Sekite naujienas

Laisvalaikis

Kaip išmokti džiaugtis ankstyvais rytais?

Paskelbta

-

Kiekvienas rytas žmogui – didžiausia gyvenimo dovana, suteikianti galimybę padaryti tai, kas vakar liko nepadaryta. Budizmo religijos pradininkas Sidharta Gautama kartą yra pasakęs: „Kiekvieną rytą mes gimstame iš naujo.“ Taigi, kiekvienas rytas – tarsi švaraus popieriaus lapas. Ir tik nuo mūsų priklauso, kaip skambės pirmosios eilutės.

Geriausios miego valandos

Reklama:

Kiekvieno žmogaus viduje glūdi biologinis laikrodis, tam tikri paros ciklai, kuriems paklūsta visi gyvi Žemės sutvėrimai. Šis laikrodis – cikliškų dienos ir nakties pasikartojimų atspindys. Būtent suderintas ir gamtinius ciklus atitinkantis miego ir būdravimo santykis lemia gerą savijautą, tinkamą organizmo veikimą ir tobulą hormonų valso ritmą.

Gydytojai atskleidžia, kad keltis patartina ne vėliau nei 6-7 val. ryto, o miegoti eiti ne vėliau nei 23 val.  Tuomet didėja darbo našumas, jaučiamas energijos antplūdis, mažėja streso lygis. O svarbiausia, kad tobulas rytas turėtų atrodyti maždaug taip: su puodeliu arbatos ar kavos, dienoraščio rašymu, meditacija ar perskaitytais keliais knygos puslapiais.

Be abejo, kiekvienas iš mūsų svajoja, kad rytas prasidėtų masažais. Ir tai, iš tiesų, taip pat labai puiki dienos pradžia, mat masažai (Kaunas) aktyvuoja kūną ir suteikia jam energijos, žvalumo.

Nepraleiskite galimybių

Žmogus per savo gyvenimą nubunda maždaug 25 000 kartų, vadinasi, jis turi 25 000 galimybių praleisti savo rytą taip, kad likusi diena būtų produktyvi ir turininga. Tačiau kyla klausimas, ar šiame kupiname bėgimo ir skubėjimo pasaulyje žmogus vis dar geba pajusti nepakartojamą ryto magiją?

Tarsi banga audringame vandenyne pribloškia faktas, kad kartais tie 25 000 kartų – tai toks pat prarastų galimybių gyvenime skaičius. Kiek daug asmenų gyvena kasdienių įpročių spąstuose – pusiau sustingę, išsigandę, abejingi. Jei norime vertingesnio gyvenimo, privalome nuolat rinktis, kaip gyventi.

Reklama:

Kasdieniai įpročiai turi galią kurti mūsų gyvenimo būdą, tad verta atkreipti dėmesį į tam tikrus ritualus – sielai mielas veiklas, padedančias įprasminti kasdienybę. Tai gali būti – tas pats minėtas masažas (Vilnius), rytinė mankšta, vakarinis bėgimas parke ar pasivaikščiojimas su antra puse, trys perskaityti knygos skyriai, įrašai Dėkingumo dienoraštyje, vakaras be jokių išmaniųjų ar socialinių tinklų ir t. t.

Ryto ritualai prasmingam rytui

  • Šalin išmaniąsias technologijas. Išmanieji įrenginiai ir socialiniai tinklai – neatsiejami nuo šiuolaikinio pasaulio, tačiau pamėginkite bent pirmąją valandą po atsibudimo praleisti be jų.
  • Pusryčiai. Sveikas maistas – puiki dienos pradžia. Sveikų pusryčių valgymas padidina energijos lygį, gerina bendrą savijautą, padeda reguliuoti svorį.
  • Mankšta. Nebūtina užsiimti itin aktyvia sportine veikla. Galite atlikti tempimo pratimus, lengvą mankštą, išvesti šunį bent 10 min. ilgiau nei įprastai. Kasdienė fizinė veikla skatina serotonino ir dopamino išsiskyrimą.

Skaitykite

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |