Sekite naujienas

Lietuvoje

Ministras G. Landsbergis: Lietuva iki pergalės rems ukrainiečių kovą už savo valstybę ir laisvę

Paskelbta

-

Kovo 31 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo „Bukarešto devintuko“ (B9) platformos užsienio reikalų ministrų susitikime Bratislavoje, Slovakijoje, kuriame aptarta Rusijos agresija prieš Ukrainą, saugumo situacija NATO rytų flange ir pasirengimas NATO užsienio reikalų ministrų susitikimui balandžio 6−7 dienomis.
Ministrai diskutavo apie Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmes Europos saugumui, pažymėdami, kad Rusijos grėsmė bus ilgalaikė, todėl aukščiausias NATO prioritetas turi būti kolektyvinės gynybos stiprinimas. Tai turėtų atsispindėti ir kitoje Aljanso strateginėje koncepcijoje, apie kurią bus diskutuojama NATO užsienio reikalų ministrų
susitikime balandžio 6-7 dienomis.
„NATO turi būti visiškai pasirengęs atremti Rusijos grėsmę, o tai yra ypač aktualu Aljanso rytiniame flange. Lietuvoje ir kitose regiono šalyse turi būti dislokuotos tokios sąjungininkų pajėgos, kad Rusijai nekiltų abejonių dėl NATO parengties ir pajėgumo užtikrinti Aljanso teritorijos gynybą“, − sakė ministras G. Landsbergis.
Susitikime nuotoliniu būdu dalyvavęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba informavo apie saugumo ir humanitarinę situaciją Ukrainoje, ministrai aptarė visokeriopos paramos Ukrainai stiprinimą.
„Lietuva iki pergalės rems ukrainiečių kovą už savo valstybę ir laisvę. Raginame ir tarptautinę bendruomenę didinti praktinę paramą Ukrainai ir stiprinti spaudimą Rusijai“, − pabrėžė G. Landsbergis.

Reklama:

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt