Sekite naujienas

Gyvenimas

Kodėl moterys nenori vaikų?

Paskelbta

-

Keičiantis visuomenės požiūriui ir augant lygybei tarp vyrų ir moterų keičiasi ir vidutinis mamų amžius. Jei anksčiau moterys pasiekusios trisdešimtus gyvenimo metus jau turėdavo bent vieną vaiką, tai dabar neretai dar jų net neplanuoja. Kodėl taip yra ir kas kelia tokį nenorą turėti vaikų?

Karjera

Moterys nenori turėti vaikų kol nesijaučia pilnai išpildžiusios savo siekius ar pasiekusios potencialo ribas. Todėl nenumaldomai kyla karjeros laiptais ir vaikų auginimas lieka kaip tolima svajonė. Lietuvoje vis dar ganėtinai sunku moteriai užimančiai aukštas pareigas išeiti motinystės atostogų. Taip atsitinka, nes verslui reikia kompetentingo žmogaus čia ir dabar, todėl moteriai išėjus auginti vaiko, ji būna greit pakeičiama. Taip pat vaikų auginimas lėtina žinių gilinimą savo darbo srityje ir moterys atsilieka nuo naujų tendencijų. Kol nebus sudarytos tinkamos sąlygos moteriai išeiti ir sugrįžti išlaikius savo kvalifikacijos lygį tol moterys vengs turėti vaikų jauname amžiuje.

Finansų trūkumas

Dar viena augančios visuomenės savybė yra padidėjusi atsakomybė ir baimė dėl ateities. Jaunos šeimos baiminasi, kad nepajėgs užtikrinti pilnaverčio gyvenimo savo vaikams todėl juos pradeda planuoti tik turėdami stabilias pajamas, socialines garantijas bei nuosavą būstą.

Laisvės noras

Instagramo ir pigių kelionių laikais niekas nenori būti pririštas vienoje vietoje. Nors ir dažnai teigiama, kad keliauti su vaikais ir linksmintis taip pat galima, tačiau tai nėra tas pats. Moterys nori gyventi be rūpesčių, išlaikyti savo grožį ir džiaugtis kiekviena akimirka. Visgi atsiradus vaikui neretai tenka užleisti pirmenybę vaiko poreikiams, pakeisti savo įpročius.

Taigi išvada tokia, kad reikėtų moterims suteikti šansus ir galimybes laisvai gyventi ne tik neturint vaikų, bet ir su jais. Norint skatinti gimstamumą, reikia rūpintis šeimų švietimu ir nenuilstamai mažinti atskirtį tarp šeimos narių pareigų ir svarbos.

Skaitykite
Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos