Sekite naujienas

Kelionės

Kelionių draudime COVID-19 pripažinta įprastinio sergamumo liga

Paskelbta

-

Prasidėjus kelionių sezonui draudikai COVID-19 pripažįsta įprastinio sergamumo liga. Draudimo bendrovė „Gjensidige” šią ligą nuo šiol įtraukia į neįvykusios kelionės draudimą, o medicininių išlaidų draudime ji – jau nuo 2021 metų liepos mėnesio. Per beveik dvejus metus „Gjensidige“ išmokėjo 10 tūkst. eurų už Lietuvos keliautojų gydymą susirgus šia liga ir už teigiamus jos testus.

„Pasirūpinsime žmonėmis, keliaujančiais atostogauti svetur. Apsauga nuo COVID-19 jau dvejus metus galioja pasirinkus medicininių išlaidų bei repatriacijos draudimą. Nuo šiol šios ligos atveju bus apdrausti ir neįvykusios ar nutrūkusios kelionės bei sporto veiklos ir inventoriaus draudimą pasirinkę keliautojai. Apdraustajam asmeniui diagnozavus COVID-19 susirgimą, draudimo apsauga galios visa apimtimi, kaip yra numatyta Kelionių draudimo taisyklėse. Tikime, kad visapusiška keliautojų apsauga svečioje šalyje padės mūsų žmonėms atostogų metu jaustis saugiau ir patikimiau“, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Turto ir asmens draudimo produktų vadovė Gitana Beinorienė.

Susirgus užsienyje, draudikai atlygins išlaidas už būtinąją medicinos pagalbą gydymo įstaigoje, apmokės gydymui skirtus vaistus. Draudimas taip pat apima transportavimą iki gydymo įstaigos ir atgal, medicininio repatrijavimo, nepilnamečių vaikų iki 16 metų parvežimo išlaidas.

Jei kelionės tektų atsisakyti ar ji nutrūktų dėl COVID-19 susirgimo, nuostoliai, pasak G. Beinorienės, taip pat bus atlyginti. „Grąžiname iki 90 proc. kelionės išlaidų, neišvykus į suplanuotą ir apmokėtą kelionę. Tai galioja ne tik iš anksto suplanuotai kelionei neįvykus dėl šio susirgimo, bet ir jai nutrūkus. Atlyginame apmokėtas, bet nepanaudotas paslaugas, pavyzdžiui, nakvynes viešbutyje“, – pasakoja draudikė.

Sporto veiklos ir inventoriaus draudimą, pasak G. Beinorienės, dažniausiai renkasi aktyviai ilsėtis vykstantys žmonės. Draudikės teigimu, ši draudimo rūšis nuo šiol taip pat užtikrins apsaugą nuo COVID-19. Bus atlygintos išlaidos už iš anksto įsigytą slidinėjimo abonementą ar bilietą, kai dėl ligos keliautojas negalės juo pasinaudoti.

G. Beinorienė atkreipia dėmesį, kad išlaidos už COVID-19 testą, kai jo rezultatas neigiamas, už pakartotinius, antikūnių ir kitus susijusius testus nebus atlyginamos. Taip pat draudimas neatlygins buvimo karantine bei saviizoliacijos išlaidų.

Pasak draudikės, įvykiai, kuriems turi įtakos su COVID-19 susiję apribojimai, pavyzdžiui, staiga įvesti karantino reikalavimai, draudimai atvykti į tam tikras šalis ar jų oro uostus, skrydžio atšaukimas ar jo laiko pakeitimas, atšauktas renginys kelionės tikslo vietoje, taip pat nėra apdraudžiami.

„Gjensidige“ kelionių draudimo sutarčių skaičius šių metų sausio-gegužės mėnesiais, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, augo 16 procentų. Keliautojai dažniausiai rinkosi medicininių išlaidų draudimą, antroje vietoje – nelaimingų atsitikimų draudimas, toliau rikiuojasi neįvykusios, nutrūkusios kelionės ir asmens civilinės atsakomybės draudimai.

Bendrovės duomenimis, kelionių draudimo išmokų klientams išmokėta net 50 proc. daugiau nei praėjusių metų sausio-gegužės mėnesiais. Pagal populiarumą, minėtu laikotarpiu kelionių kryptys rikiavosi taip: Turkija, Egiptas, Tailandas, Ispanija, Prancūzija. Atėjus vasarai populiariausių krypčių tope įprastai karaliauja Turkija, Graikija, Ispanija, Bulgarija.

„Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenimis, 62 proc. Lietuvos žmonių keliaudami apsidraudžia, 32 proc. vykdami svetur kelionių draudimu nesidraudžia niekada.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |