Sekite naujienas

Ekspertai

TOP patarimai, griaunantys mitus apie tvarką: Velykų neteks laukti su šluota rankoje

Paskelbta

-

Nors Velykų šventė atneša daug džiaugsmo, prieš ją tenka nemažai laiko praleisti tvarkantis. Pavasarinė saulė nušviečia nešvarius langus, pasimato dulkėti kampai ir per žiemą užsikaupę įvairiausi daiktai. Vis dėlto, nereikėtų iš anksto nusiteikti, kad tvarkymasis bus ilgas ir sunkus darbas: namų organizavimo žinovė, interjero dizainerė Miglė Gruodytė Misikė sako, kad greičiausiai susitvarkysite, jei žinosite tikslią visų daiktų laikymo vietą bei turėsite jiems skirtą talpyklą. O prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva teigia, jog prieššventinę netvarką namuose dabar galite įveikti pigiau, mat kovo 12–25 d. vykstančių „Švaradienių“ metu skelbiamos nuolaidos daugeliui švaros priemonių.

Dvi priemonės – visų paviršių švarai

Interjero dizaino studijos „Dudesign“ kuratorė, interjero dizainerė ir namų organizavimo žinovė Miglė Gruodytė Misikė pažymi, jog svarbiausia taisyklė norint pigiai palaikyti namų švarą – tai prevencija: ji rekomenduoja tvarkymosi neatidėlioti, nes tokiu atveju neįsisenės dėmės bei pats tvarkymasis užtruks trumpiau.

„Taip pat verta atkreipti dėmesį į universalias, bet patikimas valymo priemonės, kurios visuomet padeda efektyviai susitvarkyti namus, pavyzdžiui, mikropluošto šluostės: jos greitai ir efektyviai nuvalo įvairius paviršius, jų nesubraižo ar kitaip nepažeidžia. Dar rekomenduočiau turėti namuose stiklų bei langų valymo skysčio. Tiesa, svarbu atsižvelgti į tokios priemonės sudėtį, kad ši būtų be alkoholio, mat jis gali pažeisti jautresnius interjero paviršius. Neapsiriksite pasirinkę ekologiškas, gamtai ir šeimai draugiškas priemones. Su stiklų skysčiu ir mikropluošto šluoste pigiai nuvalysite didžiąją dalį namų paviršių – stalviršius, baldų fasadus, šviestuvus, veidrodžius, buitinę techniką“, – vardija M. Gruodytė Misikė ir priduria, kad šios priemonės taip pat puikiai pašalina pirštų antspaudus nuo baldų bei durų, o mikropluoštės – tvaresnis pasirinkimas, mat panaudotas užtenka išskalbti ir galima naudoti vėl.

Tvarkingesni namai – be daiktų apkrovos

Ruošiantis šventei dažniausiai aiškiai pasimato prisikaupę nereikalingi daiktai, o virtuvei taip pat tenka nemaža netvarkos dalis, mat prisikaupia įvairių produktų likučių. Todėl namų organizavimo žinovė rekomenduoja kas keletą mėnesių peržiūrėti visą virtuvės stalčių, spintelių ir šaldytuvo turinį bei patikrinti produktų galiojimo terminus: taip pavyks išvengti dar didesnės netvarkos.

„Taip pat greičiausiai po Velykų ar kitų švenčių susitvarkysite, kai žinosite tikslią dekoracijų laikymo vietą bei turėsite joms skirtą talpyklą. Tam rekomenduoju išnaudoti sunkiau pasiekiamas spintų lentynas, viršutines virtuvės lentynas palubėje, patalynės dėžę po lova. Dar verta įsigyti tvirtų plastikinių dėžių, jos gali būti skaidrios arba ne. Pastaruoju atveju reikėtų ant dėžės užrašyti, ką ten laikote. Nuėmę dekoracijas iškart jas nuvalykite ir padėkite į paskirtą vietą kitiems metams. Išties smagu būna kitąmet vis rasti švarius, tvarkingus dekoro elementus, iškart paruoštus naudojimui“, – sako M. Gruodytė Misikė.

Vizualinis triukšmas prilygsta namų netvarkai

Jos teigimu, verta vadovautis keliomis taisyklėmis, kurios leis džiaugtis tvarkingais namais ne tik po ilgo švarinimosi maratono, bet ir kiekvieną dieną: tam tereikia šiek tiek laiko skirti kasdien namų švarai palaikyti bei vengti pernelyg didelio kiekio daiktų.

„Pirmiausia, visi daiktai turi turėti savo vietą. Taip pat venkite daiktų dublikatų: vienerios žirklės, vienas samtis, viena šluota – jei daiktai atlieka identišką funkciją, jums pakaks tik vieno. Reiktų atminti, jog kuo mažiau daiktų namuose – tuo mažiau jiems reikės skirti dėmesio. Tačiau išimtį galima taikyti rankšluosčiams bei patalynei, juos reikėtų skaičiuoti taip: šeimos narių skaičius kart du. Dar, jei įmanoma, rinkitės baldus su durelėmis. Taip sumažinate vizualinį triukšmą ir įtampą visuomet palaikyti idealią tvarką. Einamiesiems batams laikyti įsigykite batų lentyną – bus tvarkingiau nei išmėtyti po visą prieškambarį“, – pataria namų tvarkymosi žinovė.

Be to, M. Gruodytė Misikė teigia, jog verta skirti daugiau dėmesio ir namų vizualiniam triukšmui, mat net ir tas pats kiekis daiktų, jei jie yra nesuderinti tarpusavyje, kuria netvarkos jausmą: „Tai ypač galioja indams, valymo priemonėms – dalykams, kurie neišvengiamai nugula matomiausiose vietose. Tad venkite ryškių spalvų, o jei nėra galimybės paslėpti, galite pasirinkti indus bei valymo įrankius, kurie būtų juodos, pilkos, baltos spalvos ar medinius, bambukinius.“

Viena gera taisyklė, padėsianti pastoviai išlaikyti tvarką

Specialistės manymu, lengviausia tvarką palaikyti skiriant kasdien po 10–15 minučių greitam apsitvarkymui nei kartą per savaitę daryti generalinę tvarką, trunkančią kelias valandas.

„Yra viena gera 5 sekundžių taisyklė. Jei kažkokį darbą jums atlikti užtruks 5 sekundes – jį reikia padaryti nedelsiant, t. y. iškart įdėti lėkštę į indaplovę, iškart pavalyti šviežią dėmę, iškart išmesti šiukšlę ir panašiai. Taip pat verta į tvarkymosi procesą įtraukti visą šeimą: priklausomai nuo jos sudėties ir narių amžiaus, visada galima tvarkymąsi sužaidybinti. Tarkime, atlikti tvarkymosi estafetę ar varžybas, kuris greičiau atliks paskirtą darbą, o už pastangas apdovanoti. Kiekviena šeima gali rasti savo receptą. Dar siūlyčiau pasiskirstyti darbais, kad kiekvienas galėtų atlikti tai, kas jam maloniausia“, – pataria ji.

Tvarkingesni namai pigiau

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos teigimu, buitinės chemijos prekės ilgai galioja, todėl per akcijas įsigijus didesnių pakuočių pigiau, galima ženkliai sutaupyti namų biudžetą ir pigiau apsitvarkyti prieš įvairias šventes.

„Bent kelis kartus per metus prekybos centruose taikome dideles nuolaidas ir patrauklias kainas populiariausiems, pirkėjų pamėgtiems švaros prekių ženklams bei priemonėms, kurios namų priežiūroje naudojamos praktiškai kasdien. Pavyzdžiui, šiuo metu vyksta „Švaradienių“ nuolaidos, tad galima įsigyti įvairių skalbiklių, valiklių, gaiviklių, priemonių indaplovėms ir kt. Esame atkreipę dėmesį, jog tokiomis nuolaidomis pasinaudoję pirkėjai pigiau įsigyja didesnį kiekį švaros prekių nei įprastai. Tai ypač puikus sprendimas, jei namuose yra vietos sandėliavimui“, – sako O. Suchočeva.

Ji priduria, jog tarp pirkėjų populiarėja aplinką tausojančios švaros priemonės, mat žmonės nori saugoti gamtą, tad dažnai ieško ekologiškų, švelnesnio poveikio namų švaros priemonių: „Gamintojai taip pat taikosi prie pirkėjų poreikių, todėl kiekvienoje prekių grupėje galima rasti gamtai draugiškesnių priemonių – informacija apie jas pateikiama tiek ant pakuočių, tiek ant etikečių.“

Ekspertė primena, kad pigiau įsigyti namų apyvokos priemonių ir kitų produktų padės ne tik „Švaradienių“ pasiūlymai bei nuolaidos, kurios tęsis iki kovo 25 dienos, bet ir tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos. O visas nuolaidas galima rasti www.rimi.lt.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |