bandymų ciklą. Orientacinės energijos sąnaudos – 18,1 kW/100 km, todėl RZ turėtų būti vienu efektyviausių elektromobilių rinkoje.

Unikali „One Motion Grip“ technologija

„One Motion Grip“ elektroninė valdymo sistema – viena svarbiausių Lexus RZ modelyje pirmą kartą pritaikytų naujų technologijų. Neliko ne tik jokių mechaninių jungčių, bet ir vairo kolonėlės. Vietoje jos naudojama elektrinė sistema, kuri signalą iš vairo perduodama tiesiai priekiniams ratams. Tai užtikrina itin greitą reakciją į vairo pasukimą ir tikslesnį automobilio valdymą.

Vairuotojai taip pat pastebės, kad važiuojant nelygiu paviršiumi vairas mažiau sukinėsis į abi puses. Taip pat bus lengviau koreguoti važiavimo trajektoriją pučiant stipriems vėjo gūsiams ir išlaikyti norimą trajektoriją važiuojant šlaitu.

Pažangios saugumo sistemos

Tarp svarbiausių naujajame RZ diegiamų pažangių sistemų yra automatinė eismo juostos laikymosi pagalba, aktyviojo pagalbinio vairavimo technologija ir papildomos vairuotojo nuovargio arba išsiblaškymo stebėjimo funkcijos.

Prisitaikantis greičio palaikymas drauge su automatine eismo juostos laikymosi pagalba leidžia važiuojant nedideliu greičiu visą valdymą patikėti automobilio technologijoms. Tai gali būti itin patogu lėtai slenkant eismo spūstyse. Aktyvioji vairavimo pagalba pagal priekyje įrengtos kameros duomenis įveikiant posūkį ar kelio vingį tinkamai pakoreguoja ratų pasukimą.

Naujajame RZ taip pat diegiama ir tik Lexus modeliuose naudojama „e-Latch“ sistema, kuri neleidžia atidaryti durų, jei fiksuojama iš galo artėjanti kita transporto priemonė arba dviratininkas. Tikimasi, kad ši unikali technologija leis 95 proc. sumažinti incidentų, įvykstančių atidarius dureles pavojingoje situacijoje, skaičių.

Nauji dizaino bruožai

Lexus dizaineriai pasinaudojo ta laisve, kurią suteikia elektromobilio konstrukcija, ir sukūrė modelį, kurs atrodo nepanašus į jokį kitą įprastą automobilį. Taip pat RZ modelio debiutas žymi naują etapą Lexus automobilių dizaino istorijoje. Išorėje naujai interpretuojamos aštrios kitiems prekės ženklo automobiliams būdingos formos, o viduje keleivius pasitinka atvira erdvė ir šviesa.

Lexus tinklalapyje jau galima rezervuoti naująjį Lexus RZ 45­0e. Pardavimas viso pasaulio rinkose prasidės 2023 metų sausį.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |