Nekilnojamas turtas

Pirmaujančios Baltijos šalių NT bendrovės susivienijo bendrai siūlydamos turto vertinimo paslaugas

Paskelbta

-

Augant Baltijos šalių klientų poreikiui vertinti nekilnojamąjį turtą kaimyninėse šalyse, trys pirmaujančios nekilnojamojo turto bendrovės: „Inreal“ (Lietuva), „Uus Maa“ (Estija) ir „Latio“ (Latvija) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Susitarimo tikslas – supaprastinti vertinimo ir paspartinti turto įsigijimo procesus šiose šalyse.

Reklama

Pastaraisiais metais Baltijos nekilnojamojo turto rinka patyrė reikšmingų pokyčių, kuriuos lėmė didėjanti aukštos kokybės gyvenamosios ir komercinės paskirties patalpų paklausa bei augantis dėmesys regioninei plėtrai. Rinka vystosi įvairiomis kryptimis, ypatingą dėmesį skiriant tvariems ir inovatyviems projektams, kurie atitinka šiuolaikinių vartotojų lūkesčius ir pasaulines tendencijas. Vis daugiau dėmesio skiriama šiuolaikiškoms biurų ir pramonės patalpoms, atitinkančioms naujausius technologinius reikalavimus ir darbo aplinkos standartus, taip pat – išskirtinės kokybės turto nuomą, įskaitant ir esantį regionuose. Ši tendencija yra skatinama tiek tarptautinių investuotojų, siekiančių patekti į Baltijos rinką, tiek vietos bendrovių, kurios dažnai nusprendžia plėsti savo veiklą kaimyninėse šalyse, vystydamos šiuolaikinius gyvenamuosius projektus ar logistikos centrus bei pramoninius objektus. Tokiu atveju kyla poreikis turto vertinimui, rinkos analizei ir nekilnojamojo turto pirkimui visose trijose Baltijos šalyse.

Naujojo susitarimo tikslas – užtikrinti bendradarbiavimą visais nekilnojamojo turto vertinimo aspektais Baltijos šalių rinkose, apimant komercinio bei gyvenamojo nekilnojamojo turto segmentą, įmonių ir nematerialųjį turtą. Susitarimas apima ir bendradarbiavimą nekilnojamojo turto rinkos tyrimuose. Pagal jį nekilnojamojo turto paslaugos Baltijos šalių klientams bus teikiamos koordinuotai, ypatingą dėmesį skiriant tiek paslaugų plėtrai, tiek rinkodarai. Agentūros dalinsis savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi, suteikdamos klientams pranašumą gauti paslaugas greičiau „vieno langelio“ principu, kai patikimi partneriai nedelsiant suteiks pageidaujamas nekilnojamojo turto paslaugas kaimyninėse šalyse.

„Paslaugos poreikis gimė iš klientų užklausų. Ši partnerystė išplės nekilnojamojo turto rinkos dalyvių galimybes gauti profesionalias ir kokybiškas paslaugas visose Baltijos šalyse. Apjungdami savo kompetencijas, patirtį, verslo ryšius sukuriame stiprią sinergiją“, – sako „Inreal“ vadovas Andrius Anusauskas.

„Nuo nepriklausomybės atkūrimo Latvijos, Lietuvos ir Estijos nekilnojamojo turto rinkos vystėsi skirtingu tempu, nors kryptis buvo panaši. Skirtumų matome verslo aplinkoje, naujų projektų vystyme ir pasiūloje bei rinkos segmentų plėtroje. Didėja susidomėjimas regionų plėtra, o verslininkai vis dažniau ieško investicinių galimybių ne tik Rygoje. Šį bendradarbiavimą vertiname labai optimistiškai. Jis ne tik pagerins paslaugų kokybę klientams, bet ir leis dalintis patirtimi, mokytis iš kaimynų geriausios praktikos ir ilgainiui įdiegti vienodus kokybės standartus visoje Baltijos rinkoje“, – teigia „Latio“ vadovas Edgars Sins.

„Uus Maa“ jau kurį laiką svarstė, kaip pagerinti paslaugų kokybę klientams visame Baltijos regione. Džiaugiuosi, kad radome bendraminčių partnerių, kurie dalijasi mūsų vizija. Dabartinė Baltijos šalių vertinimo ir tarpininkavimo paslaugų rinka pasižymi bendrą prekės ženklą turinčiomis kompanijomis, tačiau paslaugų kokybės skirtumai tarp šalių yra pastebimi. Mūsų bendradarbiavimas, kuriame susijungia trys stiprios, bet nepriklausomos kompanijos Baltijos šalyse, išskiria mus iš kitų. Šis didžiulis informacijos srautas ir galimybė pateikti analizę iš Baltijos šalių perspektyvos suteikia mums tvirtą platformą, kad galėtume pasiūlyti geriausias paslaugas savo klientams“, – sako „Uus Maa“ valdybos narys Argo Pillesson.

Visų trijų šalių įmonės mato galimybių plėsti vieningų paslaugų spektrą ir į kitas rinkas ateityje.

Populiariausia

Exit mobile version