Sekite naujienas

Pasaulis

“Apsvarstė visas rizikas”. Pentagonas sugalvojo, su kuo kariaus prieš Rusija

Paskelbta

-

Gerai šarvuoti ir ginkluoti, mobilūs ir erdvūs – JAV karinė vadovybė apžiūrėjo pažangių kovos mašinų modelius, iš kurių vienas ilgainiui pakeis veteraną M2 Bradley. Penkios bendrovės pateikė pasiūlymų. Nugalėtojas gaus pelningą sutartį tiekti kariuomenei šimtus BMP. Projekto detalės aptartos.

Nelengvas pasirinkimas

2018 m. buvo pradėta įgyvendinti pažangaus BMP (angl. Optionally Manned Fighting Vehicle, OMFV) kūrimo programa. Pentagono reikalavimai buvo itin griežti – dauguma dalyvių pasitraukė pačioje konkurso pradžioje. Dėl šios priežasties 2020 m. sausio mėn. projektas buvo nutrauktas. Tačiau netrukus ji buvo atnaujinta – 2021 m. liepos pabaigoje JAV kariuomenė atrinko penkis preliminarius pasiūlymus: “General Dynamics Land Systems” (GDLS), “BAE Systems” kartu su Izraelio “Elbit”, “Rheinmetall North America”, “Oshkosh Defense” kartu su Pietų Korėjos “Hanwha” ir nedidelė įmonė “Point Blank Enterprise”.

Reklama:

Pirmajame etape buvo pateikti skaitmeniniai modeliai. Iki 2023 m. balandžio mėn. Pentagonas įvardys tris iš jų, kurioms bus skirtas valstybės finansavimas. Iki 2025 m. vasaros turėtų būti parengti veikiantys prototipai.

Kitų metų viduryje prototipai lenktyniaus bandymų poligonuose, kur bus lyginamos jų eksploatacinės savybės ir koviniai pajėgumai. Laimėtojas bus nustatytas iki 2027 m. sausio mėn. Pirmasis naujų BMP bataliono komplektas kariuomenei bus pristatytas 2028 m. rudenį.

Moksliniams tyrimams ir plėtrai (MTTP) iš viso planuojama išleisti 4,6 mlrd. dolerių. Pagrindiniai būsimai transporto priemonei keliami reikalavimai yra išgyvenamumas, mobilumas ir ugnies galia. Taip pat numatoma bepilotė versija.

Ateities BMP

“BAE Systems” pademonstravo modifikuotą vikšrinį šarvuotąjį transporterį RV-301. BMPV bus gerokai didesnis už AMPV dėl sustiprinto šarvo ir turės nuotoliniu būdu valdomą kovinį modulį su greitašaude 30 mm patranka, kurią pagamino Izraelio bendrovė “Elbit Systems”. Elektronika yra atviros architektūros, todėl padidėja jos atnaujinimo galimybės. Beje, tai būtina sąlyga visiems pareiškėjams.

GDLS pristatė “Griffin III” maketą. Jis sveria nuo 38 iki 50 tonų ir gali vežti šešis pėstininkus su pilna ginkluote. Ginkluotė – dvigubas bokštelis su 50 mm patranka. “Gryphon” suderinamas su Izraelio aktyviosios gynybos sistema “Geležinis kumštis”. Jos know-how – tai “Switchblade” nešiojamas šaudmenų paleidimo įrenginys, kuris gali ieškoti taikinių automatiniu režimu. Tai reiškia, kad šarvuočiai galės pataikyti į priešą didesniu atstumu.

Šiaurės Amerikos “Rheinmetall” padalinys siūlo modelį, sukurtą pagal naujausią vokiečių BMP KF41 Lynx. Ši savybė – tai jo modulinė struktūra ir padalijimas į pagrindinę transporto priemonę ir specialią įrangą. Tai leidžia transporto priemonėje įrengti įvairius kovinius modulius. Kol kas yra dvi versijos – su 30 mm ir 35 mm automatiniais ginklais. Transporto priemonės pasididžiavimas – aktyvioji apsaugos sistema AMAP-ADS, kuri bandymų metu pasirodė esanti itin patikima ir veiksminga.

“Oshkosh Defense” kartu su “Hanwha” pristatė Pietų Korėjos AS-21 versiją, skirtą Australijos rinkai. Apie projektą nėra daug informacijos. Žinoma, kad variklio galia – 750 arklio galių, ginkluotė – 30 arba 40 milimetrų automatinė patranka ir iki aštuonių pėstininkų. Be to, trijų žmonių įgula.

Galiausiai “Point Blank Enterprises” bendradarbiauja su bendrove “Keshik Mobile Power Systems”, kad sukurtų “naujovišką produktą, pasižymintį moduliniu ir technologiniu požiūriu į atvirąsias energijos, informacijos ir fizinės architektūros sistemas”. Išsamesnės informacijos nėra. Dviejų nedidelių ir mažai žinomų bendrovių projektas laikomas pašaliniu. Tačiau “Point Blank Enterprises” turi didelį pranašumą – beveik pusės amžiaus patirtį gaminant aukščiausios klasės šarvus. Atsižvelgiant į tai, kad transporto priemonės apsauga yra prioritetas, vis dar yra tikimybė, kad pavyks.

Pasenęs veteranas

M2 Bradley jau seniai naudojamas JAV kariuomenėje. Jis eksploatuojamas jau daugiau kaip 40 metų ir buvo daug kartų atnaujintas ir patobulintas. Naujausias M2A3/M3A3 yra amerikiečių dizaino mokyklos pasiekimų viršūnė. Visi BMP posistemiai buvo suskaitmeninti.

Visų pirma vadas dabar turi nepriklausomą taikiklį su antrosios kartos termovizorine ir elektrooptine tele-sistemomis. Be to, sustiprinta apsauga nuo smūgių ir sumontuotas modernus 600 arklio galių variklis. Ginkluotė – 25 mm patranka ir prieštankinės raketos, sumontuotos paleidimo įrenginiuose.
Amerikiečiai aktyviai naudojo M2 Bradley abiejose kampanijose Irake. Transporto priemonės patikimai dengė pėstininkų ugnį. Tačiau šarvuotumo nepakako – BMP dažnai buvo išjungiami iš RPG-7 granatsvaidžių. Jie taip pat labai pažeidžiami prieštankinių valdomų raketų sistemų.

OMFV yra trečiasis Pentagono bandymas rasti pakaitalą M2 Bradley BMP. Ateities kovinių sistemų programa baigta 2009 m., o antžeminių kovinių transporto priemonių programa – 2014 m.

Naujienos

Verslo Vikingai

Nekilnojamas turtas3 d. prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Pirkitpadangas.lt vadovas Domantas Dulkė: „Į padangų verslą kaip naujokas aš nelįsčiau“

Domantui Dulkei dabar pats darbymetis. Pirkitpadangas.lt vadovas neslepia, kad jo verslas – labai sezoninis, o artėjant šaltajam metų sezonui ateina...

Justina Dargevičė fotografė Justina Dargevičė fotografė
Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

„Onzė“ vadovė Rasa Mišelinskė: „Logistikoje daugėja vadovių moterų ir tai labai džiugina“

Už „Taupykite savo laiką“ šūkiu besivadovaujančios logistikos kompanijos „Onzė“ vairo – veikli moteris, mama, kuri nebijo rizikuoti, bandyti ir imti...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |