Sekite naujienas

Lietuvoje

Patvirtinta spalio mėnesio šilumos kaina Kaune

Paskelbta

-

Artėjantį spalį bendrovės „Kauno energija“ centralizuotai tiekiama miesto šiluma Kauno mieste ir rajone bei Jurbarke kainuos 3,62 cento už kilovatvalandę be PVM. Tai žemiausia miesto šilumos kaina Lietuvoje tarp didžiųjų miestų.

Nors šių metų spalį šilumos kaina Kaune yra didesnė palyginti su rekordiškai maža praėjusių metu kaina tuo pačiu laikotarpiu (padidėjo nuo 2,68 iki 3,62 centų už kilovatvalandę be PVM), ji yra apie 5 proc. mažesnė nei 2019 m. spalį ir apie 17 proc. mažesnė nei 2018 m. spalį.

Reklama:

Žemiausią miesto šilumos kainą Lietuvoje lemia keli veiksniai: investicijos į modernius šilumos gamybos įrenginius, intensyvus šilumos perdavimo tinklų modernizavimas bei konkurencija tarp šilumos gamintojų Kaune.

„Kaunas, kaip ir praėjusiais metais, savo gyventojams pasiūlys mažiausią šilumos kainą tarp didžiųjų šalies miestų. Tai iš anksto paruoštų namų darbų rezultatas – efektyviai valdoma „Kauno energija“, pasitelkdama šiuolaikines technologijas, iki minimumo sumažino rizikas būti priklausomiems nuo didėjančios dujų kainos. Nors kai kuriuose Lietuvos miestuose šildymas brangs kone dvigubai, kauniečiams tai negresia“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Nors biokuro bei gamtinių dujų kainų padidėjimas neišvengiamai paveikia ir miesto šilumos kainas, miesto šiluma išlieka pigiausias būdas šildytis, lyginant su alternatyvomis. Jeigu teisingai įvertinamos visos įrangos įsigijimo, eksploatacijos, amortizacijos bei kitos išlaidos, miesto šiluma yra bene 2 kartus pigesnė už šildymą naudojant dujas ar šilumos siurblius.

Visiems, norintiems sužinoti, kiek kainuos būsto šildymas, „Kauno energija“ specialiai sukūrė interneto svetainę www.miestosiluma.lt. Joje gyventojai ir verslas gali sužinoti savo apytikres būsimas išlaidas šildymui bei palyginti, kiek kainuotų šildymas naudojant skirtinus šildymo būdus. Pakanka nurodyti būsto dydį ir namo būklę ir skaičiuoklė parodys apytikrį mokėjimą už būsto šildymą bei kiek kainuotų šildyti savo būstą naudojant dujas, elektrą ar šilumos siurblį.

Reklama:

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt