Sekite naujienas

Namams

Su pavasariu prasideda sėja – ką ir už kiek galima sėti jau dabar?

Paskelbta

-

Prasidėjus kalendoriniam pavasariui, lietuviai tradiciškai ima galvoti apie ankstyvųjų, ilgos vegetacijos daržovių sodinimą. Prekybininkų duomenimis, šių metų sėjai žmonės pradėjo ruoštis dar nesulaukę pavasario, o sėklų ir sodinukų pardavimai į viršų šoktelėjo jau įpusėjus vasariui.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima” duomenimis, ruošdamiesi prasidedančiam sodininkystės sezonui, žmonės kasmet nuperka bemaž 3,5 mln. pakelių įvairių augalų sėklų.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Sėklos yra perkamos ištisus metus, tačiau daugiausia jų yra parduodama prasidedant pavasarinei sėjai. Pavyzdžiui, iš viso pernai sėklų pardavėme per 4,7 mln. pakelių, o per du pirmuosius šių metų mėnesius jau parduota apie 700 tūkst. sėklų pakelių ir sodinukų.  Šiemet matome, kad sėklų ir sodinukų paklausa pradėjo augti jau žiemą, o piką, kaip ir kiekvienais metais, pasieks gegužės mėnesį. Didžiausio pirkėjų susidomėjimo per sausį ir vasarį sulakė daržovių sėklos bei sodinukai”, – teigia „Maximos” komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Anot jos, šiais metais žmonės daugiausiai perka agurkų, salotų, morkų bei moliūgų sėklas. Iš prieskoninių augalų sėklų populiariausios yra levandų, rozmarinų, petražolių ir čiobrelių sėklos. O gėlių kategorijoje labiausiai paklausios išlieka saulučių, našlaičių, nasturčių, gvaizdūnių ir leukonijų sėklos.

Praėjusiais metais itin populiarūs buvo svogūnų sėjinukai, o taip pat ir agurkų, krapų, salotų, cukinijų, ridikėlių, špinatų, burokėlių, pupelių bei petražolių sėklos. Visų šių augalų sėklų parduota nuo 30000 iki 90000 pakuočių.

„Sėklų ir sodinukų kainos praėjusiais metais, palyginti su 2017, mažėjo vidutiniškai 6 proc. Šiais metais sėklų kainos turėtų išlikti panašios kaip ir pernai. Tiesa, kai kurių populiariausių sėklų, kaip krapų, salotų, cukinijų, ridikėlių, špinatų, burokėlių bei agurkų kainos pastaruoju laikotarpiu yra sumažėjusios apie 20 proc., palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai. Todėl sodininkystę ir daržininkystę mėgstantys pirkėjai šiandien gali įsigyti tam tikrų augalų sėklų palankesnėmis kainomis”, – teigia V. Drulienė.

„Maximos” pardavimų duomenys rodo, kad tiek sėklų, tiek įvairių sodo ir dekoratyvinių augalų sodinukų pardavimai kasmet auga. Žmonės vis daugiau dėmesio skiria savo aplinkai puoselėti ir gražinti. Pirkėjai aktyviai domisi naujomis augalų veislėmis, jų savybėmis ir priežiūra.

„Mus tai skatina plėsti savo asortimentą ir savo klientams nuolat siūlyti naujoves, praturtinančias ryškiomis spalvomis, maloniais skoniais ir kvapais”, – sako „Maximos” komercijos vadovė.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima” parduotuvėse pirkėjai gali rinktis iš itin plataus – daugiau nei 3000 skirtingų rūšių – gėlių, prieskoninių augalų, daržovių, vejos sėklų, sėjinukų ir svogūnėlių.

Apie bendrovę „Maxima”

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima” stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT” yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos” parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |